Skocz do zawartości

cichy i dobry filr wewn. do 240 l?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ależ ja jestem uparty :wink: Przypomnę, że autor postu pyta o cichy i dobry filtr ,nie mocny cylkulator lub falownik. Szuta 750 negować nie będę, lecz proszę porównać powierzchnię wchłanianych zanieczyszczeń oraz sposób zatrzymywania ich w filtrze. Z tego co mi wiadomo, firma Eheim podaje przepływ rzeczywisty z założonymi koszyczkami z wkładem gąbkowym a nie przepływ samej głowicy bez obciążeń np. AQUA BALL 2210 i 2212 mają identyczną głowicę o tej samej mocy, ale 2212 uzyskał większy przepływ dzięki trzeciemu koszyczkowi. Dodanie trzeciego koszyczka zwiększyło powierzchnię wchłanialności wody o 33%, co przy tej samej głowicy jak w 2210 zwiększył się przepływ o 100 L/h (dodanie trzeciego koszyczka nie dławi tak filtra jak przy dwóch koszyczkach). Szut 750 ma przepływ w/g producenta 750 L/h - lecz jest to przepływ SAMEJ GŁOWICY.


.. a jaki będzie przepływ po nałożeniu pojemnika z filtrem na głowicę....hmmm.....?...na pewno nie 750L/h - dużo mniejszy.

Oczywiście w szucie 750 jest możliwość zamontowania dwóch pojemników lub pojemnik i gąbkę (dowolna kombinacja) poprzez dołączenie odpowiednich kolanek i łączek , ale akwarium to nie CHOINKA - no chyba że ktoś to lubi :wink:


W wyposażeniu Eheima jest kapitalny dyfuzor do napwietrzania, który pobiera powietrze tuż z nad powierzchni wody, jest to o wiele lepsze, a na pewno bardziej estetyczne rozwiązanie niż kilkunasto centymetrowy wężyk wiszący poza akwarium na kawałku plastiku - dyfuzor jest zwężany , co daje nam mocniejszą cyrkulację wody wewnątrz akwa..

Jak zawsze wybór zostawiam autorowi.


Pozdrawiam

Opublikowano
.....

ja wszystko rozumiem, bo sam kiedyś tego eheima miałem

i w pełni się z Tobą zgadzam, ze jest cichy, wręcz komfortowy w obsłudze, przysawki w nim trzymają, łatw się go zdejmuje, łatwo się go rozbiera, jest super w regulacji bo błowica w kształcie kuli da się kierunkować w dowolny sposób itd itp - po prostu super w pełni się zgadzam

ale.....

autor postu pyta o cichy i dobry filtr ,nie mocny cylkulator lub falownik.

ale dobry filtr wewnetrzny ma jeszcze dobrze zbierać zanieczyszcenia, a eheim mimo również dobrego ułożenia wkładów niezbyt sobie z tym radzi w wiekszym akwa a mianowicie z powodu stosunkowo słabego przepływu, i w takim akwa 240 litrów bo do takiego akwa chce filtr pytający to on na tych 120 cm wody praktycznie wogóle nie ruszy wiec do cylkuratora lub falownika to mu daleeeeeko

Więc ja w pełni się zgadzam ze to dobry filtr ale to max do akwa o długosci 80 cm. Ten filtr co miałem odsprzedałem koledze do akwa o poj około 80 litrów i on tam jest super zadowolony

Aby nie było nieporozumień, to włożenie do takiego akwa szuta 750 jest dla mnie jeszcze większą pomyłką niż omawiany eheim

Tu w pełni się zgadzam z kolegami

Ja ze swojej strony polecam filtry/glowice z wiekszym niz 1000l/h przeplywem..

bo nawet

Ja polecam Fluval 4+ a do tego tuning!!! Super Cichy i bardzo dobry filtr!

to było by na styk

Opublikowano

a o jaki tuning Fluval 4+ chodzi? co się robi i jaka korzyść z tego jest?


Jeżeli ma być to filtr i cyrkulator zarazem o wydajności ponad 1000 L/h i w dodatku skuteczny, to może głowica atmana AT-203 - jest to co prawda potwór, lecz ma regulację przeplywu oraz super dyszę do skierowania strumienia w górę pod prawie dowolnym kątem , dysza rozbija zwarty strumień wody przy wylocie filtra i skierowana ku górze powoduje niewielki ruch tafli wody, nie robi pralki w akwa mimo wielkiej mocy, dzięki czemu nadaje się do takiego akwa w 100% - lecz ta moc pobiera prądu 30W, ale też cena tej głowice jest bardzo niska.


Pzdr.

Opublikowano

to doradzcie moze konkretny model. Zalezy mi na ciszy i zeby kupki dobrze zasysał. Cyrkulacja nie jest mi potrzebna duza, moja deszczownica z tetry 1200 mi wystarcza.

w tej chiwli mam fan3+ absolutnie glosniejszy nie wchodzi w rachube. a tak polecany ataman do cichych nie nalezy z tego co piszczecie.

dzieki za pomoc.

Opublikowano
a o jaki tuning Fluval 4+ chodzi? co się robi i jaka korzyść z tego jest?


Po prostu oryginal;ne gabki we Fluvalu są do bani, i kiedyś zacząłem stosować zamiast tych gąbek watę sery, i takie rozwiązanie polecałem ale kolega milc poszedł duuuzo dalej i wogóel pozmieniał konstrukcje wewnetrzną filtra, z tym ze watę zostawił

tu jest pełna prezentacja

viewtopic.php?f=25&t=965&p=8466&hilit=Milc+tuning+fluval#p8466

Opublikowano

Dzięki mars za linka - troszkę objaśnił mi sprawę.


Fluvala przed i po tuningu nie słyszałem, więc go nie ocenię, ale inne produkty znam i cenię, więc myślę że możesz polegać na pozytywnych opiniach innych odnośnie tej marki.

Atman AT-203 - duża moc musi być troszkę słyszalna - ale szum nie jest dokuczliwy (śpię przy akwa niecały metr) , na pewno jest o wiele cichszy niż AquaMedic OCEANRUNNER PF 1000 którego nie polecam.

Weipro nie słyszałem - nie wypowiadam się.


A teraz moje podsumowanie, za które pewnie mars mnie zatłucze :roll: :


- jeżeli Ci lexo nie zależy na cyrkulacji, tylko na dobrym i cichym filtrze to ja dalej obstawiam EHEIMA :D


Pozdrawiam.

Opublikowano

MediaX, to co podałeś jest niegłupie i godne uwagi zważywszy na cenę i rozwiązanie - kiedyś też o tym myślałem.



Yaro - ja tak nie twierdzę, cyrkulacja musi być - tylko lexo pisze, że mu nie zależy, bo deszczownia mu daje cyrkulacje, a jaką to już nie wiem.


Wiem, że filtr można też dobrać w zależności do obsady , liczby rybek, wieku ryb (czy młode czy dorosłe) itp. - może laxo napisz co tam masz u siebie : ile ryb, roślin itp., bo jak masz np. w swoim akwa tylko dwie rybki, to ci twoja tetra nawet wystarczy i nic więcej :D


pzdr.

Opublikowano

7 red red

7 saulosi

6 maingano

6 socolofi

tylko prosze o powstrzymanie sie z komentarzami , za duzo gatunkow na to akwa.

plec nie znana, ryby maja 1 msc zycia. oczywiscie docelowo chce trzymac 15-22 ryby

jak mowilem najbardziej zalezy mi na zasysaniu bo mam duzo kup :/


jako ze jestem poczatkujacym, byc moze nie rozumiem co to jest cyrkulacja.

dla mnie osobiscie cyrkulacja to ruch wody. i nawet przy wylaczonym fan3+ pokarm plynie z jednego konca akwa na drugi, dzieki deszczownicy z tetry 1200 oraz zasysaniu z rury wlotowej. najmniejsze saulosi nie sa wstanie podplynac pod koncowke deszczownicy bo prad jest duzy i je znosi. hmm, ale jak mowilem, byc moze jako poczatkujacy nie rozumiem co to cyrkulacja, wiec jesli jestem w bledzie to mozecie mnie uswiadomic.

pozdrawiam

chcialbym, naprawde kupic dobry wewn. przy ktorym bede mogl spac (wystarczy ze nie bedzie glosniejszy niz fan3+ i tetra1200 po miesiacu pracy (bo na poczatku byla glosna) i zeby dobrze w miare zasysal kupy, chce kupic cos porzadnego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.