Pedro Opublikowano 17 Listopada 2008 #1 Opublikowano 17 Listopada 2008 Witam serdecznie. Mam mies. malawi ktore 1sze 2 tygodnie chodzilo na filtrze wewnetrznym o potem zamienilem na zewnetrzny fluval 205. Od tego czasu zaczely intensywnie rosnac jakies zielone glony a od dwohc dni rowniez brazowe i to glownie na piasku. Troche to brzydko wyglada bo piasek bialy. Piaskowce tez obrastaja no itroche na szybie. Czy duze ilosci na piasku to normalna i przejsciowa sytuacja w dojrzewajacym akwarium ? Moze wylaczyc swiatlo na 2,3 dni ? W weekend podlaczylem dodatkowo tamten wewnetrzny filt i zrobilem troche glodowke zeby poskubaly troche narosli naturalnych. Czekam na wasze porady
yaro Opublikowano 17 Listopada 2008 #2 Opublikowano 17 Listopada 2008 poczytaj o sinicahc- czy to na piasku to nie to. po drugie przyzwyczajaj się do glonów, w malawce to normalka i wręcz glony powinny być - oczywiście nie na przedniej szybie-którą czyścimy
Gość Opublikowano 17 Listopada 2008 #3 Opublikowano 17 Listopada 2008 z Twojego postu jasno wynika, ze Twoje akwa jeszcze dojrzewa, a juz masz tam, od jakiegos czasu, ryby... TO Twoj najwiekszy problem... glony, czy sinice to juz mniejszy klopot...
yaro Opublikowano 17 Listopada 2008 #4 Opublikowano 17 Listopada 2008 nie nazwał bym sinic w dojrzewającym akwarium - mniejszym problemem
Gość Opublikowano 18 Listopada 2008 #5 Opublikowano 18 Listopada 2008 sinice mu ryb szybko nie zabija... a amoniak i no2 tak...
Pedro Opublikowano 19 Listopada 2008 Autor #6 Opublikowano 19 Listopada 2008 Ryby maja sie w jak najlepszym porzadku i plywaja po calym akwarium. Woda jest krysztal a gony sobie porastaja tylko jedyne pytanie czy niezbyt szybko. Zmniejszylem naswietlanie do 9 godzin i ustawilem wydech filtra zewn zeby byl nad woda ja wprowadzal w ruch. Napowietrzac mam na 16 godzin dzialania ustawiony. Wszystko w akwarium jest ok tylko zastanawiam sie czy glony nie sa w zbyt duzej ilosci ? Czy praktykuje sie w ogole wpuszczanie jakichkolwiek glonojadow do akwarium malawi z pyskami ?
yaro Opublikowano 19 Listopada 2008 #7 Opublikowano 19 Listopada 2008 a parametry wody mierzysz? jakie je masz ?
Gość Opublikowano 19 Listopada 2008 #8 Opublikowano 19 Listopada 2008 dokladnie jak pisze yaro; szybki wzrost glonow moze byc podyktowany zbyt duzym NO3... i zbyt duza iloscia fosforanow
Pedro Opublikowano 20 Listopada 2008 Autor #9 Opublikowano 20 Listopada 2008 Ale jest jedna logika patrzac po prostu na akwarium. Z przodu rosnie duzo glonow na piasku a z tylu za kamieniami i nie tylko ich nie ma. Czy nie ma to zwiazku z lampami ? Z przodu mam aqua glo a z tylu normalna. Moze cos tu zmienic ?
Pedro Opublikowano 20 Listopada 2008 Autor #10 Opublikowano 20 Listopada 2008 parametry mierze ph i jest idealne ale bardziej zaawansowanymi sie jeszcze nie bawilem od azotanow etc. Jakie generalnie sa metody hamowania wzrostu glonow ? Czy te lampy moga odgrywac jakas role faktycznie ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się