Skocz do zawartości

Jurgenwanna 300x110x100


jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

Odkażał ktoś piasek np. podchlorynem (ACE)? Nie będe przecież gotował małej wywrotki piachu.

poniżej jakieś tam wskazówki


Myślę że to niezbyt dobry pomysł.Możesz doprowadzić do tego że akwarium będzie Ci dojrzewać sporo czasu,bo resztki podchlorynu skutecznie będą tłukły Ci wszelakie bakterie a nie masz gwarancji że dokładnie usuniesz go z baniaka.Pamiętaj że służy on do uzdatniana wody do picia pod względem bakteriologicznym,a z tego co mi wiadomo w akwarystyce chodzi aby wręcz wzbogacić pewnymi kulturami bakterii wodę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Odkażał ktoś piasek np. podchlorynem (ACE)? Nie będe przecież gotował małej wywrotki piachu.

poniżej jakieś tam wskazówki

http://www.wodociagi.zabrze.pl/index.php/obiekty/wydzial-produkcji-wody/technolog/czyszczenie-i-dezynfekcja-studni-kopanych

Zastanawiam się czy nie zalać też samych kamoli (bez piachu) w akwarium.

Później uzdatniacz wiążący chlor, płukanie i po sprawie.

Co myślicie?



Swego czasu do odkażania zbiornika (w tym kamieni i piachu) używałem perhydrolu ( 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie) czyli takiej mocniejszej wody utlenionej). Jest to silnie żrący środek, który na bank odkazi Ci wyposażenie akwarium, a co najistotniejsze w wyniku reakcji rozkłada się do tlenu i wody. Proponuję umieścić w akwarium piach i kamienie, zalanie wodą zbiornika do takiej wysokości, żeby wszystko było przykryte i nalanie perhydrolu. Później wystarczy podmienić wodę i już będziesz miał zdezynfekowany wystrój. Koszt preparatu relatywnie niewielki, z dostępnością również nie powinieneś mieć problemu.

Dodatkowo możesz zaobserwować fajny jest efekt wizualny, gdy wlewasz perhydrol do akwarium z wodą - taki mały "armageddon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkażał ktoś piasek np. podchlorynem (ACE)? Nie będe przecież gotował małej wywrotki piachu.

poniżej jakieś tam wskazówki



Jurgen w swoich wszystkich baniakach łącznie z nowym co teraz stawiam nigdy nie odkażałem piachu i nie widzę takiej potrzeby(piach był z pobliskiej piaskarni i nie był brany z wody, a z brzegu). Jedynie porządne płukanie i jak to mawiał klasyk - aleluja i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dojście do piasku z Wisełki...


Hmm, z Wisełki może odkażanie nie pomoc, bo co zrobić z metalami ciężkimi itp. znajdującymi się w Wisełce i tym piasku. Jurgen poszukaj sobie jakiejś piaskarni i targnij sobie z tamtą piach dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z Wisełki może odkażanie nie pomoc, bo co zrobić z metalami ciężkimi itp. znajdującymi się w Wisełce i tym piasku.\.
pewnie masz rację, ale ja wolę z rzeki w której jest życie (chyba:cool: )i jego pochodzenie jest mi znane niż z marketu gdzie nie wiesz obok czego piach leżał, był składowany itd czego oczy nie widzą... pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.