yaro Opublikowano 18 Listopada 2008 #11 Opublikowano 18 Listopada 2008 dwie lampy HQI po 150 W wątpię abym miał nie doświetlone akwarium. niestety zgadzam się z Romkiem nie jest to takie proste :/
micekmarcin Opublikowano 18 Listopada 2008 Autor #12 Opublikowano 18 Listopada 2008 oświetl zbiornik np GROLUXEM. Ja w obydwu przypadkach zastosowałem takie same parametry oświetlenia mianowice grolux jako tył na tło i skały i aquastar na przednią część z tym że grolux świeci ccały czas a przednia nie zawsze. Do tego połowa dawki nawozu, sporo nawozu z rybek i tyle. Skoro sprawdza się w 2 przypadkach to dlaczego miałoby nie sprawdzić się w waszych zbiornikach..? Wszyscy gdybacie a żaden nie spróbował...
micekmarcin Opublikowano 18 Listopada 2008 Autor #13 Opublikowano 18 Listopada 2008 dwie lampy HQI po 150 W wątpię abym miał nie doświetlone akwarium. niestety zgadzam się z Romkiem nie jest to takie proste :/ nie wiem jaki masz zbiornik ale 2 x 150W HQI na malawi to troche sporo i może masz za dużo światła i może nie ma ono odpowiedniej barwy dla glonów zielonych... pomyśl nad świetlówką GROLUXA lub inną o podobnej barwie , odpal , poświeć miesiąc i oceń sam. Pozdrawiam
yaro Opublikowano 18 Listopada 2008 #14 Opublikowano 18 Listopada 2008 za jasno to raczej nie jest na 720 l raczej aż tak za mocno nie świeci co do groluxa? nie wymienię HQI na zadne inne oświetlenie i żadne glony - chyba ze coś się pokaże lepszego od HQI
micekmarcin Opublikowano 18 Listopada 2008 Autor #15 Opublikowano 18 Listopada 2008 rozumiem mysląłem raczej o tym, aby doświetlić dodatkowo takim swiatłem. 58W w zupełności wystarczy a efekt takiego oświetlenia wieczorem jako jedynego jest powalający.. szczególnie jak już pojawią się zielone glony ale o tym czy warto to zrobic żeby było zielono w tle to juz sam zadecydujesz Pozdrawiam Marcin
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się