Skocz do zawartości

Sterownik Siemens Logo! 230RC


aqua_bundy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalu przygotowuje sie do wystartowania nowego zbiornika .Nastepna skrzynka sterownicza bedzie poszerzona o modul rozszerzajacy ilosc wejsc i wyjsc ale rowniez o modul AM2 AQ z dwoma wyjsciami analogowymi 0-10V .do belki oswietleniowej Diversa zamowilem nowy statecznik 2x80 t5(dlugi czas oczekiwania...) z odczepem do regulacki natezenia swiatla...mam pytanie do kolegow czy ktos probaowal sie bawic z tym modulem ?mam zamiar na jego bazie symulowac wschody i zachody sloncza w akwarium ... licze na pomoc w razie klopotow z programem...

post-8059-14695712267212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,


Podlacze sie... otoz zakupilem LOGO! 6ED1 NIB LOGO 230RC i mam .. hmm .. problemy :-) Sterownik jeszcze nie ruszony - eksperymentuje na sofcie Logo! SOft Comfrort. I wlasnie - moje pojecie na temat automatyki / elektroniki jest takie sobie. Oczywiscie bez problemow zalczam i wylaczam swiatlo "kiedy mi sie podoba", jednak nie mam pojecia jak zasymulowac sciemnianie i rozjasnianie swietlowki ..... Czy potrzebuje cos dokupic? Zastanawiam sie, czy logo moze sterowac napieciem (tzn obnizac i podwyzszac oczywiscie stopniowo. Moze to by rozwiazalo srpawe....


Jakies pomysly, sugestie? Zapewne nie jeden z forumowiczo takie "cos" dzialajace juz posiada :-)


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz post powyżej.

Nie da się takim sterownikiem w wersji podstawowej (bez rozszerzenia) zrealizować ściemniania, tam są jedynie dostępne funkcje wyjściowe włącz/wyłącz.

Nawet w wersji tranzystorowej na wyjściach realizowana jest dokładnie ta sama funkcja : włącz/wyłącz.


Sterowniki tego typu programowane blokowo są naprawdę łatwe, wszystko opiera się na logice takiej zupełnie klasycznej : jeżeli, to.

Musisz bezwzględnie poćwiczyć używając symulacji wbudowanej w program.

Programowanie blokowe jest tak skonstruowane aby właśnie osoba nie posiadająca specjalizacji a umiejąca posługiwac się logiką i planowaniem mogła skonstruowac sobie program i go przetestować i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z programowaniem daje w miare rade - mowie o w miare prostych ukladach... Natomiast mialem wlasnie problem ze sciemnianiem - liczylem, ze da sie to zrobic bez kolejnych rozszerzen - modulik o ktorym mowa wyzej, kosztuje ponad 500 PLN :-)


Mysle jednak, ze moj upor pozwoli mi to obejsc,


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o upór to niewątpliwie da się to zrobić na zasadzie wysterowania osobnego układu elektronicznego który wysteruje układem świetlówek.

Gdyby chodziło o oświetlenie typu LED no to tu taj jest gotowe rozwiązanie do wykorzystania.

Ale tak czy siak nie da się tego zrobić całkowicie bezpośrednio ze sterownika,chyba że są jakieś układy świetlówek z takim wysterowaniem , czyli impuls załącza układ elektroniczny ,który wewnętrznie już realizuje procedurę ściemniania w okreslonym czasie , oraz ten sam proces przebiega przy zapalaniu (np. kit vellemana K8029 , taki znalazłem, rozważam zamontowanie właśnie oświetlenia LED).

Jesli zaś chodzi o komplikacje , czyli możliwości tych sterowników to muszę powiedzeć że te najnowsze naprawdę umożliwiają budowe skomplikowanych układów,jedyna rzecz na dzis będąca sporym ogrnaiczeniem to ilośc wyjśc przekaźnikowych w podstawowym rozwiązaniu.

Ja miałem do cyznienia z pierwszymi akurat LOGO! i zdecydowanie widze różnicę i rozszerzenie możliwości, co więcej w kierunku odbiorcy indywidualnego i jego potrzeb niż w kierunku przemysłowym.


Rozszerzenia/moduły były, są i będą drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.