Skocz do zawartości

Jakie pokarmy dla mięsożerców (mbuna)


freelanc3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiekszosc rzeczy jzu zakupiona

pozostaly tylko kamienie, rybki oraz... pokarmy


w akwa beda plywaly: yellowki, Maingano i Afry


na dzis dzien mam Spiruline tropicala jako dodatek roslinny

nie chce przesadzac z ilosia pokarmow

docelowo chcial by z 4 platkowane (1 juz mam)

poprosil bym specjalistow (was:P) o zaproponowanie dobrych 3 pokarmow dla tych wlasnie rybek

zaznaczam ze chcial bym by te pokarmy byly w srednich cenach (tetra itd...) oraz tylko platki ! zadnych granulek itp

a jak juz ktos podesle mi odpowiedniego linka to bede calowal po rekach !


z gory dziekuje !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko 4 pokarmy ? to jest naprawdę mało

licząc z mrozonkami to zawsze w obrocie mam ponad 10 do 15 rożnych pokarmów z czego częśc oczywiście jako uzupełniające.


A czemu tylko płatki, bo w tej grupie pokarmów własnie na taka dietę jest sporo super pokarmów granulowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy juz ze mam miec 10-15 pokarmow

oczywiscie mozna bo wiadomo ze predzej czy pozniej ryby zjedza wiec wychodzi na to samo

ale wole miec okolo 4

a czemu nie granulat? bo trzeba go czesto namaczac

to ma byc pokarm typu - wsyp i jedz :D

niestety nie ja bede karmil wiec naprawde musi byc latwy w obsludze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy juz ze mam miec 10-15 pokarmow

oczywiscie mozna bo wiadomo ze predzej czy pozniej ryby zjedza wiec wychodzi na to samo

ale wole miec okolo 4

a czemu nie granulat? bo trzeba go czesto namaczac

to ma byc pokarm typu - wsyp i jedz :D

niestety nie ja bede karmil wiec naprawde musi byc latwy w obsludze



Pokarmu w pokarmach płatkowych dużo nie ma dlatego trzeba maksymalnie uroizmaicać im diete. Stosując 3-4 pokarmy czegoś im zawsze braknie.. Chyba mam kolo 14 + makaron, kluseczki ze szpinakiem, pazona salata itd.

Granulat także jest dobrym pokarmem i IMO decydujac sie na ryby nie mozemy ograniczac im jedzenia bo nam sie nie chce namaczać.

Jeśli już chcesz miec 3-4 pokarmy to trzeba dobre pokarmy jak np. dainichi. Niektórzy z tąd karmią właśnie tylko i wyłącznie pokarmami z ich półki (4 albo 5) choć to droższe pokarmy.

Polecam się zastanowić tymbardziej że one nie kończą sie wszystkie naraz i raz na miesiąc kupić inny pokarm za pare złotych chyba nie jest jakimś ekstra wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmu w pokarmach płatkowych dużo nie ma dlatego trzeba maksymalnie uroizmaicać im diete. Stosując 3-4 pokarmy czegoś im zawsze braknie.. Chyba mam kolo 14 + makaron, kluseczki ze szpinakiem, pazona salata itd.


Wow zaraz zobaczymy czy nasz ortodoksyny kolega się nie odezwie ze stwierdzeniem że makaron to nie biotopowy pokarm bo go nie ma w jeziorze ;)


wracając do tematu, 4 pokarmy to zdecydowanie za mało - ale jak będziesz miał 4 pokarmy płatkowane do tego dołożysz mrożonki, pokarmy własnej roboty i warzywka - to również wyjdzie Ci około 10 pokarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz raczej opinie są zgodne że 4 rodzaje to za mało - jak tak na szybko ułożyłem diete dla twoich ryb to mi wyszło 4 płatkow 4-5 granulaty i 2 mrozonki czyli jednak 10-11 , ja wiem że najlepiej to by było łatwo i przyjemnie ale tak w pełni to się nie da co do granulatów to nie wszystkie trzeba namaczać, bo wspomniane Dainichi które notabene są wyśmienitym pokarmen nie tylko ni trzeba ale wręcz nie wolno namaczać z innych granulowatych to np przy dorosłych pyszczakach TetraDiscus też może być nie namaczana a dla tej grupy zywieniowej mimo że to pokarm dedykowany dla dyskowców spisuje sie znakomicie

Jak dla mnie całkim przyzwoita dieta dla Twoich ryb powinna wyglądac mniej wiecej tak:

[nazwt mogą być poprzekręcane ale piszę z głowy i nie mam czasu oglądać każdego pudełeczka]

Płatkowe

1. ta spirulinka która masz

2. Malawi z Tropicala

3. TetraRubin

4. Dallio plus z tropicala

Granulat

5. Dainichi Color FX

6. Dainichi veggie

7. jako uzupełnienie może być jeszzce dainichi Primary Krill

8. TetraDiscus Energyfuter

9. Tetra Discus dla niebieskich ryb

Mrożonki

10 czarny komar

11 artemia


i to by dawało pełny obraz, w ramach uwagi gdyby Ci to przyszło do głowy to napewno jak weźmiesz tylko te cztery płatkowe które wymieniłem to nie będzie dobrze.

z tej listy na upartego to z cztery pokarmy można by było ewentualnie wyłączyc bez większych strat żywieniowych [ w tym dwa płtkowe] ale to i tak daje nam ich 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z tąd karmią właśnie tylko i wyłącznie pokarmami z ich półki (4 albo 5) choć to droższe pokarmy.
Ja aktualnie karmie tylko dainichi i hikari (od 3 mies) i shrimp-mixem i jest ok.


Z płatkowanych wybór jest mizerny: Tropical ma sens tylko w małych opakowaniach bo otwarty szybko wysycha i zamienia sie w proszek, Do powyższej listy (z płatkowanych) można dorzucić spiruline OSI. Tak jak powiedzieli poprzednicy, większość dobrych pokarmów jest w granulkach. A że trzeba namaczać? Ja nie namaczam :P stosuje najmniejszą granulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

Spirulina

tetra Rubin

....

....

...


i niech bedzie 5.. ja wiem ze to srednio ale sytuacja tego wymaga... nei chce opisywac tego ale uwiezcie ze tych ryb nie bedzie karmil specjalista :P karteczka bedzie z pokarmem na kazdy dzien i tyle

co tydzien bedzie mrozonka (wiem ze za malo ale dobre i to)


co do granulatow.. jezeli mozecie polecic mi jakis ktorego nie trzeba namaczac, poprostu wrzucac do akwa to bardzo prosze


P.S. MARS czy te MALAWI tropicala to nie jest kolejny "warzywny" pokarm? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do granulatow.. jezeli mozecie polecic mi jakis ktorego nie trzeba namaczac, poprostu wrzucac do akwa to bardzo prosze



Jak już pisałem wczesniej i jak napisał powyżej mutra DAINICHI nie trzeba namaczać i jednoczesnie są to bdb pokarmy


MARS czy te MALAWI tropicala to nie jest kolejny "warzywny" pokarm?

jest to pokarm z przewagą składników roślinnych ale ogólnie jest to niezły uniwersalny pokarm do malawi i jak najbardziej pasujący do diety Twoich podopiecznych i jego obecnośc na mojej powyższej liscie jest jak najbardziej uzasadniona bo zwróć uwagę że z 11 pokarmów wymienionych tylko 3 w tym ten Malawi sa bardziej roślinne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.