Skocz do zawartości

Kubeł i brak prądu


pastel

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec tego mam pytanie. Napisaliście wyżej o niebezpieczeństwach związanych z bakteriami beztlenowymi. Czy w denitryfikatorach opisanych np http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/zrob_to_sam/budowa_denitryfikatora_kubelkowego.html działają dokładnie te same bakterie? Jak to się dzieje, że w denitryfikatorze są one porzyteczne. Powiem szczerze, że przymierzam się do budowy takiego denitryfikatora, bo NO2 mam cały czas na poziomie 0, ale wraz ze wzrostem rybek coraz trudniej utrzymać mi własciwy poziom NO3. Jedyny sposób jaki mam w tej chwili na ich zbicie to coraz większe podmiany. Rozumiem, że ich całkowicie nie wyeliminuje, ale z lenistwa wolałbym podmieniać mniej tej wody mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zeszlotygodniowej podmianki wody(piatek w nocy)spadla mi na dol przedluzka do pradu stojaca za akwa.podnioslem i podlaczylem tak jak mialo byc...tylko ze zamiast wylaczyc grzalke a podlaczyc kubel zrobilem dokladnie na odwrot :oops: nie mam co sie usprawiedliwiac takim samym ksztaltem wtyczek,ale niestety tym sie zasugerowalem.niestety nie zauwazylem braku ruchu tafli wody,ktory powinien byc wzruszony deszczownia skierowana otworami w gore.gdy sie rano obudzilem pierwsza czynnoscia jest karmienie...dainichi poszlo w ruch...i co ? zero cyrkulacji !!l pokarm swobodnie opadal na dno...lampka kontrolna sie zapalila i sie okazalo ze kubel stal cala noc..niestety nie mialem czasu na wyczyszczenie,gdyz za 15 minut mialem autobus do pracy...wlaczylem kubel...na szczescie nic sie nie stalo..skokow parametrow nie bylo...saulosi i maingano zyja..

moj post kieruje do osob ktore czasem az za nadto teoretyzuja na temat stopu kubelka..

oczywiscie nie w kazdym przypadku nic sie nie stanie,ale jak widac czasem ma sie odrobine szczescia :D

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników... pojemności złoża, obsady itp. Może jestem sceptyczny ale wątpie, że nic się nie stało. Częśc bakterii napewno wyginęła ale... masz młode ryby i większy kubeł, dodatkowo robiłeś podmiane. NO3 może nawet po 3-6 dniach dopiero w góre skoczyć i tak naprawde wtedy będzie można powiedzieć czy coś sie stało czy nie.

Nie wierze bowiem, że 10h bezruchu nie odbiło się na bakteriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczekajcie. Jak to wzrasta NO3, przeciez kubel jest po to zeby NO3 bylo niskie (max 50), a wy mowiecie, ze wzrasta? To ja juz nic nie kumam :-(


Dzisiejsze testy:

NO3 - ciemny pomarancz 80-120 czyli nic sie nie zmienilo a zrobilem podmianke 60% wody w piatek

NO2 - pomiedzy 0,1 a 0,2

KH - 9

NH4 - 0 a 0,1

PH - 7,6 a 7,8


czy testy wypadly dobrze? bo juz sam nie wiem czy sa dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze poczytaj : http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekr ... cling.html

kubel wytwarza no3 (azotany) ktore usuwamy z akwa na 2 sposoby : poprzez podmianke wody,tudziez posiadanie denitryfikatora.

u ciebie w akwa jest nadal za wysokie no2 i no3,

ph i kh tez mozna troszke podbic soda oczyszczona(wsyp 1 lyzeczke sody do szklanki,dokladnie wymieszaj i wlej do akwa,zmierz parametry, wrazie czego dodaj kolejna porcje.dobrze by bylo miec kh pow.10, ph ok 8.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.