Invader Opublikowano 15 Września 2006 #1 Opublikowano 15 Września 2006 Mam zamiar do nowego zbiornika wlozyc 2-3 roślinki (Valisneria,anubias, kryptokoryna) ma zamiar cos wybrac z tego i niebardzo wiem jakie oswietlenie zastosowac do tych roślin, ma w planach zakupic swietlowki (marineglo i powerglo) czy przy tej barwie oswietlenia te roslinki mi niepadna. Dzieki za pomoc
danielj Opublikowano 15 Września 2006 #2 Opublikowano 15 Września 2006 powinny wytrzymać , to są raczej odporne rośliny, ale ja wsadziłbym raczej Grolux Sylvanii zamiast Powerglo , po prostu taniej , a efekt ten sam
aditu Opublikowano 16 Września 2006 #3 Opublikowano 16 Września 2006 valisneria i kruptokorya Ci wytrzymaja chyba przy kazdym oswietleniu, natomiast anubias raczej padnie Ci tak czy siak bez wzgeldu na oswietlenie wody poniewz nie bedzie mu odpowiadac zbyt duza twardosc wody
kisor Opublikowano 16 Września 2006 #4 Opublikowano 16 Września 2006 powinny wytrzymać , to są raczej odporne rośliny, ale ja wsadziłbym raczej Grolux Sylvanii zamiast Powerglo , po prostu taniej , a efekt ten sam Chyba Sylvanię Aquastar zamiast Powerglo, bo te mają podobne, białe światło. Grolux daje ciepłe, czerwonawe światło i moim zdaniem niefajnie komponuje się z zimnymi niebieskimi świetlówkami, jak Marineglo, czy Coralstar, ale to kwestia gusu. Jak dla mnie zbytnio zmienia taki zestaw kolory ryb. Co do roślin, to Aquastar sprzyja dość wzrostowi glonów, przynajmniej u mnie, grolux z tego co zauważyłem bardziej lubią roślinki. Sprawdzałem to świecąc przez długi czas tylko jedną świetlówką...
danielj Opublikowano 16 Września 2006 #5 Opublikowano 16 Września 2006 Kisor , mój błąd , źle się wyraziłem ,chodziło mi nie o widmo ,ale o to ,że czy zastosuje Powerglo czy Groluxa to i tak ro.śliny będą rosnąć A co do widma to ja lubię Groluxa
mars Opublikowano 19 Września 2006 #6 Opublikowano 19 Września 2006 valisneria i kruptokorya Ci wytrzymaja chyba przy kazdym oswietleniu, natomiast anubias raczej padnie Ci tak czy siak bez wzgeldu na oswietlenie wody poniewz nie bedzie mu odpowiadac zbyt duza twardosc wody Twardość to może i przeżyje [zależy od gatunku] ale zanim urosnie to "zjedzą go glony" bo aniubiaski rosną wolno a glony kilka razy szybciej a jak aniubiaska pokryja glony to i tak padnie. Są gatunki że w Malawijskiej wodzie jakoś sie bujają niestety ie mam głowy do tych łacińskich nazw. W każdym bądz razie najbardziej popularny aniubias "nana" do tej wytrzymalszej grupy nie należy i tak jak adi napisała może paść od wody natomiast mi sprawdziły sie gatunki takie z długimi wąskimi liściami - tzn rosły w twardej wodzie i jakoś walczyły z glonami - walka z glonami kończyła się róznie .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się