Skocz do zawartości

Aquael HYPERMAX 4500 BT


GOLUMN

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję być w grupie testowej Aquaela i tetsować Hypermaxa w wersji Link.
Przy 50% mocy filtr miał wydajność ok 1700l/h, a przy 100% dochodził do ok 2800 l/h.
50% mocy to minimum pracy filtra i jest on wtedy praktycznie niesłyszalny 🙂 im wyższa moc, tym niestety praca wirnika jest coraz głośniejsza 😉 
Obecnie mam Hypermaxa z dwoma prefiltarmi HW603 i taki zestaw ma u mnie wydajność ok 2000 l/h przy 100% mocy.

 

Edytowane przez rafalniski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafalniski napisał(a):

Miałem okazję być w grupie testowej Aquaela i tetsować Hypermaxa w wersji Link.
Przy 50% mocy filtr miał wydajność ok 1700l/h, a przy 100% dochodził do ok 2800 l/h.
50% mocy to minimum pracy filtra i jest on wtedy praktycznie niesłyszalny 🙂 im wyższa moc, tym niestety praca wirnika jest coraz głośniejsza 😉 
Obecnie mam Hypermaxa z dwoma prefiltarmi HW603 i taki zestaw ma u mnie wydajność ok 2000 l/h przy 100% mocy.

 

Jak myślisz czy nie będzie za mocny do glossy 260?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GOLUMN napisał(a):

Jak myślisz czy nie będzie za mocny do glossy 260?

Myślę że nie.

Zanim odpaliłem Hypermaxa w nowym akwarium zrobiłem kilka testów w moim Glossy. 

Poniżej jeden z filmików z przepływem. 

Dwa wyloty ogarną ci przy okazji cyrkulację w akwarium bez dodatkowych sprzętów. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2024 o 18:06, rafalniski napisał(a):

Myślę że nie.

Zanim odpaliłem Hypermaxa w nowym akwarium zrobiłem kilka testów w moim Glossy. 

Poniżej jeden z filmików z przepływem. 

 

Dwa wyloty ogarną ci przy okazji cyrkulację w akwarium bez dodatkowych sprzętów. 

Możesz wstawić filmik z przepływem przy pracy filtra na 50%?Możesz  też pokazać jak ustawiłeś sobie wloty i wyloty?Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Hypermaxa pracuje obecnie w nietypowej konfiguracji.

Mam jeden wlot fi 25mm z rozdzieleniem na dwa prefiltry HW603 z wężami 16mm.

Oba wyloty są połączone w jeden fi 25mm.

Tak to wygląda. 

20241015_215257.thumb.jpg.27f53ff5f3ec740b4d15c51f650c82b0.jpg

Poniżej film z porównaniem siku z wylotu Hypermaxa przy 100% z wylotem z Unimaxa 500 (podobnie 2 wyloty połączone w jeden). 

Poniżej film z testów wydajności Hypermaxa w wiaderku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Faktycznie nietypowa konfiguracja.Dziękuję za odpowiedź.
    • Mój Hypermaxa pracuje obecnie w nietypowej konfiguracji. Mam jeden wlot fi 25mm z rozdzieleniem na dwa prefiltry HW603 z wężami 16mm. Oba wyloty są połączone w jeden fi 25mm. Tak to wygląda.  Poniżej film z porównaniem siku z wylotu Hypermaxa przy 100% z wylotem z Unimaxa 500 (podobnie 2 wyloty połączone w jeden).  20230319_181144.mp4 Poniżej film z testów wydajności Hypermaxa w wiaderku.  20230319_111944.mp4
    • Możesz wstawić filmik z przepływem przy pracy filtra na 50%?Możesz  też pokazać jak ustawiłeś sobie wloty i wyloty?Z góry bardzo dziękuję.
    • Hej, odświeżę temat. Czy macie może zdjęcia ich zbiornika klejonego czarnym silikonem? Jak wyglądają spoiny?
    • Czemu fioletowe glony istnieją w moim akwarium i czy są niebezpieczne dla moich ryb
    • Wydaje mi się że fioletowe glony w akwariach to coś nowego i niesamowitego bo słyszałem o nich że to są jakieś algi ale nie wiedziałam że one w normalnej wodzie wodzie mogą rosnąć jeśli to te nowe algi to ja nie wiedziałam o tym   Te są ciemniejsze niż u mnie 
    • Ceny w Czechach sa duzo nizsze niz w Polsce a i tak wielu hodowcow zakonczylo dzialalnosc z tych ktorzy jeszcze zostali a sa w rozsadnej odleglosci od Ciebie, moge polecic Liduške Paulusovou, jest z Česka Třebova a calkiem  czesto ryby przyblizuje do wiekszego miasta, lub mojego znajomego Jiři Štětku ale to już troche dalej od Ciebie bo w Týn nad Vltavou, ceny za mniejsze ryby, to wydatek od 52 do 150 Koron.
    • Żadna z żółtych samic ze wszystkich gatunków z żółtymi samicami nie przebije żółtej barwy yellow, kto widział na żywo ten wie. Samice msobo są po pierwsze nie żółte tylko takie bardziej piaskowo pomarańczowe. Miałem johanni i interruptusy, ich niby żółte samice w praktyce były koloru piaskowego w padający w jasny brąz. Jeżeli chodzi o kolor żółty to tylko yellow. Ewentualnie gatunki z żółtymi samcami jak np lombardoi, ale w tedy tylko samce dominujące będą ładnie wybarwione.
    • U mnie problem przerybienia rozwiązuje się sam, po prostu gdy wyjeżdżam, to nie karmię. Po 2 tygodniach mam 10, góra 20 % narybku który był przed urlopem. Kolejnym świetnym elementem, który zaobserwowałem w dużym zbiorniku, jest właśnie wielopokoleniowość. Więc do czasu kiedy nie będę mieć zupy rybnej i problem,  który na pewno kiedyś przyjdzie, a mianowicie chów wsobny, cieszę się tym co mam. Z tego co patrzę co chcesz mieć to zastanawiam się czy jak ryby urosną czy nie będziesz miał za ciasno, w twojej opcji liczba ryb będzie trochę większa niż u mnie, a mam xbiornik o 1000 litrów większy. Zawsze można będzie myśleć o redukcji gdyby była potrzebna, ale jak sam zauważyłeś, obecnie to nie tanie "wyposażenie". Na początku przy tym rozmiarze na pewno jednak będziesz patrzył, na akwarium i dumał dlaczego ono takie prawie puste.
    • Też nie wiem, chyba kwestia gustu, a w kolorach ponoć jesteśmy słabi. 😜 dla mnie yellowki to bardziej sok z pomarańczy, a samice msobo bardziej sok z mango, jeśli miałbym do czegoś porównać. 😀 A zostawiając na chwilę kwestię ilości żółtego w żółtym, to widok samca msobo, "rozżarzonego" w swoim błękicie i goniącego za żółciutką panienką wygląda kapitalnie, więc z tego gatunku bym nie rezygnował na miejscu @lukBB. 😉 Propozycja @Bartek_De z kadango fajna, ciekawe urozmaicenie obsady. Może Protomelas taeniolatus? Też czerwony akcent, a samice wg mnie nieco ładniejsze.  Nie mam może dużego doświadczenia, ale u mnie Labidochromis perlmutt zdaje się być dobrym eliminatorem narybku. Na 10 sztuk tej rybki 8 samic często inkubowało przez ostatni rok, a nie uchowało się nic - no, ale może nie donosiły. @Vrzechu ciekawe, co piszesz o swoich msobo, miałem tylko jeden rzut jak do tej pory i od początku nic nie padło, wygladają wręcz na mocne i żywotne ryby, a też samiczek jest może góra ze trzy na 10 szt. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.