Skocz do zawartości

Niestrawność


Ensa

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ reaguję absolutnie histerycznie na choroby ryb:D to najpierw napiszę, zanim coś zacznę robić. San Sani przestało jeść, najpierw patrzyłam i dumałam, czy może ze względu na to że wyczerpane są tarłem, obroną rewirów. Nie mam doświadczenia z pyszczkami i te zagadnienia są nowe. ALE dzisiaj u jednego zauważyłam, cienkie odchody, jak nić dentystyczna, długie. Nie jest to nicień, ani tasiemiec. Teraz tak, po dokształceniu się wiem, że może to być kwestia niestrawności. ALE czy niestrawność ryb nie powoduje, ze ze względu na osłabienie odzywają się robale? Czy takie odchody mogą być oznaką TYLKO niestrawności, czy zawsze i tak kończymy na robalu? Pytanie moje jest takie, ile dni głodówki, kiedy dać im procha jak już. Kolejne czy miał ktoś tak, że rzeczywiście po głodówce takie odchody zniknęły. bez chemii? Na pewno podałam im nowy pokarm Omega One, raz, bardzo mało, ale to wielkie kawałki, mogły zeżreć. Jak już pisałam, moja schiza po paletkach i robalach jest epicka, dlatego proszę o zrozumienie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na rybich chorobach bo ryby u mnie bardzo rzadko chorują a jeśli już chorują i mają takie objawy jak opisałaś to przyczyna numer jeden to zbyt wysokie stężenie NO3 lub NO2, przyczyna numer dwa to niewłaściwy pokarm.

Wystarczy że usunę dwie powyższe przyczyny i ryby mam zdrowe jak ryby.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz78 napisał(a):

Nie znam się na rybich chorobach bo ryby u mnie bardzo rzadko chorują a jeśli już chorują i mają takie objawy jak opisałaś to przyczyna numer jeden to zbyt wysokie stężenie NO3 lub NO2, przyczyna numer dwa to niewłaściwy pokarm.

Wystarczy że usunę dwie powyższe przyczyny i ryby mam zdrowe jak ryby.

No3 i No2 ok, a jak najdłużej Ci nie jadły? Miały takie same odchody jak te moje? 🙏🏻 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ensa napisał(a):

Miały takie same odchody jak te moje?

Takie same.

Ostatni przypadek takiej choroby z nitkowatymi odchodami to był przez zbyt wysokie NO3, a było dlatego zbyt wysokie bo za krótko wstrząsałem probówka w teście JBL bo nie było w instrukcji jaki jest czas wstrząsania:

Najpierw brak apetytu i nitkowate odchody, dyszenie jakby tlenu im brakowało, następnie spuchnięty brzuch a na koniec wytrzeszcz oczu i zgon. I tak mi padło 3 cenne sztuki MC/OB.

Okazało się że miałem zbyt duże stężenie NO3 które było długo (wiele tygodni) zbyt wysokie bo mniej wody podmieniałem bo mi wychodziło na teście że NO3 jest niskie.

Jak odkryłem przyczynę która opisałem w temacie o teście JBL zacząłem częściej podmieniać 50% wody, tak że teraz ryby mam zdrowe jak ryby bo NO3 utrzymuję w niskich stężeniach.

Miałem też przypadki że ryby same zdrowiały.

A jak już chorowały na opisaną przez Ciebie przypadłość to nigdy wszystkie, zawsze tylko jedna lub kilka sztuk nie więcej niż pięć sztuk.

Najdłużej to dwa trzy tygodnie chorowały i nie jadły i po tym czasie albo wracały do zdrowia albo padały.

Edytowane przez Tomasz78
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pisałeś o testach. Ja robiłam podmianę w środę sporą, raczej mało możliwe żeby no3 było wysoko. Ale zaraz sprawdzę. Ja bardziej obstawiam, że nadmiar no3 spowodował u Ciebie, że warunki się pogorszyły i robale zaatakowały:-( Chyba dam Worner Plus i tyle, poczekam 2 dni z głodówką. 3 tyg to nie na moje nerwy. @tomala78a ile masz ryb i jakie akwarium? 50% to duża podmiana. Ja tak ze 30%

Edytowane przez Ensa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz78 napisał(a):

 to przyczyna numer jeden to zbyt wysokie stężenie NO3 lub NO2, przyczyna numer dwa to niewłaściwy pokarm.

Wystarczy że usunę dwie powyższe przyczyny i ryby mam zdrowe jak ryby.

Kurcze, zmierzyłam, chodzi że mam ok 20 no3, ale to i tak bardzo dużo jak na to ze podmiana była w środę. Dziwne, teraz podmieniam, a za chwilę sprawdzę no3 w wodzie. Ale woda idzie przez ustrojstwo wolno. Nic mi nie zdechło, karmię raczej mało. Ryb też mało. Co jest:-(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.