WintioO Opublikowano 22 Października 2023 #1 Opublikowano 22 Października 2023 Cześć, Chciałem się przywitać, moja przygoda z akwarystyką zaczęła się dość niedawno od 12 L akwarium u dzieci Obecnie mam postawione dwa zbiorniki 112 L oraz ostatnio (3-4 tygodnie) postawione 300 L MALAWI jak poniżej. Obsada: Maingano x6, YELLOW x6, RED RED x6, Socolofi x4, Fire Fish x6, Saulosi x6. Sprzętowo Ultramax 2000, mały cyrkulator do ruchu dna - testowany od wczoraj, zalegało mi sporo kupska teraz wygląda w miarę ok 2 filry wewnetrzne testowane pomocniczo i 1 mały napowietrzacz. 9
Pikczer Opublikowano 22 Października 2023 #2 Opublikowano 22 Października 2023 Witaj, akwarium estetyczne:) Z czasem będzie pewnie wiele modyfikacji i życzę coraz większego zbiornika bo widzę w pokoju dużo wolnego miejsca po bokach :)) 1
TomekT Opublikowano 22 Października 2023 #3 Opublikowano 22 Października 2023 Ładnie wygląda z drewnem i anubiasem pośrodku. Gdybyś coś zmieniał w układzie kamieni, może wyciągnąć je nieco w górę? Miejsca wydaje się jeszcze sporo. No i pomyśl o pokrywie...
Ensa Opublikowano 22 Października 2023 #4 Opublikowano 22 Października 2023 Nie wyskakują Ci ryby:-)?
WintioO Opublikowano 22 Października 2023 Autor #5 Opublikowano 22 Października 2023 6 godzin temu, TomekT napisał(a): Ładnie wygląda z drewnem i anubiasem pośrodku. Gdybyś coś zmieniał w układzie kamieni, może wyciągnąć je nieco w górę? Miejsca wydaje się jeszcze sporo. No i pomyśl o pokrywie... Zastanawiam się nad dołożeniem kamienia do góry - może za jakiś czas Godzinę temu, Ensa napisał(a): Nie wyskakują Ci ryby:-)? Jeszcze żadna nie próbowała Przy aklimatyzacji wyskoczyło mi z miski 8 sztuk ale to był ich jedyny wyskok Podoba mi się odkryte bez pokryw, póki żadna nie podejmuje prób to raczej tak zostawię. Gdyby się okazało że jednak się nie sprawdza pomyśle o jakiejś górze najlepiej szklanej. 7 godzin temu, Pikczer napisał(a): Witaj, akwarium estetyczne:) Z czasem będzie pewnie wiele modyfikacji i życzę coraz większego zbiornika bo widzę w pokoju dużo wolnego miejsca po bokach :)) Trochę czasu zajęło mi przekonanie żony do 300 ... miałem w planach 150 x 50 x 50 ale pośpiech wygrał, akurat od ręki jak podjąłem decyzję było dostępne z dowozem w cenie Ale kto wie kto wie .... Już przy tej 300 drżałem o szafkę - niby solidna ale IKEA Myślicie że do tych 33 sztuk jak są małe można jeszcze dobrać kilka czy to już raczej będzie przerybienie.
Ensa Opublikowano 22 Października 2023 #6 Opublikowano 22 Października 2023 @WintioOrozumiem, też mi się podobna dużo bardziej odkryte. Ale ryby podobają mnie się bardziej i z żalem, ale przykryłam. Mimo, że przy aklimatyzacji grzecznie siedziały na zadkach
TomekT Opublikowano 22 Października 2023 #7 Opublikowano 22 Października 2023 22 minuty temu, WintioO napisał(a): Myślicie że do tych 33 sztuk jak są małe można jeszcze dobrać kilka czy to już raczej będzie przerybienie. Nic bym już nie dokładał, to jest 6 gatunków wcale nie tak małych ryb (przynajmniej niektóre), jak na ten litraż. 1
Bojar Opublikowano 23 Października 2023 #8 Opublikowano 23 Października 2023 23 godziny temu, Ensa napisał(a): Nie wyskakują Ci ryby:-)? Wyskakiwanie to jeden problem ale większym jest chlapanie. Duży zbiornik to też duże parowanie i utrata ciepła. Większość z nas z tych powodów ma baniaki przykryte przynajmniej szybą. Myślę, że autor sam do tego dojdzie z czasem. 1
Ensa Opublikowano 23 Października 2023 #9 Opublikowano 23 Października 2023 @Bojarja z parowania byłam zadowolona, bo akwarium mi robiło za nawilżacz. Ale rzeczywiście ja mam ubytek 60 litrów tygodniowo jak nic. Z grzaniem, to zgadzam się, konkretny koszt. Plus strach o ryby. Ale szyby przecież nie muszą być grube. Da radę przykryć w miarę estetycznie. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się