Skocz do zawartości

tyrannochromis macrostoma


bojack

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kogoś, kto posiada lub posiadał ten gatunek u siebie. Czy jest sens dodać do mixu mbuna i predatory (M.Chipokae, P.Crabro, P.Williamsi D.Compressiceps, N.Livingstonii)? Obecny skład nie wchodzi sobie w drogę, a jak już, to potyczki są drobne. Udało mi się trochę uporządkować obsadę, w sensie pozbycia się nadmiernych samców i chciałbym coś dodać. Ten osobnik wydaje się pasować, ale zastanawia mnie, czy mbuna nie zepchnie go w jakiś szary kąt i czy nie będzie poważniejszej agresji względem Livi i Copress. Wszystkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

co prawda nie ten sam gatunek ale ja w swoim akwa posiadam nigriventera South  (20cm) i pływa on z nimbochromis ( Livingstonii,linii,venustus,polistygma,fuscotaeniatus), aristocromis christi, a  z mbuny to tylko yellow lab i acei ( dorosłe) . Większość prawie dorosła , i nie widzę żadnych walk , problemów , co prawda mam tylko samce .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwię się trochę, żeby nie został dużym workiem do bicia, który nie będzie mógł sobie znaleźć miejsca. Choć z drugiej strony, będzie dużo większy od pozostałej obsady więc może dadzą mu spokój. Livi i Compress jakoś się odnalazły w zbiorniku i większości czasu nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Chyba spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj,

Mam T. maculiceps. Kwestia jak dużą rybę kupisz. Jeśli będzie to podrostek 10-15 cm faktycznie może zostać zepchnięty w hierarchii. Jeśli to będzie duża ryba to wątpię, żeby mniejsze mu podskoczyły bo je zje. Jest to wytrawny myśliwy z bardzo silnym instynktem łowieckim. Ryba o połowę mniejsza staje się potencjalnym posiłkiem. Wiem, że livi samiec jak i samica poradzi sobie z tyrano. Dimido jest szansa. Na mbunę będzie polował.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z tyrano. U mnie pływa z mniejszymi od niego drapolami, które nauczyły się nie wchodzić mu w drogę. I bardzo fajnie się z nimi taki olbrzym komponuje.

Dużym plusem jest to, że nie jest to gatunek który dostaje małpiego rozumu i goni, wali we wszystko co się rusza w akwarium. Powolny, dostojny, łowczy tak bym określił.

Podsumowując - warto spróbować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Próbujemy zatem, na Tan-Mal są tylko F1 8-11cm więc będzie ciężko im raczej przetrwać. Mają za to T.maculiceps z odłowu i pewnie na takiego bym się skusił. @iquitos68 masz może jakieś zdjęcie swojego podopiecznego? Z tego co widzę, to oba gatunki rosną tak samo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim wątku jest sporo zdjęć mojej ryby. Jeśli dobrze pamiętam gdy go kupiłem miał 22 cm. W pierwszym miesiącu zaatakował i chciał zjeść samice livingstonii 13cm. Musiałem go odłowić i samicę wyciągnąć mu z pyska. Nadal ta  samica żyje. Musisz przemyśleć jak dużą rybę chcesz kupić - czy koniecznie ok 22 cm czy może coś około 15 - 18 cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobra historia :) U mnie cała obsada jest dorosła i raczej zjeść się nie dadzą. Jak jakieś 1.5 roku temu wpuszczalem D.Compressiceps (ryby około 15cm) to jedna tego nie przetrwała, a pozostałe 3 przez tydzień miały zakaz wyplywania z kąta, dlatego boję się wpuszczać ryby mniejsze niż właśnie 15-20cm. Teraz też patrzę na ceny w Tan-Mal i słabo to wygląda :) Chyba wezmę jednak mniejsze, licząc na to, że to silna ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.