harari Opublikowano 30 Marca 2023 #1 Opublikowano 30 Marca 2023 Cześć. Chcę zamontować na silikon moduły Back to Nature ale na dnie zbiornika. Moduły które wybrałem są w całości "zamknięte" ze wszystkich stron. Zatem po wklejeniu pojawi się "bąbel" powietrza całkiem duży - o ile pamiętam moduły mają wymiary 60x40x11cm. Pytanie oczywiście teoretyczne, chyba że ktoś z Was ma takie tło na dnie. Czy wyporność "bąbla" powietrza z czasem nie wyrwie tła z dna. Zastanawiam się ewentualnie czy ze strony nie widocznej nawiercić dwa otworki małym wiertłem tak aby po zalaniu powoli powietrze zostanie wyparte przez wodę. Czy możecie wypowiedzieć się w w/w temacie? Z góry dziękuję za każdą opinię / pomoc. Pozdrawiam.
Bartek_De Opublikowano 30 Marca 2023 #2 Opublikowano 30 Marca 2023 A przypadkiem te moduły nie są samozatapialne? Jeśli nie to jak najbardziej możesz nawiercić otwory.
harari Opublikowano 30 Marca 2023 Autor #3 Opublikowano 30 Marca 2023 Dzięki za odpowiedź Niestety, to nie są zatapialne River'y - https://backtonature.se/en/product/aquarium-module-sand-f-03000138/ Dziurki wywiercę.
rysib Opublikowano 30 Marca 2023 #4 Opublikowano 30 Marca 2023 A słaba wymiana wody w module nie spowoduje jej "zepsucia" w module i stopniowe wydostawanie się jej d akwarium? I przy okazji pytanie, czy nie chcesz zrobić w module większego i niewidzialnego dla z zewnątrz wlotu dla ryb? Dla nich to zawsze dodatkowe miejsce na terytorium. Pzdr. Rysiek
Sławol Opublikowano 30 Marca 2023 #5 Opublikowano 30 Marca 2023 Moduły BTN na dnie. Kto bogatemu zabroni, zwykły kamień wyjdzie jakieś sto razy taniej. 1
Bartek_De Opublikowano 30 Marca 2023 #6 Opublikowano 30 Marca 2023 8 minut temu, Sławol napisał(a): Moduły BTN na dnie. Kto bogatemu zabroni, zwykły kamień wyjdzie jakieś sto razy taniej. Zgadzam się. Można też tak jak na filmie. 3
tom77 Opublikowano 30 Marca 2023 #7 Opublikowano 30 Marca 2023 (edytowane) Moduły BTN mają dużą wyporność, więc trzeba je przykleić. Mam w akwa 200cm wklejone tło w jednym kawałku i kilka modułów (kupiłem z rezerwą by sobie poprzymierzać). Jeden został niewykorzystany (w drugim akwarium mam tło innej firmy i niezbyt by tam pasował) relatywnie mały i dość płaski. Wkleiłem go na dno (większą powierzchnią styku) i do ściany bocznej (znacznie mniejszą powierzchnią). Myślałem, że woda mi do niego nie wpłynie, bo został wklejony po całym obwodzie, ale zauważyłem po kilku dniach przez boczną szybę, że wpłynęła (w sumie to mi jest wszystko jedno). Mam w akwa dużo piachu (bo nie lubię ograniczać kreatywności ryb, zbiorniki bez piasku - brrrr!! - to nie dla mnie), więc na co dzień widać tylko górną powierzchnię tego "dennego" modułu. Teraz, od około miesiąca, Lethrinops obok modułu ma swój rewir, więc piasek całkiem go zakrył. Czy bym specjalnie kupił BTN by go wkleić na dno - nie bo za drogo. Czy jestem zadowolony w tego że u mnie jest wklejony - tak Edytowane 30 Marca 2023 przez tom77 3
marek_z_81 Opublikowano 31 Marca 2023 #8 Opublikowano 31 Marca 2023 W dniu 30.03.2023 o 18:38, Bartek_De napisał(a): W dniu 30.03.2023 o 18:28, Sławol napisał(a): Moduły BTN na dnie. Kto bogatemu zabroni, zwykły kamień wyjdzie jakieś sto razy taniej. Zgadzam się. Można też tak jak na filmie. Co on tam użył? Zwykłego cementu?
Bartek_De Opublikowano 31 Marca 2023 #9 Opublikowano 31 Marca 2023 9 minut temu, marek_z_81 napisał(a): Co on tam użył? Zwykłego cementu? Na to wygląda, na końcu pokrywa całość żywicą. Ale chyba tylko aby zabezpieczyć farbę, bo od wewnątrz nie maluje. Te wszystkie polecane na forum zaprawy typu CX coś tam, to też cement tyle że z dodatkiem chemii aby szybciej wiązał. 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się