Jump to content

Czy zamaskować kamienie od tyłu ?


Recommended Posts

Witam

Trochę ciężko było mi wymyślić temat :) Chodzi mi o to, iż akwarium jest narożne (wiem, czytałem wasze opinie :oops: ) a za kamieniami w stronę roku akwa jest dość dużo miejsca. Dzięki temu są schowane wszelkie rurki. Kamienie - piaskowce płaskie - są poukładane tak, aby rybki miały swoje kryjówki / garaże :)

No i teraz żeby uniknąć sytuacji, że rybki wolą być z tyłu akwa, chciałem przy użyciu plastykowej siatki ogrodowej (oczka 1cm) zablokować dostęp między kamieniami a rogiem akwa. Jak radzicie?

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym odradził taki pomysł. Dobrze jest, jeśli ryby mają swobodę w akwa. Im bardziej chcesz im ograniczyć gdzieś dostęp, tym większe szanse, że ryby się tam jakoś dostaną i co gorsza, nie wypłyną. Pamiętaj, że pyszczaki to takie skubańce, że coś wykombinują i Twój pomysł załatwią :wink: Zostaw, jak jest.


Trochę mnie martwią te Twoje garaże. Mam nadzieję, że użyłeś tylko takiej przenośni i nie zbudowałeś blokowiska w akwa.

Link to comment
Share on other sites

Pyszczaki wciskają się w każdą dziurę, jezeli jednak dobrze urządzisz akwarium, ryby nie będą wypłoszone to nie będą miały po co siedzieć cały czas z tyłu akwarium, natomiast jeżeli będą sie czegokolwiek bały to czy zagrodzisz tył czy nie to one i tak ci sie pochowają, jak nie z tyłu to w garażach.

Aby ryby dobrze czułu sie w akwarium musisz im zapewnic przyzwoite warunki, a narazie wie,y tylko że masz narozne akwarium, ale ile litrów, jaki rozmiar jaka filtracja, jak włączysz filtry to kiedy zamkniesz cykl azotowy i jakie parametry ma woda. Wszystko to należy zrobić pod wygodę pysiów a zapomnienie o jakimś z tych warunkow może spowodować ze nie będziesz wogóle widzial swoich ryb.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że jako jedyny mam narożne akwa. Filtracje, piasek i warunki już opisywałem na forum pytając się o podłoże oraz parametry wody. Obecnie akwa dojrzewa już 10 dzień. Na razie badam parametry wody. Skończyłem oświetlenie nocne na diodach LED. Nie chcę aby rybki miały szok podczas nagłego włączania oświetlenia dziennego, dlatego włącza się godzinę przed i załącza godziną po, nakładając się nawzajem przez pół godziny. Ale to opiszę jeszcze pewnie :)

Jak parametry wody będą w normie to odbiorę rybki.


Wracając do tematu, w takim razie zostawię ten pomysł.

dzięki i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.