Skocz do zawartości

Za wysokie NO2


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam wszystkich. Dzisiaj rano zmierzyłem parametry wody i wielkie zdziwienie, biologia rozwalona. W zeszłym tygodniu wszystko było w całkowitym porządku tzn: NO3: 4mg/l, NO2: 0mg/l paskowymi (>0,03mg/l czyli najmniejszy możliwy wynik na teście kropelkowym), NH3/NH4: 0mg/l, pH: 8. Dzisiaj wyszło natomiast:

-NO3: 15mg/l

-NO2: 0,3mg/l

-NH3/NH4: 0mg/l

Akwarium 200l, filtracja: Aqua Nova NCF-1200, Aquael Turbo 1500. Woda silnie napowietrzana. Obsada to 6x Zebra red red i 6x saulosi plus 4 zbrojniki. Ostatnio prowadzona była kuracja meteonidazolem (najpewniej to rozbiło biologię). Ryby natomiast zachowywały się normalnie. Wczoraj miałem wrażenie, że saulosi trochę pobladły ale myślałem, że to efekt stresu bo w domu wokół akwarium trochę się działo. 

Na moje nieszczęście akurat dziaiaj wyjechałem i wracam dopiero w niedziele. 

Przed wyjazdem zrobiłem podmianę 50% wody (wiem, że dużo ale ja już powiedziałem przez najbliższe 3 dni nie będzie mnie w domu), dodałem Seachem Prime i Seachem Stability a także sól akwarystyczną 0,5g/l w celu absorbcji. Efekt natychmiastowy: NO3 spadło z powrotem do 4mg/l, NO2 rownież spadło do >0,3mg/l. Nie wiem czy martwić się, że coś się stanie jak mnie nie będzie?

Edytowane przez Alastor
Opublikowano
Godzinę temu, Alastor napisał:

Ja mówię o NO2. Bo było na poziomie 0,3mg/l

A jak często karmisz? Może za dużo? Nie karm ryb przez dobę co najmniej. 

Ja u siebie zauważyłem trochę sygnały alarmowe jak woda przekraczała 28 stopni. Dziwne ale coś fiksowalo. 

 

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.