Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No wlasnie, powolnymi krokami moje akwa ogolne zamienia sie w Malawi... choc to jeszcze kawalek drogi chcialem wiedziec, co proponujecie dla poczatkujacego?

Poniewaz baniak bedzie "dekorowany" raczej na ciemno + piasek, myslelem, ze jakies pyszczki w kolorze zoltym oraz niebieskim, beda bardzo ladnie tam wygladac.


I tak juz poza konkursem, ale tez wazne: chce zachowac z mojego ogolnego: zbrojnika gwiezdzistego (mam straszny sentyment do mojego "Prosiaczka")... sa jakies przeciwwskazania?

Opublikowano

Msobo jako jedenogatunkowe bedziesz mial zolto-nieb iesko - "czarno"-granatowo :)

Super sprawa, piekna ryba ostatnio wybrana Miss i Mister Malawi.

Ja jestem zawsze na nei, jesli chodzi o mieszanie biotopow, ale na siłe mozesz go trzymac z pysiami,

Pamietaj, ze woda, wystroj jak i temperament Twoich nowych podopiecznych beda inne - niz by sobie to zyczyl Pan Zbrojnik.

Jednak sporo z nas trzyma z pysiami roznego rodzaju zbrojniki i nie narzekaja(akwarysci).

Twoj wybor - ja osobicie mowie nie, znajdziesz tu takich co powiedza tak.


Idac dalej 240litrow jest przemaglowane na forum zawsze mozesz podpatrzyć co i kto ma.

Opublikowano

a według mnie jednogatunkowe 240l nie będzie ciekawym wyjściem, msobo to ładna rybka ale i w 240l będzie tylko jeden samiec w 100% wybarwiony, dlatego lepiej 2 gatunki średnioagresywnych lub 3 w miare łagodnych.

Co do wyboru jakie? To każdy ma swój gust więc poogladaj galerię co Ci się by podobało.

Jeżeli masz sentyment do zbroinika to zapewnij mu lepszy domek niż towarzystwo pysków.

Opublikowano

Osobiście polecam mój układ czyli Saulosi + Maingano :D

Żółto niebieska obsada, a jak wiesz przy dwóch gatunkach oglądasz całkiem inne zachowania ryb..

Z resztą temat był ostatnio maglowany na forum, jedno czy dwu gatunkowe....

Wybierzesz jak uważasz :wink:

Opublikowano
  slawekosw napisał(a):
Osobiście polecam mój układ czyli Saulosi + Maingano :D

Żółto niebieska obsada, a jak wiesz przy dwóch gatunkach oglądasz całkiem inne zachowania ryb..

Z resztą temat był ostatnio maglowany na forum, jedno czy dwu gatunkowe....

Wybierzesz jak uważasz :wink:



Ja moge powiedziec wybierz jednogatunkowe "a jak wiesz przy" jednogatunkowym "ogladasz calkiem inne zachowania ryb"

Mysle ze to juz jest kwestia gustu i tego co oczekujemy od ryb. Ja osobiscie nigdy nie mialem malawi kilku gatunkowe -no moze oprocz sytuacji gdzie kupilem rybki ktore mi sie podobaly jakies 8 lat temu, a byly to pysie demasoni i yellow, ale to sprawa z innej bajki- wiec nie wiem jak wygladaja zachowania ryb w haremach po jednym samcu z kazdego gatunku, ale mi sie bardzo podobaja akwaria jednogatunkowe, dlatego mam same saulosi i mysle ze jak bym kupil wieksze akwarium to tez mialbym jeden gatunek, z tym ze byly by to cudowne Afry:)

Opublikowano

Zabir, Twoja wypowiedź jest nie do końca pełnowartościowa :wink: wiesz, dlaczego? bo jak sam napisałeś, nie miałeś akwa wielogatunkowego. Tak samo moja wypowiedź nie będzie pełnowartościowa, bo ja nie miałem jednogatunkowego. Warto tu przypomnieć słowa czestera, które utkwiły mi w pamięci przy ostatniej takiej dyskusji. Mianowicie czester miał jakiś czas jednogatunkowe z Saulosi i później zdecydował się na dołożenie Rdzawych. Pamiętam , jak była mowa, że to rozwiązanie jest lepsze, ryby zachowują się inaczej, są żywsze itd. Jak znajdę, wkleję linka :wink:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.