Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. Piszę bo gdzie jak nie tu znajdę możliwą pomoc. Otóż dzisiaj po czyszczeniu kubła a następnie  jego uruchomieniu zauważyłem dwie stróżki wody w okolicach zapięć do filtra. Kilkukrotnie ściągałem i czyściłem uszczelkę oraz głowicę ale nic to nie pomogło. Czy to normalne że po niecałym roku czasu bo tyle ma filtr uszczelka jest już do wymiany? Nadmieniam że przez ten okres ściągałem głowice około 20 razy do czyszczenia. Dodam jeszcze że nigdy nie używałem sylikonu do uszczelek. po prostu myłem pod bieżącą wodą i zakładałem. Zauważyłem też że spadła uszczelka od popki udpowietrzania widoczna po ściągnięciu głowicy znajdująca się pod plastikowym elementem z pomarańczową gumką . Założyłem ją i to wszystko. 

Edytowane przez matek 861
Opublikowano
22 godziny temu, matek 861 napisał:

Nadmieniam że przez ten okres ściągałem głowice około 20 razy do czyszczenia.

Tutaj masz odpowiedź. Uszczelka po prostu nie wytrzymała. 

22 godziny temu, matek 861 napisał:

Dodam jeszcze że nigdy nie używałem sylikonu do uszczelek

Nie ma takiej potrzeby aby kleić ją silikonem. Jak już to wystarczy wazelina akwarystyczna . Saszetka kosztuje chyba 5-6 zł.

Zastanawia mnie natomiast  całkiem co innego ( ale to temat na inny dział). Dlaczego w ciągu niecałego roku otwierałeś kubeł aż ..20 razy? Fakt , że mam inny kubeł ale po niecałych dwóch latach od zakupu  otworzyłem raz ( 1) tylko i wyłącznie z ciekawości . Jak się okazało  było to zbędne ale chciałem po prostu zajrzeć. 

Zastanów się czy masz akurat taką potrzebę aby otwierać w czasie jednego roku tyle razy czyli praktycznie raz w miesiącu ( częściej ) .

Jeżeli musisz tak często otwierać  to moja rada: kup sobie 1-2 uszczelki abyś miał zawsze w zapasie. Jeżeli masz jakiś problem z wodą to otwórz nowy temat w dziale WODA i tam Ci pomożemy , przez co pewnie stanie się zbędne otwieranie Twojego filtra z taką częstotliwością jak napisałeś a co skutkuje szybkim zniszczeniem uszczelki.

  • Lubię to 1
Opublikowano
22 godziny temu, matek 861 napisał:

Dodam jeszcze że nigdy nie używałem sylikonu do uszczelek.

Jak masz taki silikon to spróbuj, może to pomoże.

7 minut temu, Andrzej Głuszyca napisał:

Nie ma takiej potrzeby aby kleić ją silikonem.

Andrzeju to jest taki specjalny silikon, jakby smar silikonowy, mam taki, dostałem razem z filtrem ultramax aquaela mimo że filtr był oryginalnie/fabrycznie mocno obsmarowany tym smarem silikonowym.

  • Lubię to 2
Opublikowano
23 godziny temu, matek 861 napisał:

dzisiaj po czyszczeniu kubła a następnie  jego uruchomieniu zauważyłem dwie stróżki wody w okolicach zapięć do filtra.

Normalka we Fluwalach, smar silikonowy, najlepiej CX80, dobrze nasmarować uszczelkę i zamknąć, powinno po 2-3 godzinach się uspokoić. Na przyszłość kup sobie nową uszczelkę i pamiętaj żeby po każdym otwarciu kubła ją smarować. Moje dwa Fluvale 205 już 20 lat chodzą na fabrycznych uszczelkach, ale smaru silikonowego nigdy im nie żałowałem.

  • Lubię to 2
Opublikowano
Godzinę temu, Tomasz78 napisał:

Andrzeju to jest taki specjalny silikon, jakby smar silikonowy, mam taki, dostałem razem z filtrem ultramax aquaela mimo że filtr był oryginalnie/fabrycznie mocno obsmarowany tym smarem silikonowym.

Po jakim czasie przesmarowałeś uszczelki? I co z uszczelką przy prefiltrze, tam zagląda się cześciej.

Opublikowano
21 minut temu, pkiinbanww napisał:

Po jakim czasie przesmarowałeś uszczelki? I co z uszczelką przy prefiltrze, tam zagląda się cześciej.

Jeszcze nic nie smarowałem, cały czas jest na smarze fabrycznym, mam go 6 miesięcy, otwierałem go przez ten czas chyba ze 6 razy, kombinowałem z wkładami a raz głośno mi chodził bo się zapowietrzał, nie wiedziałem jaka przyczyna więc go otworzyłem ale okazało się że nieszczelność była na przyłączy rurki do kolanka wychodzące z akwarium i tam zasysało powietrze, zrobiłem tak że to łączenie jest teraz pod wodą więc nawet jak będzie nieszczelność to zassie wodę a nie powietrze.

Opublikowano

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Wymiana uszczelki również nie pomogła dlatego odsyłam go na gwarancję. Między czasie zamówiłem filtr Ikola 600maxx. Właśnie go podpiąłem i nie wiem o co chodzi ale pracuje zbyt głośno. Na forach pisało że jest bardzo cichy itp. Sam nie wiem w czym tkwi problem. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.