Skocz do zawartości

Wnioski z ponad 3 letniej hodowli Predatorów w akwarium 1050l.


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, jaras napisał:

Moje wnioski - Te ryby moim zdaniem zwyczajnie nie nadają się do akwari domowych,  każde takie akwarium będzie dla nich zbyt małe.

Witaj,założyłeś ciekawy temat. Twoje obserwacje tych ryb będą ważną wskazówką dla zakładających akwarium z drapieżnikami. W literaturze można wyczytać że takie ryby mogą przebywać w zbiornikach od 150 -200 cm. Mój wniosek jest taki że nie warto tak do końca wierzyć w to co napisane, nie zawsze autor wie o czym napisał.
Nieoceniona jest wiedza praktyków, życzę powodzenia w nowym biotopie.👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaras napisał:

W grudniu zapadła decyzja o sprzedaży wszystkich ryb, nie mogłem już patrzeć na wieczną walkę w akwarium.

Fakt ciężko dobrać tak układ dużych ryb w akwarium, żeby panował względny spokój. U mnie podobnie było, jeden samiec dorastał i zaczynał rządzić w akwarium. Czasem to rządzenie przeradzało się w terroryzm. Jedna ryba biła w pozostałe, albo jeszcze gorzej - upodobała sobie jedną rybę którą starała się zamęczyć.

W takim wypadku można było czekać aż się uspokoi. Czasem się udawało, jak np w przypadku Taeniochromis holoatenia. Czasem nie, jak miałem ostatnio z samcem Chilotilapia rhoadesii. Tego ostatniego próbowałem nawet przełożyć do oddzielnego zbiornika na jakiś czas. Ale po wpuszczeniu z powrotem do ogólnego zbiornika sytuacja się powtórzyła. Toteż nie pozostało nic innego jak oddanie ryby do ludzi.

Dobry skutek można osiągnąć ograniczając liczbę samic. Często butny samiec bez samicy uspokaja się zupełnie.

Teraz mam na szczęście okres spokoju. W zbiorniku rządzi 25cm Tyrannochromis maculiceps. Przy nim innym rybom już nie odbija, a on sam póki co jest spokojny. Zagrożeniem w jego wypadku jest jedynie, że może inną rybę zjeść 😁

Podsumowując - mimo powyższych problemów, nie zamieniłbym drapoli na mbunę lub skalary.

Edytowane przez iquitos68
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.