Skocz do zawartości

Wnioski z ponad 3 letniej hodowli Predatorów w akwarium 1050l.


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, jaras napisał:

 

Moje wnioski - Te ryby moim zdaniem zwyczajnie nie nadają się do akwari domowych,  każde takie akwarium będzie dla nich zbyt małe.

Prosta sprawa - np. buccochromis  u mnie mierzył 30cm. baniak ma 70cm szer. brutto minus tło . To raptem tylko 2 długości ciała tej ryby.

 

A samce bez samic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaras napisał:

A jaki sens jest hodowli ryb, kiedy nie można obserwować ich naturalnych zachowań. Bez samicy samiec nie będzie miał koloru

Różnie z tym bywa, u mnie dwa samce aulonocara bez samic były w pełni wybarwione. Racja jeśli chodzi o zachowania, bez samic jest straszna nuda w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widzę aristochromis chrystyi, buccochromis rhoadessi, dimidiochromis compressiceps, dimidiochromis kiwinge, te podłużne to chyba jakieś mylochromis, nad buccochromisem samcem coś co wygląda na nimbochromis fuscoteaniatus samicę, coś co wygląda jak krzyżówka venustusa z czymś, a po prawej ta mała niebieska to chyba sciaenochromis fryeri.

Na takie akwarium można np; wziąć tylko 1 gatunek drapieżnika dorastającego do 30 cm, a reszta obsady mniejsze drapieżne i duża non-mbuna,

lub obsada z mniejszych drapieżników i non-mbuny, można dorzucić coś z dużej mbuny.

Tak żeby było więcej ryb niż teraz, większa ilość ryb zmniejsza agresję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na zdjęciu jest. Buccochromis rhoadesii, dimidiochromis compressicetps, aristochromis christyi, mylochromis gracilis, oraz kundelki, które kupiłem jako tyrranochromis nigriventer.... Nie ma to znaczenia co było na zdjęciu. Obsada była różna. Te ryby gdy podchodzą do tarła zajmują bardzo duże rewiry. I nie ma tu znaczenia czy to był buccochromis, który miał 30cm czy mylochromis gracilis, który mierzył 22cm.

Ryba która mierzy 25cm i jest przeganiana zwyczajnie nie ma się gdzie schować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaras napisał:

Moje wnioski - Te ryby moim zdaniem zwyczajnie nie nadają się do akwari domowych,  każde takie akwarium będzie dla nich zbyt małe.

Prosta sprawa - np. buccochromis  u mnie mierzył 30cm. baniak ma 70cm szer. brutto minus tło . To raptem tylko 2 długości ciała tej ryby.

Masz rację, a Twoje wnioski potwierdzają moją teorie co do wielkości akwa dla ryb 30cm.

Jeżeli akwa minimalne dla pyszczaka 15cm to 375l 150x50x50 to jest 3 sylwetki ryby szerokości i wysokości + te 5cm reszty akwa ( 3 x 15cm ) i 10 sylwetek ryby długości ( 10 x 15cm ),

to ryba 30 cm potrzebuje 3 x 30 cm wysokości i szerokości akwa i 10 x 30 cm długości

czyli teoretycznie ryba 30 cm potrzebuje akwa 100x100x300 a to jest 3000l.

 

Edytowane przez Tomasz78
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.