Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry. 

Pojawiła się ogromna szansa na zwiekszenie zbiornika ze 150 litrów na 300. Co mnie bardzo cieszy 👻 

 

Moje pytanie, przelewajac wode ze 150siatki i dolanie co dzień po 30 l az osiągnę 300l to dobry pomysł? 

 

Problem jest taki ,ze duży baniak wejdzie do domu i w tym samym dniu mniejszy musi go opuścić. 

nie chce katować ryb w 30 litrowym szkle które tylko mam dostępne w razie w. 

Opublikowano

Jeżeli masz możliwość wlewania wody nie uzdatnianej chlorem lub mu podobnym, to wlać możesz od razu całą wodę do akwarium , do pełna, jeżeli nie masz pewności co fo wody, to elewacji odstaną.

  • Lubię to 4
Opublikowano (edytowane)

Ja przy przeprowadzce ryb do nowego akwarium, starej wody wlałem tylko 80 litrów resztę od razu uzupełniłem swieżdą wodą(akwarium ma 420l) ale u mnie w kranie płynie niechlorowana, uzdatniana ozonem. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Opublikowano

3 razy przeprowadzałem ryby, i 3 razy robiłem przeszczep bilogii. Osobiście robiłem zawsze tak że woda wlewana przez ustrojstwo w moim przypadku ver 2. Oraz podłączenie starego filtra bez jakiejkolwiek ingerencji w filtr. 

Czyli po kolei 

1. Opróżnić akwarium 

2. Ryby do wiadra. 

3. Usunąć mniejsze Akwa 

4. Ustawić większe (podkład, aranz piasek itd) 

5. Zalać 

6. Podłączyć grzałkę, filtr 

7. Temperatura 25 stopni w akwarium powlna aklimatyzajza ryb 

8. Test wody

9. 2 dni później test wody 

10. Kolejne 2 dni i znów test 

11. Jeśli wszytsko w miarę w normach można nakarmić 

Pamietaj o tym że parametry wody będą się wahać przez chwilę. Taki poradnik może nie do końca odpowiedział na pytanie, ale jesli podłączysz aktywny filtr który był w mniejszym baniaku nawet wlewajac świeża wodę będzie ok. 

  • Lubię to 2
Opublikowano (edytowane)

Rozumiem , że stare podłoże i wkłady filtracyjne będą  te same co w starym akwa. Przynajmniej część podłoża? Jeżeli tak to kup jakiś uzdatniacz i dwie  ampułki prodibio biodigest. Przełóż podłoże, wlej starą wodę i daj ryby pamiętając o  filtrach. Do starego akwa wlej tyle wody ile Ci brakuje. Dodaj uzdatniacz i za godzinę wlej  tę wodę do nowego akwa.  W tym czasie zadziała wspomniany uzdatniacz , woda sama w sobie częściowo się uzdatni od ewentualnego chloru i jemu pochodnych ( wątpię abyś miał takiego pecha i akurat na to trafił) . Po godzinie wlej wodę  i dodaj dwie ampułki prodibio biodigest. Tych bakterii nie przedawkujesz ale nie ma sensu więcej podawać. Biologia lekko Ci się rozchwieje ale nie na tyle aby coś złego stało się rybom. Jest "ryzyko" pojawienia się pierwotniaków  ale tym nie zawracaj sobie głowy . Jak coś to same znikną po kilku dniach. Woda może być mleczna w dniu operacji ale na następny dzień nie będzie prawie śladu po niczym. Możesz spać spokojnie.

 

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 2
Opublikowano

Podłoże, filtr zewnętrzny fluval 204 i wewnętrzny aquael fan 3 plus wędrują do nowej bańki, do nowego akwarium bedzie tez filtr zewnętrzny którego używał stary właściciel. Także 3 pracujące filtry plus podłoże. 

 

Uzdatniacz jaki dostane w zoologu taki kupie, prodibio biodigest rozumiem dorzucić już w nowym baniaku?

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, LukiBars napisał:

Uzdatniacz jaki dostane w zoologu taki kupie, prodibio biodigest rozumiem dorzucić już w nowym baniaku?

Kup najtańszy , który zawsze jest dostępny w każdym akwarystycznym. Tak..prodibio wlej zaraz jak wlejesz nową wodę do starej. W ten sposób szybko "odzyskasz " biologię.

Dodam tylko , że skoro będziesz miał stare wkłady to prodibio nie musisz wlewać do filtra a bezpośrednio do akwa gdzieś w okolice zasysu biologa.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
Opublikowano

No i już wszystko wiesz. Ja podobny zabieg będę robił już wkrótce. Też w jeden dzień. Kupiłem kilka wiader do spożywki, w nich będą ryby i woda. Wiadra po około 30litrow. Cała woda zostanie wlana do nowego akwarium. Ryby, piasek, dekoracje itp do wiader. 

Nowe akwarium będzie stało w tym samym miejscu co stare. Trudne to będzie ale da się zrobić. 

Testowałem też bakterie w płynie firmy Azoo jakieś 11 w1. Też działały dobrze. 

Ogólnie jak nowej wody nie wlejesz jakiejś trefnej to wszystko będzie super działało. Zupełnie jakbyś tylko zrobił dużą podmianę wody. 

Opublikowano

Dzięki za informację! 

We wtorek/środę bedzie akcja! 

 

Dzis stelaż został przebudowany! 

 

Mam nadzieje ze w następnym tygodniu bede miał się czym pochwalić 💪🏼

  • Lubię to 1
Opublikowano
W dniu 30.10.2021 o 09:25, Bezprym napisał:

Ja przy przeprowadzce ryb do nowego akwarium, starej wody wlałem tylko 80 litrów resztę od razu uzupełniłem swieżdą wodą(akwarium ma 420l) ale u mnie w kranie płynie niechlorowana, uzdatniana ozonem. 

No i zabiłeś biologię :D .

Ozon tak samo jak chlor zabija bakterie :D , po to się uzdatnia żeby woda pitna była wolna od między innymi bakterii i wszelkich mikroorganizmów :D .

Czyli wystartowałeś bez biologii, niemozliwe ! i ryby nie padły ? cud ! ;) .

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.