Skocz do zawartości

Ultra Max 2000 - Wirnik doznał uszczerbku


michalzgierz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni słyszałem że filtr bardzo głośno pracuję, nie zwracałem na to uwagi, aż do wczoraj gdy nastąpiła nagła cisza, spojrzałem i filtr nagle przestał pracować, dzisiaj go rozebrałem i znalazłem winowajcę. Producent za słabo przykleił elementy plastikowe do magnesu wirnika i to było przyczyną pojawienia się hałasu, co ciekawe filtr od nowości przepracował raptem tylko trzy miesiące. Ale tego typu usterkę można samemu w bardzo szybki sposób naprawić. Samego detrytusu we wnątrz nie było za wiele. Mieliście kiedyś coś takiego u siebie w innych pompach lub filtrach ?IMG_20210620_102702.thumb.jpg.fdb09fa836b47e9b3427efab996e48dd.jpgIMG_20210620_104148.thumb.jpg.1403c339b79a15c0d5e1baedbaa1e9bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michalzgierz1989 napisał:

Mieliście kiedyś coś takiego u siebie

Trzy miesiące to trochę mało,taki sprzęt to raczej porażka. U mnie zdarzyła się wytarta ośka, było to spowodowane wieloletnim użytkowaniem. Ja używam starych fluvali i eheim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

fluvale i eheimy nie mają usterek fabrycznych?

osobiście mam dwa 1500 i nic się z nimi nie dzieje. W przypadku innych akcesoriów z serwisem nie miałem żadnych problemów. W przypadku eheima 10 lat wstecz było wielkie ale ze strony serwisu, dopiero po przepychankach reklamacja uwzględniona.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziemniak napisał:

fluvale i eheimy nie mają usterek fabrycznych?

osobiście mam dwa 1500 i nic się z nimi nie dzieje. W przypadku innych akcesoriów z serwisem nie miałem żadnych problemów. W przypadku eheima 10 lat wstecz było wielkie ale ze strony serwisu, dopiero po przepychankach reklamacja uwzględniona.

Mam obecnie Eheim 2275. Pracuje ponad rok. Nie widzę żadnych nieprawidłowości w jego pracy. Jakość jego elementów też nie budzi wątpliwości. Przepływ katalogowy jest zapewne bez wkładów (nie weryfikowalem), ale poza tym ciężko się czegoś czepić - pewnie będzie działał kolejne X lat. Mógłbym polecić z czystym sumieniem ;) Kiedys mialem 2x fluval 404, pracowały 2,5 roku bez żadnych kłopotów (węże z zestawu były moim zdaniem lipne). Sprzedane z całym kompletem działały kolejne 2 lata, nie wiem jak później. Nie ma co gadać, obie firmy ceny mają wysokie, ale jakoś wykonania/użytych komponentów bije inne marki. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu było sporo negatywnych opini na temat tych filtrów max, sam się spotkałem z kilkoma osobami które zakupiły ultramaxa 2000 i po dziś dzień go wyklinają :D
Aquael jakoś później wypuścił tą serię ultra, nie pamiętam jakie są w ofecie moce , ale kupiłem tego ultra 900 w ramach testów i wspierania polskich producentów :) Chodzi sobie jako biolog bezproblemowo, jakoś roczek już będzie.
 

Edytowane przez Mbunabucket
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQUAEL Ultramax 1500 - jeden działa od kwietnia 2021 roku, drugi od października 2019.

Może miałem szczęście, ale uwielbiam je za duży wyrzut i bezszelestną pracę. Trzeba ucho przyłożyć do filtra żeby usłyszeć jego pracę. Do tego refiltr - dla mnie fajna sprawa. Jak wrócę w niedziele do domu to zrobię zdjęcie jaką robi robotę na powierzchni.

Oba uzbrojone: 1 gąbka gruboziarnista (oryginalna), 2 gąbka (oryginalna), 3 lub 4 ceramika, 4 lub 3 grys koralowy + na końcu ostatniego koszyka wata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dodam tylko od siebie że po dokładnym obejrzeniu usterki o której mowa na samym początku, w moim przypadku Ultramax 1000, nic nie jest fabrycznie klejone do magnesu. Element plastikowy jest wtryskiwany a pękniecie powstaje w miejscu gdzie tworzywa jest najmniej. Jest to problem procesu produkcji lub poległo to już w fazie projektu. Ja naprawiłem poxipolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wczoraj kiedy podmieniałem wode w akwarium na chwile wyłączyłem filtr ultramax 1000 i kiedy ponownie włączyłem zaczał on terkotać i praktycznie nie pompować wody. Kiedy rozebrałem go okazało się, że plastkikowa podkładka pod magnesem oddzieliła się od niego tak samo jak u Ciebie na zdjęciu. Czy naprawdę taka pierdoła potrafi zepsuć działanie całego filtra ? ma ktoś pomysł jak to przykleić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.