Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dopiero zaczynam przygode z akwarystyka i chcialbym zalozyc akwarium malawi. Bede miec akwarium 240l o wymiarach 120x40x50. Chcialbym miec w tym akwarium ze 3 gatunki pyszczakow. Jestem zdecydoany na PSEUDOTROPHEUS SAULOSI ale nie wiem co do nich dobrac. I tutaj prosze was o rade, jakie gatunki mozna dobrac, i w jakich ilosciach je trymac.Z gory dzieki za pomoc.

Opublikowano

O takiej obsadzie, to była tu na forum od groma postów i jeszcze trochę. Wystarczy użyć opcji "szukaj" :wink:


Skoro już zabieram głoś w temacie, to odpowiem. Jeśli zdecydowałeś się na Saulosi, co się chwali w Twoim przypadku, jako początkującego, to jako resztę obsady powinieneś mieć coś w miarę spokojnego. Od dawna większość propozycji opiera się na obsadzie: Saulosi , Sprengerae. Maingano. Zanim jednak coś Ci będzie można doradzić, powiedz, czy na 100% muszą być Saulosi, czy bierzesz pod uwagę fakt wpuszczenia innych gatunków do swojego akwa.

Opublikowano

Bardzo mi sie podobaja te ryby i na 100% to musza byc Saulosi :wink: .

W tym akwa chcialbym miec ze 2 lub 3 gatunki, najlepiej zeby mialy rozne kolory. Chociaz zastanawiam sie czy nie zrobic jednogatunkowego akwarium co radzisz??

Opublikowano

Hehe, też o tym ostatnio rozmawialiśmy ma forum. Ja osobiście nie robiłbym jednogatunkowego i chyba wiele osób też tak sądzi :D W akwa 240l jest na tyle miejsca, że spokojnie możesz trzymać np Saulosi i Rdzawe, czyli obsada 2-gatunkowa (jak czester u siebie). Na pewno nie dawałbym Caeruleusa. Jeśli będzie źle karmiony, odbije się to na jego zdrowiu ( z resztą jak u każdego innego pyszczaka :wink: )

Opublikowano

Wiem, czytalem i dlatego mam watpliwosci, bo na poczatku chcialem miec w akwa wiecej gatunkow ale poczytalem o jednogatunkowym i zaciekawilo mnie to, i teraz sie zastanawiam :D . W jednogatunkowym podoba mi sie to ze moglbym trzymac demasoni, a podobno swietnie sie je obserwuje i sa bardzo interesujace, wiec teraz nie wiem co zrobic :wink:

Opublikowano

Moje zdanie już znasz, ja bym nie robił jednogatunkowego, jest wiele osób na forum, które tak uważa. Odważę się na stwierdzenie, że takowych jest więcej. Co nie znaczy, że jednogatunkowe jest złe. Jest inne. Z Demasonami możesz robić, to pewne i sprawdzone posunięcie. Możesz również z Saulosi.

Opublikowano

Nie wiem czy wybór dla osoby rozpoczynającej przygodę z Malawi - demasoni jest trafny, nie jest to ryba baranek a gdy czasami będziesz musiał zbierać trupki z akwarium to niezbyt moze Ci się to podobać.

Zaproponował bym Ci 3 gatunki w miarę spokojne łatwe w utrzymaniu i kolorowe - tak aby było nie za trudno ale i ciekawie.

Saulosi, Rdzawe i maingano - taki elementarz Malawisty.

Opublikowano

Dzieki za odpowiedzi. A w jakich ilosciach mialbym je trzymac jak zdecydowalbym sie na 3 gatunki??Czytalem ze demasoni sa agresywne, ale podobaja mi sie, a mozna je trzymac z yellow?? :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.