Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Koncepcja z korzeniem bardzo mi się podoba, w ogóle widzę że masz plan na to akwarium, jedna tylko rada pamiętaj by te kamienie które masz przy korzeniu ułożyć bardziej chaotycznie (naturalnie), by nie wyglądały jak  mur w Szkocji gdzie się owce wypasa😉, ale poza tym petrda jak kolega wyżej napisał zdjęcie całości z frontu by się przydało. Jednak naprawdę podoba mi się projekt, świetna robota 🔥👍🏻

Edytowane przez Jeb_us
Literówka
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Spokojnie, ułożenie kamieni na ścisk jest tylko na potrzeby konstrukcyjne aby odseparować  strefę roślinną z piaskownicą jak będziemy ,,wygładzać" aranżację to zrobimy tam trochę narzutu kamiennego żeby wyglądało bardziej naturalnie. Dodałem również zdjęcia z ,,frontu" akwarium aby bardziej zobrazować korzeń na tle całości, został jeszcze cały środek baniaka na budowę gruzowiska dla skalniaków z Mbuny1903004584_front1.thumb.jpg.7990a574dc3f18c45e18dce38cca8859.jpg837595839_front2.thumb.jpg.136d12c58dde8ad131517ca371138bae.jpg 🙂.

  • Lubię to 5
Opublikowano

wg mnie ... dosuń tło w jedną stronę a drugą stronę obłóż gruzem do góry :D

Ale to jest kwestia indywidualna na tematy gustów się nie rozmawia :D

I fajnie jakby tło  było w kolorze skały na ścianie :D

Ale generalnie podoba mi się :D

  • Dziękuję 1
Opublikowano (edytowane)
52 minuty temu, Radzik napisał:

wg mnie ... dosuń tło w jedną stronę a drugą stronę obłóż gruzem do góry :D

Obydwa rogi będą zagospodarowane więc bez obaw wolnej przestrzeni tam nie będzie.

Ale to jest kwestia indywidualna na tematy gustów się nie rozmawia :D

I fajnie jakby tło  było w kolorze skały na ścianie :D

Dość trudna sprawa zgrać to kolorystycznie, niestety nie mamy wpływu na kolory jakich używa producent. A żeby samemu przemalować tło, to dla mnie na razie za ciężki temat.

Ale generalnie podoba mi się :D

Dzięki 👍

 

Edytowane przez rabczanin
  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

@Jeb_us tak jest to moduł BTN po moich przeróbkach, szkoda mi było nie wykorzystanej kubatury więc z 20 cm tła płaskiego dociąłem plecy do modułu, podzieliłem go na 3 części w środku, skleiłem, pomalowałem, nawierciłem otwory i otrzymałem moduł monolityczny z 3 grotami. Jutro przy świetle naturalnym zrobię fotki modułu z bliska i wrzucę na forum, powiem szczerze wyszedł mi ciekawy element 😄.

1573687523_modu.thumb.jpg.d3ca586147da6c1ebc4eb4672afeb192.jpg

Odnośnie kamienia to są trzy opcje które ewoluowały:

1) początkowo gruzowisko chciałem zrobić z czerwonej lawy, aby nawiązać do czerwieni na tle,

2) potem postanowiłem zrobić gruzowisko z serpentynitu, ale mi to na forum odradziliście że ładne ale zbyt oklepane,

3) doradzałeś  mi aby iść w budulec lokalny więc czekam cierpliwie bo się ociepla aby wybrać trochę kamienia z potoku który płynie obok mojego domu i na razie na tej opcji stanęło.

Edytowane przez rabczanin
literówka
  • Lubię to 2
Opublikowano
8 godzin temu, rabczanin napisał:

Czy chodzi Ci o ,,dorobienie" pnia drzewa ?

 Podobny korzeń przykleić lub położyć na tym co jest, aby sięgało to pod taflę. Mogło by to stworzyć efekt drzewa, które wpadło do wody. 

Opublikowano

Spoko myślę że najlepsza opcja z tymi kamieniami rzecznymi, teraz druga sprawa chyba zapożyczę sobie twoj pomysł z tym kamieniem na ścianie, do mojej przyszłej banki super to wygląda naprawdę jeszcze, mi powiedz czy jest możliwość nabycia innego koloru i gdzie to nabyłeś takie cudo 🤔

Opublikowano
2 minuty temu, przemo-h napisał:

 Podobny korzeń przykleić lub położyć na tym co jest, aby sięgało to pod taflę. Mogło by to stworzyć efekt drzewa, które wpadło do wody. 

Ok, teraz wiem o co Ci chodziło i na pewno będzie to fajnie wyglądało i szczerze mówiąc sam o tym wcześniej myślałem tylko miałem obawy że jak ,,przetnę"  baniak korzeniem z góry na dół to czy nie zaburzę za bardzo cyrkulacji wody dla tego chciałem zachować czystą górna taflę, ale chyba się nic nie stanie jak nadbuduje w górę korzeń ?

Opublikowano (edytowane)
49 minut temu, Jeb_us napisał:

Spoko myślę że najlepsza opcja z tymi kamieniami rzecznymi, teraz druga sprawa chyba zapożyczę sobie twoj pomysł z tym kamieniem na ścianie, do mojej przyszłej banki super to wygląda naprawdę jeszcze, mi powiedz czy jest możliwość nabycia innego koloru i gdzie to nabyłeś takie cudo 🤔

Kamień jest z twoich stron w okolicach NS jest całe zagłębie kamieniarskie (kamieniołomy). Już pisałem o ,,skórze" na tym forum, zaraz Ci napisze co i jak 😁

Edytowane przez rabczanin
literówka

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.