Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ta metoda podana przez Andrzeja jest fajna, ale żeby zrobić z tego cały aranż wydasz ful kasy na robienie masy z silikonu i skrobi plus szukanie kamieni z których powstaną odlewy. Propozycja drugiego Andrzeja też fajna ale to byś musiał kleić też wszystko z tego co wiem. Kamienie tego pana z Włoch które pokazałeś są samozatapialne i nie wymagają klejenia. Właśnie robię jedną całą aranżację w tej samej technice dla jednego pana do akwarium 150cm - już widzę że będzie bomba (w tych kamieniach będzie również filtracja). Jak coś to się odezwij 😉

Opublikowano

Pisałem z tym Włochem robi piękne moduły ale do mojego akwarium chce 200€plus przesyłka, więc trochę dużo. 

 

Skałki na silikonie z tematem zapoznałem się dogłębnie ale u mnie koszty są dość duże. Mieszkam nad morzem północnym więc do kamieni dostęp mam, chciałem zredukować masę, żeby nie walić do akwarium 100 kg skały 

Opublikowano

A jak duże masz akwarium? Wydaje mi się że ta cena za takie arcydzieła które tworzy nie jest jakaś z kosmosu. Trzeba pamiętać że materiały swoje kosztują, a roboczogodzin musi ten gość na takie coś przeznaczyć naprawdę dużo. Zdaje sobie sprawę ze 200€ piechotą nie chodzi, i że robiąc samemu pewnie przyoszczędzisz parę groszy, ale sam wiem po sobie że chcąc dojść do tego jak należy wykonać takie moduły czy tła można zmarnować dużo materiału który kosztuje 😉

Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, michalpolak5 napisał:

Akwarium mam 100x40x45 więc cena wydaje mi się wysoką, stąd moja myśl o styropianie. 

To wydrąż w środku co nie będzie trudne ze styropianem. Obciąż w środku  np. CX5 i uzyskasz to co chciałeś.  Możesz też "oblać" wspomnianą zaprawą tak jak się robi tła ze styropianu. A potem pomalować wg własnego gustu. Dociążone w środku i pomalowane zaprawą na pewno nie "wyskoczą".

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Opublikowano
16 minut temu, michalpolak5 napisał:

Akwarium mam 100x40x45 więc cena wydaje mi się wysoką, stąd moja myśl o styropianie. 

Jak na taki zbiornik to faktycznie cena nie mała, spodziewałem się większego baniaka 😉 Naposze priv..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.