WojtekW Opublikowano 27 Grudnia 2020 #1 Opublikowano 27 Grudnia 2020 (edytowane) Witam. Chciałbym pokazać koleżankom i kolegom swoje akwarium o standardowych wymiarach 120x40xh50 cm. Oto co w nim zastosowałem: 1. Filtracja. - filtr zewnętrzny biologiczno-mechaniczny stanowi zbiornik wypełniony ośmioma litrami keramzytu na którym leży gąbka i włóknina filtracyjna. Zasilany jest pompą o wydajności 800 l/h. W zbiornik filtra wbudowana jest dodatkowa komora o poj. ok. 0,5 l służąca za denitryfikator. W komorze znajduje się płyta z poliwęglanu komorowego dająca dużą powierzchnie do rozwoju bakterii. Sterowanie odbywa się poprzez zwykły elektrozawór od pralki oraz analogowy programator czasowy. W akwarium 200l z pielęgnicami wystarczyło przepłukać go 4 x na dobę. - filtr biologiczny znajduje się w dwóch modułach po lewej stronie, które wypełnione są 1l ceramiki i keramzytem do pełnej objętości (myślę, że razem mają ok. 6-7 l). Zasilanie to pompa o wyd. 400 l/h, ale woda podawana jest przez deszczownicę, która biegnie przez całą długość akwarium. Dzięki temu do modułów dociera o wiele mniej wody niż podaje pompa. 2. Oświetlenie to 4,8m taśmy ledowej z diodami 2835 o lącznym strumieniu ok. 4500lum i temp. barwowej 6500k. Sterowanie poprzez analogowy programator czasowy oraz symulator zmierzchu i świtu RAMPA. 3. Wystrój. Piasek najzwyklejszy z hałdy na jakiejś budowie. Muszę jeszcze trochę "drapnąć" bo brakuje go po prawej stronie. Kamienie bliżej nieokreślone, przywiezione z działki ze skalniaka. Trafiły do tego akwarium bo nie nadawały się do innego zbiornika z pielęgnicami z Am. Płd (pienią się po polaniu octem). Moduły (te widoczne oraz mniej widoczne) wykonane wg wskazówek uzyskanych na tym forum, ale bez malowania jakąkolwiek farbą. Jako formy posłużyły mi kamienie z których część trafiła do zbiornika (czy widać kopie?) W modułach jest sporo wnęk i grot. Roślinki to anubiasy przyklejone do kamieni na cyjanoakryl. Praktycznie wszystko wykonałem własnoręcznie: moduły, pojemnik filtra, pokrywę, deszczownicę, połączenia wszystkich rurek, przeróbkę elektrozaworów, elektrykę. Łącznie z klejeniem akwarium. Jedynym problemem jest dla mnie ... obsada. Początkowo wszystko wydawało się proste: rdzawe, saulosi i maingano. Ale teraz.... po lekturze tego forum... masakra, he he he. Pozdrawiam Edytowane 27 Grudnia 2020 przez WojtekW Dodanie zdjęć 1
matejk Opublikowano 27 Grudnia 2020 #2 Opublikowano 27 Grudnia 2020 Przydałoby się jakieś tło , choćby czarna folia samoprzylepna .Pozdrawiam
tuptas Opublikowano 27 Grudnia 2020 #3 Opublikowano 27 Grudnia 2020 7 minut temu, WojtekW napisał: Praktycznie wszystko wykonałem własnoręcznie chapeau bas
WojtekW Opublikowano 27 Grudnia 2020 Autor #4 Opublikowano 27 Grudnia 2020 17 minut temu, matejk napisał: Przydałoby się jakieś tło , choćby czarna folia samoprzylepna .Pozdrawiam Tło właśnie suszy się na korytarzu....
WojtekW Opublikowano 28 Grudnia 2020 Autor #5 Opublikowano 28 Grudnia 2020 W dniu 27.12.2020 o 14:04, tuptas napisał: chapeau bas Musiałem zasięgnąć z wiedzy wujka Google, bo za cholerę nie wiedziałem co to znaczy. Teraz wiem. Dziękuję
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się