Pikczer Opublikowano 29 Grudnia 2021 #51 Opublikowano 29 Grudnia 2021 4 godziny temu, Radzik napisał: Byłem po nie koło Kielc z OLX. Ale podobno z Fish Magic i z redukcji obsady gdzie reszta tertastigmy została u właściciela . Przepraszam za jakość zdjęcia ale robione na szybko Pięknoty , bardzo fajne. Widać je z daleka. Będę też gdzieś polował na większe sztuki. Zdrówka życzę i rybom i właścicielowi 1
Radzik Opublikowano 30 Czerwca 2022 Autor #52 Opublikowano 30 Czerwca 2022 Witam Na tą chwilę w mojej 540 pływa: 10 szt Mdok 7 szt Yellow 4szt Tetrastigma 3 3 szt Synodontis Z racji tego, że mój 1000 dojrzewa 210x80x60 i obsada czeka na przenosiny do nowego baniaczka Zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jakiś dodatkowych gatunków. Mój wybór to copadichromis borleyi kadango nimbochromis venustus lub livingstonii Proszę podpowiedzcie w jakim układzie szukać. Lub też podpowiedzcie czy to dobry wybór oraz oczywiście jestem otwarty na inne propozycje gatunków Dzięki z góry. Pozdrawiam Radzik 2
darianus Opublikowano 30 Czerwca 2022 #53 Opublikowano 30 Czerwca 2022 Piękne tło Ja bym niczego nie dodawał. Jak Mdoki i Tetrastigmy dorosną, to zobaczysz, że 1000L to wcale nie jest szał Na pewno zwiększyłbym ilość synodontisów do minimum 10 sztuk, one znacznie lepiej czują się w większej grupie.
Sławol Opublikowano 30 Czerwca 2022 #54 Opublikowano 30 Czerwca 2022 Ładny baniaczek Kadango lub jakiś inny Copadichromis jak najbardziej. Może też któryś z Lethrinopsów. @darianus z tymi synodontisami to tak chyba nie do końca jest, że lubią być w dużej grupie, może jak są młode. Moje jak podrosły zaczęły się bić o kryjówki, jeden drugiego nie tolerował w swojej i zredukowały się dokładnie do ilości kryjówek jakie mam w baniaku czyli dwóch. Mam baniak 2 m długi i nie widziałem żeby razem pływały, raczej się unikają. 2
darianus Opublikowano 30 Czerwca 2022 #55 Opublikowano 30 Czerwca 2022 15 minut temu, Sławol napisał: Ładny baniaczek Kadango lub jakiś inny Copadichromis jak najbardziej. Może też któryś z Lethrinopsów. @darianus z tymi synodontisami to tak chyba nie do końca jest, że lubią być w dużej grupie, może jak są młode. Moje jak podrosły zaczęły się bić o kryjówki, jeden drugiego nie tolerował w swojej i zredukowały się dokładnie do ilości kryjówek jakie mam w baniaku czyli dwóch. Mam baniak 2 m długi i nie widziałem żeby razem pływały, raczej się unikają. Ja mam synodontis polly white w ilości 8 sztuk i są to najbardziej ruchliwe ryby w moim akwarium. Ganiają się oczywiście ale nie widzę żadnych ubytków na płetwach czy ciele
Pikczer Opublikowano 30 Czerwca 2022 #56 Opublikowano 30 Czerwca 2022 Z mojego skromnego doświadczenia to Yellow trochę za "ostre" mogą być dla innych ryb. Ale nie muszą. Kadango są fajne, majestatyczne. U mnie miała być obsada 4+1 a wyszło 3+2 i dogadują się jak na razie. Samce mają po około 12-13cm. Może scianenochrimis fryeri? Lethrinopsy wg mnie mogą być za delikatne dla Yellow, podobnie jak Aulonocary. Nie wszystkie oczywiście. Ale ogólnie Mbuna to bardziej agresywne twardziele niż non-Mbuna. Masz czadowy wystrój pod non-Mbune 1
Sławol Opublikowano 30 Czerwca 2022 #57 Opublikowano 30 Czerwca 2022 @darianus ja mam Lucipinnis, nawet jak były małe to nie specjalnie ze sobą pływały. Kiedy się eliminowały to miały powygryzane dziury w okolicach brzucha.Widocznie ich zachowanie zależy od gatunku, nie mam porównania bo innych nie miałem.
iquitos68 Opublikowano 30 Czerwca 2022 #58 Opublikowano 30 Czerwca 2022 9 godzin temu, Radzik napisał: Na tą chwilę w mojej 540 pływa: 10 szt Mdok 7 szt Yellow 4szt Tetrastigma 3 3 szt Synodontis Osobiście wpuścił bym jakiegoś drapolka. np 8-10 cm Nimbochromis livingstonii. Jedną rybkę. 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się