Szymon1980 Opublikowano 19 Grudnia 2020 #1 Opublikowano 19 Grudnia 2020 Co sądzicie o nocnym oświetleniu w akwarium? pytam bo zastanawiam się nad założeniem Aquael Oswietlenie Nocne Moonlight. W sieci spotkałem się z różnymi opiniami jedni piszą że to stresuje rybki a inni zaś jak najbardziej jest wskazane bo uspokaja ryby i równocześnie można obserwować zachowanie swoich pupili. Jaka jest rzeczywiście prawda?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 19 Grudnia 2020 #2 Opublikowano 19 Grudnia 2020 (edytowane) 11 minut temu, Szymon1980 napisał: Jaka jest rzeczywiście prawda? Co rozumiesz po pojęciem nocne? Czy tylko np. świeci godzinę po wyłączeniu dziennego czy całą noc? Edytowane 19 Grudnia 2020 przez AndrzejGłuszyca 1
Szymon1980 Opublikowano 19 Grudnia 2020 Autor #3 Opublikowano 19 Grudnia 2020 Oświetlenie nocne chce aby się włanczało jednocześnie po zgaszeniu oświetlenia dziennego czyli podaję przykład : powiedzmy że dzienne oświetlenie trwa trzynaście godzin czyli nocne powinno trwać jedenaście godzin chyba że pomiędzy przejściami z dziennego na nocne czy z nocnego na dzienne powinien trwać jaki odstęp ale myślę że wtedy to nie miało by sensu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 19 Grudnia 2020 #4 Opublikowano 19 Grudnia 2020 (edytowane) Nie ma to sensu. Daj odpocząć rybom i sobie. Ja owszem..mam tzw. nocne ale świeci tylko godzinę. Czyli włącza się 5 minut przed wyłączeniem dziennego i gaśnie po godzinie. Nie ma to nic wspólnego z porą dnia i nocy. To jest efekt wizualny dla mnie. Stosuję taką diodę jak na zdjęciu z tym , że zakleiłem dwa skrajne oczka a barwa jest biała-zimna i wygląda bajkowo. Te niebieskie wg mnie są kiczowate. Ale to moja opinia. ( zdjęcie z netu) Edytowane 19 Grudnia 2020 przez AndrzejGłuszyca 2 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się