Skocz do zawartości

[375l] 150x50x50 - Co byście wpuścili ?


AdrianP

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bezprym napisał:

Proszę bardzo

Labeotropheus trewavasae Thumbi West piękna ryba czy to standard czy OB, wybór pozostawiam tobie. 

Metriaclima Lombardoi 

Metriaclima callainos pearly white. (Ruarwe lub Kirondo) 

Dzięki za propozycje. 

P.S. Ryby z Twojej obsady też ładne!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz

Otopharynx lithobates lithobates Zimbawe Rock 1+4

Labidochromis cearuleus  Nkhomo 1+4

Metriaclima elongatus chailosi Chitande 2+5

 

Początkowy brak niebieskiego wynagrodzi ci później samiec Otopharynxa

Edytowane przez Bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem popularne pysie bo mam wrażenie że kolega AdrianP dopiero zaczyna przygodę z Malawi więc na początek myślę, że coś łatwo dostępnego, niedrogiego i stosunkowo łatwogo w ,, obsłudze,, nie jest złym pomysłem. Dodatkowo popularne to z jednej strony wada z drugiej zaleta 🙂 no bo czemu popularne? Bo bardzo ładne.

Metriaclima Lombardi też piękne pyski 

Myślałem jeszcze o równie popularnych Acei, ale nie wiem czy zbiornika nie ciut mały 

Edytowane przez aro600
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aro600 napisał:

Proponowałem popularne pysie bo mam wrażenie że kolega AdrianP dopiero zaczyna przygodę z Malawi więc na początek myślę, że coś łatwo dostępnego, niedrogiego i stosunkowo łatwogo w ,, obsłudze,, nie jest złym pomysłem. Dodatkowo popularne to z jednej strony wada z drugiej zaleta 🙂 no bo czemu popularne? Bo bardzo ładne.

Metriaclima Lombardi też piękne pyski 

Myślałem jeszcze o równie popularnych Acei, ale nie wiem czy zbiornika nie ciut mały 

Z Malawi tak, zaczynam, ale z akwarystką jestem związany już dłuższy czas i mam kilka zbiorników z innymi biotopami. 

Napiszcie jeszcze, w jakich ilościach/ układach wpuszczać zaproponowane przez Was obsady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swoje propozycje więc układy już masz przy nich. Na początek pewnie i tak maluchy będziesz kupywało po 10 sztuk, więc możliwe że ułóży ci się harem inaczej. U mnie na przykład u trewavasae s@ dwa samce jeden wybarwiony a drugi ciemny i jakoś koegzystują aczkolwiek nie wiem co przyszłość przyniesie, inni mieszają jeszcze standard z OB i O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie docelowo wybierzesz ryby np wspomniane przez nie Acei są rybami dobrze czującymi się w większej grupie i są piękne natomiast twoje akwarium to dla nich minimum (ja miałem je w w 480l 160x50x60h i stado sobie ładnie pływało w toni bez problemu, natomiast większość pyszczakow żyje w haremach. Jeżeli kupisz większe ryby gdzie już jesteś w stanie rozpoznać płeć możesz od razu próbować wpuścić harem 1+3 np. Przy spokojnych gatunkach możesz spróbować układu z np 2 samcami 2 + 5 np, ale tu niech się wypowiedzą koledzy którzy w takim akwarium mieli taka obsadę czy ma szansę powodzenia, Jeśli kupujesz małe ryby dobrze jest kupić więcej i pozwolić im się dobrać np 8 lub nawet 10 z gatunku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym uniknąć odławiania, ponieważ nie wyobrażam sobie tego, jak wyłowić rybę z zakamienionej graciarni :) To byłaby nierówna walka...

A jaka jest Wasza opinia na temat trzymania większej liczby osobników, aby właśnie agresja się rozłożyła. Czytałem, że ludzi w takim akwarium jak moje utrzymują bez probemu:

-  metriaclima estherae red red 10szt,

- pseudotropheus socolofi 8szt,

- labidochromis caeruleus 10szt,

- lodotropheus sprengerae makoka red 10szt,

- melanchromis cyaneorhabdos maingano 8szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AdrianP napisał:

Wolałbym uniknąć odławiania, ponieważ nie wyobrażam sobie tego, jak wyłowić rybę z zakamienionej graciarni :) To byłaby nierówna walka...

To celuj w dorosłe osobniki. Ale z drugiej strony wiele tracisz . Obserwacja narybku, momentu przejściowego aż do dorosłości  jest bezcenna.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AdrianP napisał:

Wolałbym uniknąć odławiania, ponieważ nie wyobrażam sobie tego, jak wyłowić rybę z zakamienionej graciarni :) To byłaby nierówna walka...

A jaka jest Wasza opinia na temat trzymania większej liczby osobników, aby właśnie agresja się rozłożyła. Czytałem, że ludzi w takim akwarium jak moje utrzymują bez probemu:

-  metriaclima estherae red red 10szt,

- pseudotropheus socolofi 8szt,

- labidochromis caeruleus 10szt,

- lodotropheus sprengerae makoka red 10szt,

- melanchromis cyaneorhabdos maingano 8szt

Moim zdaniem nie tędy droga, ale to kwestia podejścia czy chcesz mieć w akwarium 50 kotłujących się na kupę ryb czy kilka mniejszych grup i obserwować ich ciekawe w miarę naturalne zachowania (naturalne to są w jeziorze, a w akwarimm są zbliżone do naturalnych) druga kwestia to utrzymanie prawidłowych parametrow wody 50 dość dużych ryb (oczywiście po jakimś czasie) w akwarium gdzie Będzies miał netto około 200 litrów wody to może być mission impossible. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zsumuj tę liczbę ryb i podziel to przez litraż netto i zobacz ile litrów będzie przypadać na rybę. Zauważ też że te ryby dorastają do kilkunastu centymetrów wyobraź sobie jak to będzie wyglądać w akwarium i odpowiedź sobie na pytanie czy warto. Po za tym wspomniałeś że nie wyobrażasz sobie odławiania ryb w takim gruzowisku to teraz pomyśl że ryby również się rozmnażają i zawsze coś się uchowa, więc wcześniej czy później ta ilość się podwoi co wtedy? Ryby również wydalają im więcej ryb tym więcej odchodów im więcej odchodów tym większe skoki parametrów co wtedy? Koniec końców akwarium zamiast być przyjemnością stanie się udręką.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.