Skocz do zawartości

Przymiarka do 405l


Rafał80

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie akwarium zostało zalane 05.09.2020 tsety zaczołem robić 4.10.2020 a, ryby wpuściłem 16.10.2020 i dopiero wtedy tak naprawdę ruszył cykl (wpuściłem 20 maluchów na około 700 - 800 litrow wody) 

Tak to wyglądało u mnie:

Jak widać u mnie cykl zamknoł się w ciągu 2 tygodni od wpuszczeniu ryb. 16.10.2020 do 01.11.2020

 

IMG_20201202_111053.jpg

IMG_20201202_111100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem amoniaku

W sumie myślałem, że akwarium dojrzeje zanim wpuszczę ryby, ale okazało się inaczej prawdopodobnie dostarczyłem do akwarium za mało materi na start. 

Jedyne co wlałem do akwarium to podajże Tetra Safestart który dostałem gratis do czegoś tam i później Prodibio. 

Ważne żeby pilnować parametrów jak widzisz jak u mnie ruszyło NO2 wlałem jeszcze jedna ampułkę Prodibio i robiłem testy codziennie pilnując jego poziomu. Jak doszło do 0,2 to już miałem trochę nerwa i plan że jak dojdzie do 0,4 robię podmianę ale nie doszło zaczęło spadać. 

Podmiany zaczołem robić po tym jak akwarium dojrzało. 

Póki co robię podmiany co 2 tygodnie. Pierwsza była większa około 30% później 25% ostatnie parametry są sprawdzane około tydzień po podmianie. 

 

Edytowane przez aro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już prawie 2 tygodnie, NH4/NH4 nie sprawdzałeś?
W sumie nie ma potrzeby sprawdzania. Analogiczne jest to, że gdy wzrasta NO2 to maleje NH4.

U mnie test na NH4 okazał się trefny, więc sobie odpuściłem sprawdzanie tego parametru i mierzyłem tylko NO2/3

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic monitoruję na bieżąco, od dzisiaj rybki na diecie ;].

A nie dodałem a może to ważne, akwa jest bez grzałki temp 24-25 stopni.

Co do guano myślę nad jakimś mechanikiem żeby nie bawić się z tym ręcznie zbyt często: AQUAEL UNIFILTER 1000L/H UV albo FILTR AQUAEL TURBO FILTER 2000 L/H. Jakiś mały czarny zgrabny żeby nie rzucał się w oczy, coś godnego polecenia?

Kubeł mam Aquael Ultramax 2000 (ale realny przepływ ma ok 800l/h) z dodatkowym Bioceramax 1600 w zamian jednej waty (układ gąbka, wata, Bioceramax 1600, Bioceramax 600, gąbka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafał80 napisał:

No nic monitoruję na bieżąco, od dzisiaj rybki na diecie ;].

A nie dodałem a może to ważne, akwa jest bez grzałki temp 24-25 stopni.

Co do guano myślę nad jakimś mechanikiem żeby nie bawić się z tym ręcznie zbyt często: AQUAEL UNIFILTER 1000L/H UV albo FILTR AQUAEL TURBO FILTER 2000 L/H. Jakiś mały czarny zgrabny żeby nie rzucał się w oczy, coś godnego polecenia?

Kubeł mam Aquael Ultramax 2000 (ale realny przepływ ma ok 800l/h) z dodatkowym Bioceramax 1600 w zamian jednej waty (układ gąbka, wata, Bioceramax 1600, Bioceramax 600, gąbka)

Musisz ogarnąć cyrkulację, co by odchody z wodą trafiały do zasysu. Dodatkowy filtr mechaniczny mało pomoże, jeżeli nie będzie odpowiedniej cyrkulacji w akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, nsp napisał:

Musisz ogarnąć cyrkulację, co by odchody z wodą trafiały do zasysu. Dodatkowy filtr mechaniczny mało pomoże, jeżeli nie będzie odpowiedniej cyrkulacji w akwarium.

Zgadzam się filtr mechaniczny czyści wode, ale moim zdaniem słabo radzi sobie z odchodami bardziej z drobnymi zanieczyszczeniami (miałem aqauela turbo 2000 z gąbka) i odchody i tak zalegały na dnie. Jak twój filtr za słabo,, dmucha,, to może lepiej pomyśleć o falowniku tylko moim zdaniem koniecznie z regulacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.