Skocz do zawartości

MISZYN AKŁA 840L - pytania


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wziął, gdybym mieszkał w Świnoujściu :mrgreen:


też bym wziął i nawet spełniam kryterium "mieszkania w...", ale jak powiem biorę, to Misyo powie, to chodź będziem targać na dół, załatw transport, ekpię.... bleeee :P

targałem moją 420-tkę i mam dosyć na rok przynajmniej :P


jakby mi je teleportował, to nawet bym "przepłacił" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam


Od 3 tygodni testuję rozwiązanie z innym rodzajem filtrów tj. wspomniane 20 mikronów jako mechaniczny (pierwszy)

i na razie jeden 50mikro jako biolog (drugi też będzie 50 ale dopiero założę, jak pierwszy dojrzeje).


Przepływ nawet po 2 tygnodniach na mechanicznym jest w porównaniu do 5mikro rewelacyjny. Jestem nawet gotów zaryzykowac stwierdzenie, że 2 tygodniowy 20mikronowy ma większy przepływ niż 5mikro nowy.


Jak wymienie już ostatni biolog na 50siątke to zobaczę ile mogę używac mechanika... bo po 2 tygodniach był brudny do połowy.... Gdyby nie cena 50siątek które są średnio dostępne używałbym ich jako mechanicznych a na biologi 100 dał. Ale jedna 50siątka to 12pln a 20 kupiłem po 3.40.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie


W tym poście chciałbym zakończyć ostatecznie wątek Miszyn Akła 840L. W związku z przeprowadzką o 200km i turbulenciach w trakcie byłem zmuszony oddać/odsprzedać swoją obsadę. Jako, że wciąż nie dostałem kredytu na mieszkanie/dom (sic) wszystko przeciąga się w czasie... ZOSTAŁEM ZMUSZONY ZLIKWIDOWAĆ AKWARIUM.


sprawa ma się tak, że muszę wszystko przetransportować na działkę do teścia gdzie szkło i osprzęt poczeka na swoje miejsce docelowe. Przy odrobinie szczęścia jest to kwestia 3-4 miesięcy.. ale zakłądam też pesymistyczne podejście czyli nawet rok czasu....


Jednocześnie kończę przygodę z pyszczakami. Szukam nowych wrażeń i w sumie czytam od 2 miesięcy różne wątki wciąż nie podejmując ostatecznej decyzji w która stronę pójdę. Czy beda to dyskowce i piękne rośliny czy duże rybska czyli pawiookie (co by nie było zgapie po makoku ale pyszczaki on zgapił ode mnie więc 1:1 ;-)


Na dzień dzisiejszy chciałbym sprzedać lampę HQi. Jakby ktoś był zainteresowany to prosze o kontakt na priva...


Jednocześnie chciałbym WAM WSZYSTKIM serdecznie podziękować za czas, wiedzę i frajdę jaką miałem podczas przygody w Klubie Malawi. Będę tu często zaglądać... szybko się uzależniam a ciężko rzucam nałogi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe DRAK wygrałeś :lol:


smurv: a może 3kg neonek? :D


Piękne rybsko... ale pewnie z dostaniem i ceną abstrakcja...


Paletki są okej.. ale... nie mogę sobie pozwolić na biotop wymagający 100% zaangażowania. Czasami musze gdzieś wyjechać na parę dni, czasami nie mogę wody podmienić na czas... a dyski są za wrażliwe na cokolwiek.... nie to co pyśki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czytam i czytam... i mam za małe akwarium ;-)


Szczerze mówiąc to dobrze ze mi sie to wszystko tak przeciąga... Bo w sumie nie wiem czy bardziej podobają mi sie akwaria roślinne z 300 neonkami czy proste i ciemne klimaty z jedną - dwoma dużymi rybami...


Musze po prostu poszukać jakichś akwarystów w okolicy i sie na piwko ustawić.. i pooglądać na żywo... bo od zdjęć to już pier***ca dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no faktycznie daje rade ;-) Cena chyba całkiem okej.

Dzisiaj pół dnia czytałem o Arowanach. Ale te moje akwa wcale nie takie duze... Jakbym znalazł kupca na swoje to bym od razu na miejscu i bez przewożenia 300cm zamówił ;-)


Ahh... śmieje sie już sam z siebie dosłownie... Na dzień dzisiejszy a raczej na dzisiejszy wieczór jestem za 4 pawiookimi plus jeden duży drapieżnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.