Skocz do zawartości

MISZYN AKŁA 840L - pytania


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Na fbf sie nie znam ale Twój wygląda PRO ELO WOW NICE ;D


O przepływie na narururowym rzędu 2500l/h zapomni. To 40 litrów na minute. To nierealne ;D Zresztą co Ty tam chcesz trzymać? ;D

Te parametry o których mówisz to teoria i dane producenta. Bez śrubunków, węży, gąbek a co dopiero po zastosowania filtra narurowego...



Dla filtra sznurkowego 20mikro przepływ określany jest na poziomie 20l/min. Ale to uzyskasz przy podłączeniu do sieci wodociągowej i przy nowiutkim wkładzie.

Z każdą godziną pracy filtr zasyfia się by po tygodniu w nieprzerybionym akwa u mnie dmucha na 50% a po dwóch tygodniach może na 20% ciśnienia.....


BTW załuż swój własny wątek. Z tym FBFem poszło Ci genialnie... każdy wątek jest czytany podobnie.. poprostu się podświetla jako nieprzeczytany i jest od góry listy... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Bofk , że przepływowy filterek , ala Thcskiba chcesz zastosować jako FBF:)

Do napędu , raczej trzeba zastosować kubełek i to taki mocniejszy , aby ruszyć piasek.

W filtrze który widziałem , podobnym zresztą do Twojego , za napęd służył Atman 3338.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pomysł oparty był o artykuły i linki do róznych stron zamieszczone na stronie klubu malawi. To było dość dawno! Jednak nie bardzo chciało mi się kleić płaskiego pleksi i pomyślałem o rurze z pcv. Zrobiłem projekt w Corelu w oparciu o zdjęcia różnych reaktorów i filtrów przepływowych zamieszczonych w internecie i do roboty. Wyszło z tego coś takiego :wink: Na stronę Thcskiba wszedłem dopiero później, gdy szukałem sitek z plexi, choć i one nie są z jego sklepu. Wszystko w oparciu o dwa żródła dostawy (dwa sklepy)


Ale i tak jestem podłamany, że pompa do CO nawet 25/60 nie da rady :( Podobno na trzecim biegu ma przepływ 4500 l/h na wysokość 6 m. W tym układzie pozostanie mi coś na zasadzie: "kup se kubełek" :lol: Ale nie dam się :!:


No i oczywiście gorąca prośba o podpowiedzi jak zrobić w tym wypadku filtrację mechaniczną, a jak biologiczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. pół dnia dzisiaj z filtrami walczyłem... pół akwarium przez to rozwaliłem... połowę tła pozmieniałem, kamienie wędrowały jak głupię, rybki się pochowały... I dupa...



Generalnie sprawa ma się tak. Mam 2xAquabee 3000. Jedna z lewej strony zamieszczona "wyżej" jest schowana za skałką i nawet gąbka Atmana nr5 jest niewidoczna... widać jak w lukach między skałkami zasysana jest woda z kupkami i do gąbki... i z tego rozwiązania jestem wybitnie zadowolony. Działa i wygląda...


Problem mam z drugą pompką. Z założenia miała ona być niżej i dmuchać z przodu akwa w przeciwieństwie do pierwszej...

I tutaj jest problem. Bo albo mam 40cm zestaw niebieskiej gąbki i pompę na samym wieżchu... albo chowam gąbke pięknie za skałkę, wężem do pompy... Teoria super... a w praktyce montując głowicę do 30cm od podłoża mam wszędzie pływający piach... po prostu te pompy na tych gąbkach dostają takiego speeda.. że jakbym nie ustawiał i kombinował to cały czas jest za mocno...


Zastanawiam się nad rozwiązaniem z rurką.. wsadziłbym na wysokości 10cm rurkę plastikową na całą długość akwarium gdzieś przy tle za kamieniami... zrobiłbym z 5-7 otworów i rozłożył strumień na kilka mniejszych ale za to woda płynęła by z tylniej szyby na frontową (60cm) więc nie powinno być problemów...


BTW fajnym rozwiązaniem było podłączenie do wylotu pompy węża igielitowego... w piasku go nie widać i za kamieniami a wylot miałem zupełnie gdzie indziej ;D Tyle, że i tak za mocno dmuchało i cały czas piasek latał... STANOWCZO WOLĘ ŻWIR :lol:


P.S Wieczorem wrzucę jakąś fotkę... może coś podpowiecie...


EDIT: Woda nie jest jeszcze klarowna... Zrobiłem foty ale to nie to...


Całościowo... Widać jak brudne są kamienie ;D Musze się za to zabrać ale po tym wypadku ciężko mi się wykonuje energiczne ruchy...

IMG_0743m.jpg


Lewa strona... z której jestem bardzo zadowolony... wygląda świetnie.. nawet ten wystawiony na trochę do góry anubias ;D Chcę by się trochę rozrusł...

IMG_0758m.jpg


Prawa strona... z niej nie jestem zadowolony i na pewno tak nie zostanie...

IMG_0761m.jpg


I coś z innych klimatów.. z drugiego akwa.. nie mówcie, że nie jest to ładne.... :lol:

IMG_0791m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin0603! Dzięki za zainteresowanie moją "produkcją". Postaram się tak zrobić. Spróbuje dokładnie opisać sposób wykonania takiego filtra. Jednak teraz jestem zawalony trochę zajęciami zawodowymi a do tego uruchamiam powoli swoje 250x50x50 :D Postaram się do tego usiąść. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i wiedziałem, że tak będzie... .Pełne 2 miesiące minęły kiedy oświetlenie HQi działa przez 8h/dobę...


I przyszedł rachunek za prąd... 485PLN!!! Wiadomo, że to nie tylko akwarium bo to 4 osobowa rodzina w tym 2 maluchy...


Ale mocno zastanawiam się nad dodatkową świetlówką na dzień zwłaszcza kiedy nie ma mnie w domu... a HQi w pełnej okazałości wieczorami kiedy siedzę w domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :shock: zabolało :(

Zrób tak , jak ja robię , oczywiście jeśli w tej lampie jest taka możliwość to rozdziel poszczególne obwody.

Ja świecę 12h na jeden układ , a HQI tylko 7 godzin na dobę , a i tak wszystko ma się dobrze , mimo , że u mnie wymagania świetlne są o wiele większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.