Skocz do zawartości

Czy to glony, czy jeszcze coś innego.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Akwarium w trakcie startu, zalane wodą 01.09.20, dokładny opis tutaj

 

A problem to takie białe "puszki" jakby wata. Pojawiło się tylko na modułach zrobionych z zaprawy CX20.
Na kamieniach i żwirze czysto.

IMG02628.thumb.JPG.3b30d304c4c4f1319b26efca95142100.JPG

IMG02635.thumb.JPG.e49d48ee3ef676ed5079b41c66134431.JPG

Spotkał się ktoś z czyś podobnym?

Usuwać, czyścić, czy może zostawić a ryby jak już się wprowadzą to sobie z tym poradzą?
Są już jakieś robaczki, można przeczytać w linku o starcie akwarium, a teraz doszło takie cudo.

 

Opublikowano

Dzięki za zainteresowanie,

tak też w pierwszej chwili pomyślałem, ale że znam tylko spleśniały chleb, kiełbasę itp. to mi szybko ta myśl odeszła.

Tylko teraz co z nią zrobić?

Opublikowano

Nie tyle co z nią zrobić, co skąd się pojawiła. Musiało być coś organicznego w zaprawie, z której robiłeś moduły i teraz pleśnieje, ja bym poczekał aż samo z czasem zniknie, a potem odkażył zbiornik czymś grzybobójczym ale nie działającym na bakterie, z tego co pamiętam to Cuprisol z Zooleka niszczy grzyby i nie rusza bakterii.

Wy-Tapatalkowane

  • Lubię to 1
Opublikowano

No to jedyna możliwość to pozostałości formy na zaprawie, które w trakcie odrywania od modułu zostały na nim. Forma była robiona z sylikonu wymieszanego z mąką ziemniaczaną.
Jak sięgnę pamięcią, to faktycznie miejscami zostały takie drobne "farfocle" większość ich zdrapałem z zaprawy, ale pewnie wszystkiego nie zauważyłem.

Czyli na chwilę obecną zostawić, poczekać na zamknięcie się procesu azotowego i jechać po obsadę, czy wcześniej przed zarybieniem zastosować ten Cuprisol?

Opublikowano
7 godzin temu, egon44 napisał:

@artjurmoim zdaniem na zdjęciu masz śluzowce.

No ale to by były takie "kropeczki" na całym module?

IMG_20200926_225354.thumb.jpg.b71994c9bf986a40139a0b00874fd942.jpg

No nic na razie czekam, proces azotowy się zamyka, NO2 spadło do 0,2. Podobno jak śluzowce to powinny zniknąć z czasem 🤔

Opublikowano

Też mi się tak wydaje, w sumie to była pierwsza myśl jak je odkryłem. A że w sumie jest powód powstania, mąka z formy, to chyba nie ma co już kombinować.

Kupiłem Cuprisol, ale jeszcze nie dodawałem. Nie wiem czy zrobić to teraz, bo w sumie za tydzień chyba już będę mógł zarybiać. Czy poczekać aż będą już ryby, wszystko wystartuje już dokładnie i dopiero wtedy z tym walczyć?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.