Skocz do zawartości

SKAŁY DO AKWARIUM-co i jak


Karp_

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za ofertę greghor ale myślę, że jak będę na południu to kopsnę się do jakiegoś składu przy okazji. .. bywam średnio co 2-3 miechy na parę dni (hutnictwo!) no ale akurat jak trzeba to nic się nie szykuje (dostawcy teraz przyjeżdzają do nas - nad morze:)))


ps. a macie pomysł jaki kamlocik będzie pasował do tła z łupka kolorystycznie? zaczynam poważnie rozpatrywać wapień muszlowy - masa tego tu..wiem że obrośnie ale mimo wszystko..coś pod kolor bym chciał..może granit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zadecydowałem , postanowiłem postawić coś na wzór naszego Prezesa (tło łupek, skały - wapienie) - z tego co widziałem u Starego Kota na zdjęciach - po jakimś czasie i tak wszystko jest ładnie brunatno-zielone (prawda Prezesie?:)

nabyłem dziś 150 kg wapienia, 1,5 h walczyłem z nim w myjni no i mam.. mam też problem - jak wkładacie takie głazy do akwa? największy u mnie to jakieś 40 - 45 kg. Braciszek już wie, że będzie pomagał ale jakoś nie widzę nas z tym w rękach.. pasy? wózek widłowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta lawa to przesadzacie, ja mialem w zbiorniku i ani nie syfila, ani nie ranila ryb , ani sie nei kruszyla (moze mialem jakas super lawe??:D) IMO bzdura i przekoloryzowane fantazje posiadaczy law:D

Co do przygotowania piachu.skal - "karczer" powinien zalatwic sprawe (bynajmniej kamlotow), nie mniej jednak wazna sprawa jest miejsce , z ktorego wywlokles podloze/skaly.

Bo mimo, ze Malawi nikt nie wygotowal a syf z pol rolinkow spada do wody (nawiasem mowiac, w takich krajach nawożenie spektakularnymi nawozami to utopia, chyba,ze myslicie tu o kupie antylop , badz temu podobnych :D) - to ja Naszej czystej przyrodzie nie ufam i od czasu do czasu, zbiera mi sie na wyparzenie/wygotowanie nowo przyniesionych dekoracji (ale dlugie zdanie napisalem :o)

Wracajac do meritum, ja jednak ide za tlumem, skandujac : " Serpentynit, serpen..." Czym zwyklejsze tym lepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Sabotage, ale upolowanie serpentynitu u nas (tj w 3city) graniczy z cudem..chyba że Ty wykupiłeś cały na kartuskiej?:)

mam wapienia z jury krak-częstochowskiej.. no przed wrzuceniem do akwa zaleję z raz wrzątkiem;)..ale na oko to kamień z kamieniołomu a nie z pola (chyba że do składów kamienia wydłubują rolnikom spod pługa..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.