Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, miało być 180x60x60 ale z przyczyn losowych najpierw musiałem odpuścić zmianę na większe, a nie dawno wpadł mi w ręce baniak 240 litrowy (120x40x50) i postanowiłem ruszyć temat. Stelaż na dniach będzie wyspawany, a dzisiaj zająłem się aranżacją. Prośba do Was o sugestie co do układu kamulców oraz ewentualne ilości, oraz pytanie o tło: wkładać strukturalne czy na przykład zrobić czarne? Poniżej zdjęcie po pierwszym ustawieniu kamieni.8f4de930a218ddd540b192b01b36c452.jpg890127504c9866bf77ad4a4da75fa576.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Opublikowano

A odnośnie aranżacji...jakoś ten duży kamień nie przekonuje mnie ani ze względów estetycznych ani praktycznych. Może warto dam dać jednak takie same jak po lewej ale ciut większe? Mam nadzieję ,że podkłady pod kamienie są tylko na potrzeby zaprezentowania aranżacji? Pamiętaj , że nasze ryby kopią , odgarniają piasek z dna  celem np. odbycia tarła. Po odkopaniu będzie to bardzo kontrastować .  Taka mata po odkopaniu na narożnikach będzie Ci się podnosić co nie dodaje uroku zbiornikowi. Dlatego lepiej położyć coś sztywnego typu spienione PCV. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić zbiornik możesz sam zrobić tło i pomalować na  czarno lub użyć kolorów zbliżonych do tych co są w jeziorze. Czarna folia samoprzylepna też zda egzamin. Wszystko zależy od Twojej wizji zbiornika.

  • Lubię to 2
Opublikowano

To wszystko wygląda zbyt płasko a jak dojdzie piach to już w ogóle będzie lipa... Pomyśl nad dołożeniem jakichś większych kamieni aby sięgały  jak najwyżej.

  • Lubię to 1
Opublikowano
Mam nadzieję ,że podkłady pod kamienie są tylko na potrzeby zaprezentowania aranżacji?

Tak, podkłady są tylko tymczasowo co by szkło się nie popsuło :) czyli lepiej więcej mniejszych kamieni niż jeden taki duży kamlot.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Lubię to 1
Opublikowano
1 minutę temu, Woythas napisał:

czyli lepiej więcej mniejszych kamieni niż jeden taki duży kamlot.

Ten duży nie spełnia praktycznie żadnej roli  i jeszcze jest  odmienny. Postaraj się znaleźć takie jak masz po lewej ale jeszcze większe.  Póki masz puste akwa warto kilka razy zmodyfikować ustawienie kamieni tak abyś Ty był usatysfakcjonowany optycznie i aby było to z korzyścią potem dla ryb. To , że ja tak doradzam nie oznacza , że muszę mieć rację. Ale warto popróbować z innymi ustawieniami.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Jasne, rozumiem o co chodzi. Ale rady doświadczonych akwarystów są bardzo cenne ;) W takim razie muszę się jutro wybrać na wycieczkę do składu kamienia i dobrać pare sztuk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Opublikowano

Ten duży postaw na sztorc, automatycznie podniesie Ci się aranżacja, tymi mniejszymi dość luźno obłóż ten większy niech potworzą się groty dla większych ryb, bo jak narazie to nasz groty dla narybku i dołóż kamieni po lewej. 

  • Lubię to 2

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.