Skocz do zawartości

Nie chce żadnych glonów!


Err0r

Rekomendowane odpowiedzi

Niskie wartość No3 i Po4 to też zła droga, odpowiedni stosunek tych wartości już tak, jak według załączonej tabeli. Założysz akwarium i sam z czasem się przekonasz, mroczne światło w Malawi nie radzę, nie będzie widać pięknych kolorów ryb, Helmety to zawsze jakieś wyjście, robią u mnie robotę tylko te ich jaja!

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kris-Op napisał:

Ja tylko zapytam o testowanie PO4 testem JBL, czy jego wynik mierzymy x3? 

polecam zaopatrzyć się w coś takiego. Testy kropelkowe podobno nie dają rzetelnego pomiaru.  https://allegro.pl/oferta/miernik-fosforanow-milwaukee-mw12-8384971381?fromVariant=8560915560

fajna ta tabela, zapisze sobie - dzięki! ale te cyjano to nie są w morskich akwariach przypadkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Err0r napisał:

polecam zaopatrzyć się w coś takiego. Testy kropelkowe podobno nie dają rzetelnego pomiaru.  https://allegro.pl/oferta/miernik-fosforanow-milwaukee-mw12-8384971381?fromVariant=8560915560

 

Ile kosztują reagenty do tej maszynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmety. Mogą żyć i pilnować porządku od początku. Minusem są ich kapsułki z jajami (z których i tak nie będzie nowych, bo te ślimaki Tobie się nie rozmnażą) poprzylepiane w różnych zakamarkach. Poza tym efekt łał jest na prawdę łał. Za dnia głównie siedzą w ukryciu wiec noe przeszmadzają. W każdym razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 15:57, Err0r napisał:

Zbiornika jeszcze nie wystartowałem. Będzie to 720l a w nim tlo aquadecor i biały kwarcowy piasek i nic wiecej. Pytanie moje brzmi, co robić zeby od samego początku zbiornika tło i reszta podwodnego świata nie pokryła się zadnym gloniastym nalotem ??

Jak nie będzie kamieni i ryb to sprawa prosta -  lej co tydzień chemię basenową na glony i wszelakie bakterie. 

Tomku - na poważnie to ci na priv napisałem -   zacznij od ustrojstwa wersja II bo woda na Białołęce tego absolutnie wymaga - chloru pakują w rury 0,4 mg/l więc ponad nornę UE a NO3 masz ok 9ppm .  Krzemianów tyle że okrzemki wejdą zanim baniak dojrzeje a potem jak Bóg zechce tak się potoczy sprawa glonów.  W akwarystyce nie obowiązuje Tabela Redfielda gdyż nie potrafimy zmierzyć  stosunku -  Całkowitego azotu N / do Całkowitego Fosforu P .  Tabele Redfielda w internecie zostały dawno sfałszowane.   Do określania w akwarystyce stosunku NO3/PO4  i wpływu na glony obowiązują wykresy Buddiego ( kolega Redfielda )  . ( Proszę te wykresy zachować) . Powyżej zielonej inii =glony  Czarna linia to brak glonów i sinic  Czerwona linia i poniżej to możliwość sinic.   Radzę sobie skopiować do swojego kompa bo jest duża róznica do tego Redfielda. 

Buddy_tab1.jpg

Buddytab2..jpg

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezprym napisał:

Krótsze świecenie nic nie pomoże, u siebie świecę od 14 do 23 i glony jednak mam. 

To samo wałkuje w tym wątku, są przypadki bo każdy zbiornik jest inny , że glony nie chcą się pojawić, ale to rzadkość. Prowadzę dwa zbiorniki, jeden Malawi drugi roślinny,  u pyszczaków nie zwracam uwagi na glony a w roślinny bardzo. Efekt taki że i w roślinny glony obecne, mimo że rośliny porastają 80% akwarium i pochłąniają masę związków, samo przygotowanie odpowiedniej wody, dobranie odpowiedniej ilościowo obsady, czasu świecenia, ciągłe testy itp i glony obecne a co dopiero w akwarium Malawi gdzie wartości szybko rosną i nawozu dla glonów pełno!. Cały czas śledzę również forum rośliny akwariowe, obserwuje masę przypadków restartu zbiorników z powodu plagi glonów ( a nie są to początkujący akwaryści),  jakby wystarczyło ograniczyć światło czy czas świecenia czy nawet całkowicie zaciemnić zbiornik na kilka dni to prowadzenie zbiorników byłoby dziecinne proste, ale niestety tak nie jest.

IMG_20200504_175534.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.