Skocz do zawartości

Nowy projekt - czas start


Rekomendowane odpowiedzi

Jarku, na pierwszym zdjęciu jak to ma działać? Przelew przez grzebień i wylot dołem? Nie za nisko ten wylot? I drugie zdjęcie, po co te komory na grzałkę i tą długą gąbkę skoro woda będzie szła dołem? Bo rozumiem, że w tych pociętych gąbkach, gdzieś u góry masz ukrytą pompę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zasys na dole i wylot falownikiem, a drugi to grzebień na górze i wylot popy obok?. Dobrze to zrozumiałem? Nie zauważyłem od razu, ale dobrze, że obok grzebienia jest jakieś źródło cyrkulacji. Podniesie to śmieci na wysokość grzebienia. Ciekawe rozwiązanie👍

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zasys na dole i wylot falownikiem, a drugi to grzebień na górze i wylot popy obok?. Dobrze to zrozumiałem? Nie zauważyłem od razu, ale dobrze, że obok grzebienia jest jakieś źródło cyrkulacji. Podniesie to śmieci na wysokość grzebienia. Ciekawe rozwiązanie
No właśnie Przemku ja tego nie widzę i nie potrafię sobie wyobrazić jak to ma działać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot od góry przez grzebień, a wylot dołem, tam jest cyrkulator, wylot jest na wysokości około 8 cm, planując, że piasku tam na początku ma nie być tylko płaski kamień, nie martwię się ,że będzie tłumiony przepływ.

Lewy komin pompa zasysać będzie od dołu i na całej wysokości gąbki i wylatywać będzie górą, a grzałka będzie w wodzie która będzie przepływała. 

Jak się będzie to sprawdzało to zobaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartek_De napisał:

No właśnie Przemku ja tego nie widzę i nie potrafię sobie wyobrazić jak to ma działać emoji848.png

 

Najlepiej będzie, jeśli Jarek nam to wytłumaczy😆. Ale ja widzę tutaj ciekawy patent, pod warunkiem, że dobrze widzę. W zasadzie to będzie działać tak samo, jak u mnie. Różnica polega na tym, że ja mam to celowo podzielone na dwa moduły ze względu na hydroponikę i miejsce na rośliny po całej szerokości zbiornika. Tutaj to wszystko jest w jednym pakiecie sprytnie zagospodarowane. 

Aaa już wytłumaczył. Czyli dobrze zrozumiałem. 

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, yaro napisał:

Lewy komin pompa zasysać będzie od dołu i na całej wysokości gąbki i wylatywać będzie górą, a grzałka będzie w wodzie która będzie przepływała. 

To ja chyba nadal źle na to patrzę, bo według mnie woda popłynie dołem,  od razu do pociętych gąbek. Nie ma szans popłynąć przez komorę z grzałką

20201025_211616.jpg.53ab50018a04a8474076fa1853673339.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie w wodzie, ale nie będzie to tak efektywne grzanie, jakby woda przepływała przez nią. Ciepła woda pójdzie do góry (to wiadomo z fizyki) i tam bedzie się kisić. Obym się mylił.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartek_De napisał:

To ja chyba nadal źle na to patrzę, bo według mnie woda popłynie dołem,  od razu do pociętych gąbek. Nie ma szans popłynąć przez komorę z grzałką

20201025_211616.jpg.53ab50018a04a8474076fa1853673339.jpg

Tej otwartej przegrody od strony pociętych gąbek nie zauważyłem. Rzeczywiście, woda popłynie łatwiejszą drogą. Raczej na odwrót, czyli na dole zamknąć, a na górze otworzyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.