Skocz do zawartości

Witam wszystkich malawistów KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników oraz klubowiczów KM :)

Chciałbym się przywitać, mam na imię Rafał i jestem z zachodniopomorskiego. Akwariami z biotopem Malawi zajmuje się dopiero od 6 m-cy, kiedy to uruchomiłem swoje dwa zbiorniki z mbuna i non-mbuna .
Dopiero raczkuje w tym temacie, dlatego każda konstruktywna krytyka (która mnie nie zabije, a jedynie wzmocni) będzie mile widziana :)

Pierwszy zbiornik, to 240L z pyskami z mbuna.
Osprzęt to: 
Biolog: HW 302 (ceramika+ceramika+gąbka)
Mechanik: Prefiltr HW 603 (standardowy wkład z 3 gąbek różnej gradacji)
Oba spięte szeregowo.
Cyrkulacją wody zajmuje się JVP 110 2000l/h.

Drugi zbiornik, to 450L z pyskami z non mbuna.
Osprzęt to:
Filtr IKOLA 600 MAXX (biolog i mechanik)
Cyrkulacją wody zajmuje się JVP 133 5000-10000l/h (skręcony na min.tj 5000l/h)

PS
Zdjęcia niestety wstawię dopiero jutro, bo nie posiadam aktualnie żadnych, a jest zbyt ciemno na robienie ich telefonem (nie chcę zakłócać wypoczynku rybkom o tej porze) :)

Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przepraszam za jakośc zdjęć, ale mam tylko tel na chwilę obecną bo aparat odmówił posłuszeństwa i naprawiam :)
Na szybko zbiorniczek 450l z non-mbuna:
malawka_450.thumb.jpg.c3d7688df52489b3357db066ce5e08a7.jpg
oraz kilka fotek z rybkami z 240L mbuna...
mbuna_240.thumb.jpg.1c7d18eba2be600d543a8b2dda6969ab.jpg
mbuna_240a.thumb.jpg.c6c7bc54fef347878c581f1450f3d4d8.jpg
mbuna_240b.thumb.jpg.c85dbb083ede9dbb13092c9c3235915a.jpg
Jutro dorzucę fotkę całego zbiornika, bo dzisiaj robiłem przemeblowanie i kombinuję z filtracją...(temat w dziale Osprzęt).
A tutaj mieszkają pyski z mbuna (chwilowa redukcja gruzowiska na czas montażu kaseciaka) :)
240L_pod_kaseciak.thumb.jpg.245d45853aed256bb108f8cd1c30aaa5.jpg

Edytowane przez SoulRoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wszystko fajnie wygląda. Zdjęcie akwarium wyszło trochę czerwone, ale to pewnie kwestia telefonu. Nie, żebym krytykował, ale ten kolor i ta aranżacja przypomina mi krajobrazy Arizony. Jeszcze do tego tło z zachodzącym słońcem i byłby komplet. Tak wygląda to na tym zdjęciu😉. Niestety, łupek nie jest wdzięcznym materiałem do aranżacji. Ale tak, jak napisałem, wygląda to fajnie👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zgadzam się z przedmówca choć jest to kwestia gusty. Gdybyś jednak chciał nadac zbiornikowi bardziej naturalnego wyglądu to zapraszam do przrszperania galerii Klubowej gdzie w dziale akwariów znajdziesz inspiracje, a nóż coś Ci wpadnie w oko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z Wami, to wszystko wygląda tak dlatego, że obecnie w pokrywie padła stara jarzeniówka typu sunny i została tylko wersja plant ze starego rosliniaka :D Dlatego taki kolor jest  podchodzący pod czerwony.. będę totalnie przerabiał tam oświetlenie na led'owe, to będzie zupełnie inaczej :) Kamienie to kora drzewna, bo akurat serpentynitu na składzie nie mieli, a miałem już ryby zamówione w pogotowiu, więc brałem co było w miarę nadającego się i tak wyszło :) hehe na to wychodzi, że jestem pierwszym, który zrobił pyszczakom klimat Dzikiego Zachodu, by poczuły się naprawdę wolne jak kowboje :D Za jakiś czas oczywiście trochę się tam zmieni, bo przymierzam się tez na zastosowanie kaseciaka w tym akwarium, obecnie ciągnie go Ikola 600 Maxx + JVP 133, ale ogólnie dążę do tego, aby wyeliminować zewnętrzne "okubłowanie" i nie bawić się w węże i inne pierdoły tego typu :)
Dzięki za słowa krytyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.