Awek Opublikowano 21 Marca 2020 #1 Opublikowano 21 Marca 2020 Dużo osób z forum używa prefiltrów eheim wypełnionych watą jbl, w tym również ja. Od kilku tygodni moje pysie skubią kratki prefiltra i wyrywają kawałki (nitki) waty, pływa to po akwarium i zaczepia się na cyrkulatorze. Nie fajnie to wygląda, moje brzydkie słowa skierowane do ryb oczywiście nie pomagają , czy macie podobnie?. Myślałem aby zastosować oryginalne gąbki ale wata lepiej zbiera nieczystości i stąd problem, pytanie do was? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Marca 2020 #2 Opublikowano 21 Marca 2020 Przeniosłem do właściwego działu bo dział GIEŁDA nie był właściwym.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Marca 2020 #3 Opublikowano 21 Marca 2020 Odpowiadając na Twoje pytanie: mam taki sam prefiltr z watą zamiast gąbek co dalej polecam. Watę mam ciasno wciśniętą do każdego modułu i nie ma mowy o tym aby wychodziła poprzez szpary. Ja używam waty JBL 100g. piszę o tym dlatego ,że wata w tej paczce przy moim "porcjowaniu" spełnia swoje zadanie. Urywam pasek długości ok .30 cm, następnie dzielę go na pół w pionie. Tak powstałe paski wchodzą ciasno do każdego modułu i nie ma efektów o których wspomniałeś. Pomyślałem jeszcze o czymś innym..zwróć uwagę czy jeżeli masz ten prefiltr zamontowany np. do AC2000 bezpośrednio ( nie piszesz czy masz podłączony do pompy czy na zasys kubła) czy wata nie dostaje się wtedy do wirnika? Ktoś już miał takie perypetie właśnie dlatego ,że wata wchodziła do wspomnianego wirnika.
Awek Opublikowano 21 Marca 2020 Autor #4 Opublikowano 21 Marca 2020 Watę też ubijam mocno w koszykach, dziwne że moje ryby opanowały taka sztukę, dziś wymieniałem watę na nową, na razie jest ok, ale wiem że będą próbować skubać i udaje im się to . Prefiltr mam założony do AC 2000, miałem z początku taki problem ze wirnik potrafił wciągać kawałki waty, ale szybko docialem pasek 0.5 cm gąbki która chroni od góry i zapobiega wciąganiu waty, coś jak uszczelka. Zrobię zdj. prefiltra za kilka dni jak odstaje wata po zabiegach moich pysi. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka 1 1
Awek Opublikowano 29 Marca 2020 Autor #5 Opublikowano 29 Marca 2020 Wstawiam zdj. prefiltra tuż po nabiciu watą i po tygodniu w akwarium. Widać wyraźnie jak wata wystaje poza kratki prefiltra, mam taką teorię, że prefiltr zasysa również pokarm, a one czując go wyszarpuja z niego watę, takie te moje rybyWysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Arni Opublikowano 31 Marca 2020 #6 Opublikowano 31 Marca 2020 Ja miałem taki sam problem,wata mi pływała po akwarium ,raczej takie nitki dlatego jej już nie używam,zastosowałem oryginalne gąbki. 1
Loobo Opublikowano 31 Marca 2020 #7 Opublikowano 31 Marca 2020 Mam pytanie - zwykła owata z allegro wchodzi do tego prefiltra? Do tej pory w każdym filtrze/prefiltrze takiej używałem i obywało się bez żadnych problemów.
Awek Opublikowano 31 Marca 2020 Autor #8 Opublikowano 31 Marca 2020 Ja miałem taki sam problem,wata mi pływała po akwarium ,raczej takie nitki dlatego jej już nie używam,zastosowałem oryginalne gąbki.Na razie akceptuje tą sytuację, resztki waty osiadają na cyrkulatorze, z niego usuwam ręcznie, ale jak mnie to zmęczy to spróbuję na oryginalnych gąbkach. Moje ryby skubią prefiltr i co im zrobisz?, ale wiem że problem nie występuje u wszystkich. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Arni Opublikowano 31 Marca 2020 #9 Opublikowano 31 Marca 2020 (edytowane) Ja ubiłem ciasno w prefiltrze i mi wypływała, mało tego właśnie jak u ciebie rybki skubały tą watę,nie chciałem żeby im zaszkodziła,ewentualnie to zjedzą i bałem się żeby mi od tego nie padły. Wata z JBL-a Edytowane 31 Marca 2020 przez Arni
Awek Opublikowano 31 Marca 2020 Autor #10 Opublikowano 31 Marca 2020 U mnie raczej tego nie jedzą, ale skubią i efekty widać na zdj. Tylko zastanawiam się czy oryginalne gąbki będą tak skuteczne jak wata jbl, bo poza tym o czym piszemy to wata naprawdę super wylapuje cały syfek z wody. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się