Skocz do zawartości

Non mbuma 540L made by darianus


darianus

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, darianus napisał:

Na tym filmiku masz pięknie wybarwionego fire cresta w towarzystwie mrok 😉 także może z tą jednogatunkowością to trochę  mit? 

Bo reszta to prawie wszystko samice. I naliczyłem tam 4 wybarwione samce między skałami. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darianus napisał:

- 2+4 copadichromis fire crest,

- 2+4 tramitichromis intermedius kambiri

- 2+4 placidochromis blue otter

- 2+4 aulonocara stuartgranti usisya

Co do obsady najwięcej obaw mam do  copadichromis fire crest, który ponoć najlepiej czuję się jedogatunkowo.

Obsada ciekawa. Nie ma w niej przesadnych łobuzów. Osobiście potraktowałbym jako podstawę obsady Copadichromisa i Aulonocarę. One mają się tam dobrze czuć. Ale to tylko moje zdanie.🙂

Pozdrawiam nowego Non-mbunowca.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, darianus napisał:

Na tym filmiku wybarwiony Fire Crest w towarzystwie Lethrinopsów.

Nawet dwa samce. Ale nie wygląda, żeby czuły się tam dobrze. To jest film z jakiegoś sklepu, nie wiadomo gdzie i co tam dają rybom, żeby trzymały barwę. Mniejsza o to, nie przekonuję Cię do akwarium jednogatunkowego. W dziale o obsadach napisałem, że sam jestem ciekaw ich zachowania w akwarium wielogatunkowym. Jest to jeszcze u nas bardzo rzadki gatunek i jest mało relacji z jego chowu.

Zwróciłem Ci tylko uwagę na wystrój dla nich, moim zdaniem nieodpowiedni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pozner napisał:

Nawet dwa samce. Ale nie wygląda, żeby czuły się tam dobrze. To jest film z jakiegoś sklepu, nie wiadomo gdzie i co tam dają rybom, żeby trzymały barwę. Mniejsza o to, nie przekonuję Cię do akwarium jednogatunkowego. W dziale o obsadach napisałem, że sam jestem ciekaw ich zachowania w akwarium wielogatunkowym. Jest to jeszcze u nas bardzo rzadki gatunek i jest mało relacji z jego chowu.

Zwróciłem Ci tylko uwagę na wystrój dla nich, moim zdaniem nieodpowiedni. 

Kamieni postaram się dołożyć. Po prawej stronie jedną grotę pod fire cresta już mam :) Faktem jest, że praktycznie nie ma opisów hodowli tego gatunku. Specjalnie dobierałem pod nich jedne z najłagodniejszych Placidochromis i Aulonucara. Dodatkowo plusem jest, że nie mam tak popularnego w obsadach yellowa, także całe skały dla fire cresta :) 

akwa.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o otter blue, u mnie są to ryby które praktycznie cały czas pływają wysoko przy tafli wody.

Agresja u tego gatunku czy to wewnątrz gatunkowa czy do innych ryb jest praktycznie zerowa. Samiec beta pływał cały czas był przy alfie. Samice też raczej pływają w grupie.

Oczywiście są to tylko moje obserwacje :) jednak ich towarzystwo jest w moim przypadku dość agresywne, i być może dlatego pływają tak wysoko :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.