Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zamówiłam sobie zwykłe aceiki, a dostarczono mi ok 4cm. ciemne rybki, które szybko zidentyfikowałam jako odmianę ngara.

Ma ktoś tę odmianę? Podzieli się wrażeniami i wiedzą?

Opublikowano

nie mam, ale jesli sie nie myle (gdzies czytalem), rosna mniejsze niz odmiana "bazowa" ;)

Opublikowano

Ładniejsze? ;] ciezko stwierdzić. na razie są smoliście czarne z granatową poswiatą i przebarwiają się od pyszczków nieco na niebiesko (plus biało zółte ogonki).

Zamienić byłoby ciężko, bo mieszkasz sporo kilometrów ode mnie :P Ale skoro mówisz, że są ładniejsze, a ja standardowych acei na oczy nie widziałam to ci zaufam i poczekam co z nich wyrośnie :P


Rosna mniejsze? :( Szkoda, bo ja wybrałam acei właśnie dlatego, by mieć jakiegoś klopsa w akwa (kręcą mnie duże rybki).


A jak z agresywnoscią? Nie są z typu "kuba rozpruwacz", prawda? (nadzieja)

Opublikowano

Spokojne sa, podobno.

nie tworzy sztywnych rewirow - idelane do innych pyskow - tylko duze :-)


porownaj sobie:

http://www.cichlid-forum.com/profiles/s ... hp?id=1460


http://www.cichlid-forum.com/profiles/s ... php?id=835


co do podmiany to sie nie zarzekaj - bywam na półwyspie helskim co 1-2 tygodnie :-)



tu masz krotkie porownanie:

Pseudotropheus sp. acei "Ngara" or "White Tail Acei" is a Mbuna that's not very spectacular with a rather dark and dull body and a blue head. It's most striking feature can be extracted from the commercial name: the white tail. It's of course an aggressive and territorial fish, but fights are not serious, compared to that of Melanochromis auratus. In nature this fish grows to a maximal length of 10cm, but aquarium specimens can get almost twice as large. Although they live in the lake in an environment with bog- and driftwood, it's best to keep them in a "rocky" aquarium. Unless you add enough Bicarbonate with every water change, wood in a Malawi cichlid aquarium is best avoided because it can affect the hardness and pH when the local tap water isn't buffered very well.

The dominant male in the front of the mbuna tank The natural food of these cichlids mainly consists of algae that grows on drift- and bogwood. As they're normally kept together with other algae-eating Mbuna in our aquarium, it's relatively easy to provide a balanced vegetable diet for these fish. Now and then you can give these cichlids a "snack" like artemia, ...


Marcin

Opublikowano
In nature this fish grows to a maximal length of 10cm, but aquarium specimens can get almost twice as large.



Czyli jednak mogą urosnać spore :P W jeziorze rosną mniejsze, od standardowych acei, ale w akwa mogą, jeszcze zrobić się klopsy ;]



A te dwie odmiany mogłyby się skrzyżować, jeśli by się je trzymało razem?


Przemyślę ofertę ;] Decyzje o doborze obsady są bardzo ciężkie, ale to wiedzą chyba wszyscy malawiści :P Ciężko powstrzymać się od podejścia jak w Pokemonach: "Zbierz je wszystkie" :P

Opublikowano

Nie chcę być malkontentem ale jednak czy aby na pewno masz ngara ? Nie masz czasami acei słabej jakości dotkniętych chowem wsobnym ? Skad wiesz ze masz tą odmianę ?

Opublikowano

Na pewno nie jest to czysta odmiana acei.

niestety w tym ubarwieniu również nie mogę jasno określić czy to ngara czy nie, powinno się poczekać na większe wybawienie, bo teraz to nie za bardzo mozna określić co to jest.

Niestety kiedyś szukałem tej odmiany acei i w Polsce była nie osiągalna, nikt jej nie miał gdy pytałem, nikt nie znał kto by ją miał a najczęściej słyszałem że takiej ryby toto nie ma, szukałem jej również u naszych zachodnich sąsiadów i nic.

Jedyną radą jaką mogę polecić to poczekać aż do wybarwienia się tych rybek no i pociągnięcia za język osobę któa Ci to sprzedała, niestety też podejrzewam jednak że może to być efekt chowu wsobnego

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.