jaranek Opublikowano 14 Lutego 2020 #1 Opublikowano 14 Lutego 2020 Witam wszystkich, mam w planach zbiornik 840 l wymiary 200 X70X60 ,nie ukrywam ze interesuje mnie to żeby był to zbiornik jak najbardziej bezobsługowy ,i w miarę tani w obsłudze ,po przeczytaniu waszych wpisów skłaniałbym się do założenia filtra hamburga ,i teraz moje pytanie planuje go wykonać z gąbki 50x50x5cm na falowniku tunze 6045 skierowanym do góry w celu mieszania powierzchni wody ,i drugim takim samym falowniku do ogarniania cyrkulacji w zbiorniku ,falowniki te maja spory przepływ max 4500 l na godz przy niewielkim zużyciu prądu do 7 wat.Proszę Was o rady i opinie .Co do obsady to będzie mbuna .
przemo-h Opublikowano 14 Lutego 2020 #2 Opublikowano 14 Lutego 2020 Witaj! Dla czego akurarat takie wymiary? Możesz wkleić silikonem plastikowe lub szklane profile i zrobić to tak: Nie wiem tylko, czy dwa falowniki 6045 zrobią co trzeba w tym zbiorniku przy mbunie. Miałem w identycznym szkiełku 6085 i mogę polecić ten model. Zasada jest jedna- brud zbiera się zawsze pod najmocniejszym źródłem cyrkulacji. Można by spróbować tylko na tym falowniku, a w razie potrzeby, z czasem dokupić ten 6045 aby zamiatał pod filtr z drugiego rogu. Gąbka i profile to rzecz gustu. Można użyć czarnych profili, czarnej gąbki i czarnego tła, lub zrobić na niebiesko z turkusowym tłem. Gąbka powinna mieć 5cm grubości, a falownik sugeruję zamontować w połowie wysokości. Będzie wtedy czyścił również taflę wody. 4
jaranek Opublikowano 14 Lutego 2020 Autor #3 Opublikowano 14 Lutego 2020 (edytowane) PoTaMyślałem żeby zrobić hamburga w obudowie z czarnego spienionego PCV i tło tak samo a wymiar troszkę przesadziłem myślę że 30x30 i ceramika zrobią swoje Edytowane 14 Lutego 2020 przez jaranek
przemo-h Opublikowano 14 Lutego 2020 #4 Opublikowano 14 Lutego 2020 40 minut temu, jaranek napisał: PoTaMyślałem żeby zrobić hamburga w obudowie z czarnego spienionego PCV i tło tak samo a wymiar troszkę przesadziłem myślę że 30x30 i ceramika zrobią swoje Utrudniasz sobie życie. Jeśli chcesz, aby to funkcjonowało jak hamburg, to zrób to jak hamburga. Ceramiki tutaj nie potrzebujesz. Ten filtr powinien zasysać całą powierzchnią gąbki, aby był bezobsługowy. Obudowa może być, choć i bez tego doskonale się obejdzie. Gąbka z czasem zarośnie i zleje się z tłem. Po co próbować na siłę ulepszać coś, co jest bardzo dobre. Może pomyśl o kaseciaku, ale to już inny filtr. 3
jaranek Opublikowano 14 Lutego 2020 Autor #5 Opublikowano 14 Lutego 2020 Dziękuję czyli jeden problem rozwiazany
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się