Skocz do zawartości

Chindongo Saulosi Taiwan Reef WF


fish_magic

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Merlot napisał:

Z reszta nie oszukujmy się ile procent w tych F1 to faktycznie F1 ?  Czy to faktycznie powinno mieć takie znaczenie ? Jeżeli rodzic jest dobrze hodowany, dobrze karmiony i ma odpowiednie warunki to czemu f2 czy f5, które będzie miało identyczne warunki jak przodkowie ma być gorszy ?

I tu trafiłeś w sedno ale.... trzymanie w akwarium ryb WF to swoisty snobizm. "Mam prawdziwe malawijskie ryby a nie jakieś hodowlane" taki jest chyba tok rozumowania ich posiadaczy. No i  tu mamy już do czynienia z prawem podaży-popytu. Wg mnie ludzie określający się mianem miłośników powinni raczej unikać ryb WF ponieważ mają świadomość całokształtu sytuacji (a przynajmniej powinni takowy mieć). Pomijam tu już aspekt etyczno-moralny całego procederu ale na poziomie biznesowym istnieje możliwość ingerencji. Zmniejszenie popytu z pewnością miałoby przełożenie na podaż.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nie szukajmy usprawiedliwienia i nie uspokajajmy  sumienia. To nasze hobby w jakiejś mierze jest przyczyną zanikania danej populacji. Z jednej strony zapewniamy odpowiednie warunki w  naszych zbiornikach , toczymy o to forumowe boje a z drugiej strony jesteśmy winni temu ,  że ryby znikają z naturalnego środowiska. Z tym musimy żyć mieniąc się miłośnikami naszych pielęgnic i żadne tłumaczenia nas nie usprawiedliwiają.

Andrzeju trochę się z Tobą nie zgodzę :) Na forum staramy się polecać prawdziwych Hodowców, nie pierwszego lepszego z łapanki. Jarek czy Pan Darek kupując WF, rozmnażają je i dzięki nim mamy ryby dostępne w naszym gronie ale i nie tylko. Takie WF kupią raz na kilka lat, ale dzięki ich pracy i zaangażowaniu w hodowle nie musimy szukać ryb u byle "hodowcy". Naszym błędem jest bardziej doszukiwanie się najdrobniejszych "uszczerbków" wizualnych ryb, to własnie skutkuje na poszukiwaniu "ryb idealnych", a to napędza odłowy. 

Nie skłamie, że sam teraz jestem w kontakcie z kolegą odnośnie WF, ale tylko dlatego napisałem do niego, gdyż tych ryb praktycznie nigdzie w ofercie nie ma, a fajnie by było wprowadzić coś nowego w nasze grono klubowiczów :) 

  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nie szukajmy usprawiedliwienia i nie uspokajajmy  sumienia. To nasze hobby w jakiejś mierze jest przyczyną zanikania danej populacji. Z jednej strony zapewniamy odpowiednie warunki w  naszych zbiornikach , toczymy o to forumowe boje a z drugiej strony jesteśmy winni temu ,  że ryby znikają z naturalnego środowiska. Z tym musimy żyć mieniąc się miłośnikami naszych pielęgnic i żadne tłumaczenia nas nie usprawiedliwiają.

Andrzeju jesteś Wielki!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Merlot napisał:

 Na forum staramy się polecać prawdziwych Hodowców,

Nie odnosiłem się do żadnego hodowcy i wcale żadnego nie neguje ,że sprzedaje ryby nawet z odłowu.

12 minut temu, Merlot napisał:

kupując WF, rozmnażają je i dzięki nim mamy ryby dostępne w naszym gronie ale i nie tylko.

A ile jest takich  grup zwanych "swoim gronem" na świecie?

13 minut temu, Merlot napisał:

Naszym błędem jest bardziej doszukiwanie się najdrobniejszych "uszczerbków" wizualnych ryb, to własnie skutkuje na poszukiwaniu "ryb idealnych", a to napędza odłowy. 

Ale jak napisałem wcześniej..nie szukajmy usprawiedliwienia.

Takie tematy obnażają  naszą hipokryzję." Miłośnik" ma tutaj dwojakie znaczenie" miłośnik bo dba aby wszystko było ok w biotopowym akwarium i chwała jemu za to . Miłośnik bo nie męczy ryb i nie osadza w niewoli w akwaruim. Ja kończę temat ( moje wypowiedzi) bo one nie zmienią tego , że  jestem również winny tego o czym pisałem wcześniej. Ten temat prowadzi donikąd a nie uspokoi naszego sumienia. Biorę się teraz za zmianę XP7  na XP10 :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, dlaczego jeśli jakiś gatunek w Malawi jest zagrożony wyginięciem, to nie powstaje prawo zakazujące jego odłowu. Zobaczcie jak jest z dorszem w Bałtyku. Teraz jest zakaz totalny, ani na siatkę, ani na wędkę nie można. I chyba tak przez 3 lata. W afryce do lwów w parkach narodowych też nie można strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, iquitos68 napisał:

Tak się zastanawiam, dlaczego jeśli jakiś gatunek w Malawi jest zagrożony wyginięciem, to nie powstaje prawo zakazujące jego odłowu. Zobaczcie jak jest z dorszem w Bałtyku. Teraz jest zakaz totalny, ani na siatkę, ani na wędkę nie można. I chyba tak przez 3 lata. W afryce do lwów w parkach narodowych też nie można strzelać.

Bo dla tamtejszych rządów, możliwość sprzedaży ryb jest pewnie jakimś udziałem w budżecie, zresztą setki tysięcy mieszkańców codziennie idą na połów ryb aby mieć co zjeść, myślisz że dla nich ma znaczenie czy zjedzą saulosi czy bucka? Dla nich to pokarm a gdyby wprowadzono takie zaoszczenia myślisz że ktokolwiek by je respektował? Niestety dla tak biednych krajów nie ma to znaczenia :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Nie szukajmy usprawiedliwienia i nie uspokajajmy  sumienia. To nasze hobby w jakiejś mierze jest przyczyną zanikania danej populacji. Z jednej strony zapewniamy odpowiednie warunki w  naszych zbiornikach , toczymy o to forumowe boje a z drugiej strony jesteśmy winni temu ,  że ryby znikają z naturalnego środowiska. Z tym musimy żyć mieniąc się miłośnikami naszych pielęgnic i żadne tłumaczenia nas nie usprawiedliwiają.

Bardzo dobrze powiedziane Andrzeju💪🐟🇲🇼Nic dodać nic ująć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.