Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Loobo napisał:

No ale co do czego masz inne zdanie? :)

Że nie jest wielki? Jest jednym z największych kubłów na rynku.

Że nie jest drogi? Jest jednym z najdroższych.

Że nie jest prądożerny? To jeden z najbardziej prądożernych kubłów.

Że nie jest głośny? Nie słyszałem na własne ucho wszystkich kubłów dostępnych na rynku :) ale widziałem w akcji wiele Eheimów, Aquaeli, JBL, Ikoli i FX-6 to jest zdecydowanie najgłośniejszy kubeł z nich wszystkich.

W dodatku jest cholernie ciężki i mało poręczny. Jeszcze jakby go zrobili kwadratowego, to przy tej samej pojemności może zajmowałby trochę mniej miejsca, ale jest niestety okrągły.

42W to nie dużo jak na taką wydajność, JBL 1902 ciągnie 36W przy połowie wydajności fx6. Duży jest, napełniony jest ciężki ale czy Ty go co tydzień wyciągasz??? Głośny też nie jest.

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 2
Opublikowano
2 godziny temu, Limak86 napisał:

Oferując przy tym jedną z większych pojemności, miejsca na wkłady.

Ale po co komu aż taka wielka pojemność na wkłady do tak małego akwarium jak w tym temacie? A szczególnie przy obecnie dostępnych na rynku mega porowatych złożach biologicznych.

No chyba że zastosowanie go jako mechanika - ale to bez sensu, bo to cholernie nieporęczny, drogi, głośny i prądożerny mechanik.

2 godziny temu, Limak86 napisał:

Ale w kwocie do 1000zł nie ma nic równie dobrego jakościowo oferującego taką moc pompy i realny przepływ.

Przy takich wadach tego filtra, nie napisałbym że to filtr dobry jakościowo. Do 1000pln spokojnie dużo lepiej/ciszej/energooszczędniej obgonisz filtrację biologiczną i mechaniczną. To już było wałkowane przecież wiele razy.

2 godziny temu, Limak86 napisał:

Prądożerny tak, ale jak wyżej - duża moc i duży realny przepływ.

Przy innych filtrach nie powiedziałbym że ma "dużą moc" czy "duży realny przepływ". A porównując jego pompę z wyżej przytoczoną DCP, to napisałbym raczej że pompa FX-6 ma kiepski przepływ.

 

2 godziny temu, Limak86 napisał:

Jest głośny ze względu na umiejscowienie pompy, ale to właśnie pozwala uzyskać to co wyżej czyli pojemność na wkłady i moc/przepływ.

Overall - jest cholernie głośny (jeden z najgłośniejszych kubłów)

2 godziny temu, Limak86 napisał:

To nie telefon komórkowy że ma być poręczny do codziennego użytku. Filtr w poprawnie prowadzonym akwarium i zastosowaniu prefiltra nie musi być otwierany całymi miesiącami. A jak trzeba go ruszyć, to po to właśnie zamontowali ten dolny zawór do opróżniania.

Prawda, ale realia są takie, że jest tak tragicznie nieporęczny i uciążliwy w czyszczeniu, że bez kombinowania z prefiltrem (dodatkowy koszt i niewielka ale jednak komplikacja) to jest udręka. Prefiltr tak czy inaczej czyścisz pewnie z taką samą częstotliwością, co inni czyszczą gąbki w swoich narurowcach/kaseciakach/głowicach , więc po co dokładać sobie jeszcze targanie tego zwierza :) co kilka czyszczeń prefiltra?

 

Opublikowano (edytowane)
12 minut temu, Loobo napisał:

Przy takich wadach tego filtra, nie napisałbym że to filtr dobry jakościowo. Do 1000pln spokojnie dużo lepiej/ciszej/energooszczędniej obgonisz filtrację biologiczną i mechaniczną. To już było wałkowane przecież wiele razy.

Jakie konkretnie ma wady ten filtr, nie pisz że jest duży bo to nie wada i wielu osobom to nie przeszkadza, głośny też nie jest bo mam dwa w salonie 🙂 

12 minut temu, Loobo napisał:

Przy innych filtrach nie powiedziałbym że ma "dużą moc" czy "duży realny przepływ". A porównując jego pompę z wyżej przytoczoną DCP, to napisałbym raczej że pompa FX-6 ma kiepski przepływ.

Nie ma sensu porównywać pompy kubła do pompy obiegowej.

12 minut temu, Loobo napisał:

Prefiltr tak czy inaczej czyścisz pewnie z taką samą częstotliwością, co inni czyszczą gąbki w swoich narurowcach/kaseciakach/głowicach , więc po co dokładać sobie jeszcze targanie tego zwierza :) co kilka czyszczeń prefiltra?

Możesz napisać po co do wymiany wkładu w prefiltrze ruszać kubeł? Po to masz ten prefiltr żeby kubła nie ruszać.

Strasznie komplikujecie proste sprawy

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 2
Opublikowano

W kwocie dużo poniżej 1000zl bo FX6 kosztuje 850zl nie ma lepszego filtra KUBEŁKOWEGO od niego. Dokładając prefiltr z korpusu (1 cz 2) jest już w ogóle malinowo pod względem prostoty obsługi tj. Czyszczenia.

  • Lubię to 3
Opublikowano

Poza tym że jest cichy to nie mam o nim dobrego zdania. Silnik po roku stracił moc(koszt nowego ok 500 zł)zaworek na dole zaczął przeciekać- wymiana uszczelki nie pomogła,uszczelnienie również,A nowego po 4 miesiącach szukania nie dostałem. Cìężki,strasznie nie poręczny. Masakra. No i podłączenie go bez prefiltra to według mnie męczarnia. 

Opublikowano

Ja osobiście Fluvala nie miałem, ale porównując Eheim do całej reszty takiej jak JBL, Aquael, SunSun, Diversa to bezawaryjność, spasowanie elementów, i kultura pracy może być doceniona tylko przez tych którzy mieli Eheima.

  • Lubię to 1
Opublikowano
12 godzin temu, SlavekG napisał:

Jakie konkretnie ma wady ten filtr, nie pisz że jest duży bo to nie wada i wielu osobom to nie przeszkadza, głośny też nie jest bo mam dwa w salonie 🙂 

No przecież cały czas piszę jakie ma wady. Główne to:

MEGA głośny

MEGA wielki

MEGA prądożerny

MEGA nieporęczny

MEGA ciężki

Mniejsze to słaba wydajność co do poboru prądu, oraz to że zrobili go okrągłego, zamiast kwadratowego. Lepiej by się go w szafce trzymało.

Do takiej wielkości akwarium ten filtr to jest porażka. Ja go chciałem zastosować w mojej 720L , ale jak zobaczyłem jak to wygląda u znajomego w szafce i jak to pracuje, to odpuściłem.

Dlatego tak jak napisałem wcześniej - zanim ktoś zdecyduje się na zakup, to niech po prostu podjedzie do kogoś kto ten filtr ma i popatrzy czy takie coś mu pasuje.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.