Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Damian27 napisał:

A takie że fachowiec który był polecany prze z wiele zamontował mi ten narurowiec, 1 tygodniu w nocy gwałtownie się rozszczelniło bo nie było ponoć czymś zabezpieczone i 250 l pływało po drewnianej podłodze dlatego nie chce stosować narurowców

Przecież to są filtry do domu, mają 2 a niektóre nawet 3 oringi. Są super bezpieczne. Może rozszczelniło się połączenie niechlujnie zrobione przez fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek_De napisał:

Tak dla ścisłości kolego @Sprinciu w ustabilizowanym biologicznie zbiorniku nie potrzeba w ogóle ceramiki. Myślę, że potwierdzą to bardziej doświadczeni koledzy

Może nie jestem bardziej doświadczony ale zabiorę głos. Masz rację @Bartek_DeBartku w stu procentach. U mnie w 720l nie ma w ogóle ceramik. Bakterie są przede wszystkim w największej ilości w pisaku, gąbce, i oczywiście w ceramice. Osobiście uważam, że początkowy zakup to powinna być tak najtańsza. Aby miały gdzie się nazbierać bakterie w fazie początkowej zbiornika

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sprinciu napisał:

Jak się da tylko litr ceramiki to będzie ciągle problem z NO2 i NO3, moim zdaniem warto zaopatrzyć się w większą ilość.

Bakterie nitryfikacyjne siedzą też w piasku i skutecznie wystarczają nawet zamiast wkładów wszelkiego rodzaju co zostało na naszym forum udowodnione. Dlatego ten litr czy dwa ceramiki spokojnie wystarczy a pozostałą część kubła można wykorzystać inaczej  jednocześnie nie zmniejszając zbytnio jego przepływu. Zajrzyj do tego tematu:

Oraz poniższe tematy ale to już OT:)

http://forum.klub-malawi.pl/forum/161-eksperymenty-akwarystyczne/

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.