Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Bartek_De said:

Nie wiem czy dodaje, ale nawet jeśli nie to wystarczy litr najtańszej ceramiki, nie trzeba od razu kupować Matrixa. Gąbki na pewno są w zestawie.

Jak się da tylko litr ceramiki to będzie ciągle problem z NO2 i NO3, moim zdaniem warto zaopatrzyć się w większą ilość. Ztego co mi wiaodmo FX6 mieści blisko 5L biologii a to wyjdzie około 100zł np lawy, warto ot ym koledze wspomnieć skoro tak liczy dokładnie koszta.

A co do oszczędności to zależy kto ma jakie dojścia. Ja mam zamówionego 2080 za 710zł plus przesyłka, już z mediami filtracyjnymi. Nowy, z dystrybucji, z dowodem zakupu i gwarancją.

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartek_De napisał:

Nie wiem czy dodaje, ale nawet jeśli nie to wystarczy litr najtańszej ceramiki, nie trzeba od razu kupować Matrixa. Gąbki na pewno są w zestawie.

A nawet jeśli kolega chciałby Matrixa, to litr kosztuje około 60zł dodaj to do ceny FX6 to i tak jest mega oszczędność

 

W zestawie są gąbki, i o ile pamiętam to jakieś platikowe bio bale i chyba jest jakaś ceramika. U mnie w fx-6 w zbiorniku 600L siedzi tylko 1L matrixa

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sprinciu napisał:

@pavlofico @Mróz @Bartek_De

Czy fluval dodaje media filtracyjne w zestawie do FX6? Jeśli tak to jakie i w jakiej ilości? Pytam bo naprawdę nie wiem czyli bez żadnej ironii.

Eheim dodaje dobraną ilość pod konkretny filtr i odpowiednio dobre media.

https://allegro.pl/oferta/hagen-fluval-fx-6-filtr-akwarium-do-1500l-gratis-7400553022 nawet dają bakterie startowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sprinciu napisał:

Jak się da tylko litr ceramiki to będzie ciągle problem z NO2 i NO3, moim zdaniem warto zaopatrzyć się w większą ilość. Ztego co mi wiaodmo FX6 mieści blisko 5L biologii a to wyjdzie około 100zł np lawy, warto ot ym koledze wspomnieć skoro tak liczy dokładnie koszta.

A co do oszczędności to zależy kto ma jakie dojścia. Ja mam zamówionego 2080 za 710zł plus przesyłka, już z mediami filtracyjnymi. Nowy, z dystrybucji, z dowodem zakupu i gwarancją.

Dokładnie jak @Bartek_De.Ja w kasecie mam raptem z 1l matrixa i trochę ceramiki na wszelki wypadek.No2 niewykrywalne a no3 w okolicy 20.Reszta siedzi w piasku,kamieniach,gąbce. 

Edytowane przez pavlofico
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sprinciu napisał:

Jak się da tylko litr ceramiki to będzie ciągle problem z NO2 i NO3, moim zdaniem warto zaopatrzyć się w większą ilość. Ztego co mi wiaodmo FX6 mieści blisko 5L biologii a to wyjdzie około 100zł np lawy, warto ot ym koledze wspomnieć skoro tak liczy dokładnie koszta.

1L ceramiki to wszystko co potrzeba do 600L, jak napchasz pełne kosze to wydajność filtra spadnie mocno i dopiero wtedy zaczną się problemy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De Źle się wyraziłem. Ceramika na NO2, a NO3 inne media jak np Matrix czy jakaś żywica

@pavlofico na zdjęciach widać jakby dolny koszyk był jednak pust, a górny w gąbce co oznacza tlyko 2 l dodanej ceramiki, chociaż to nei duży problem bo wtedy możemy na dół wrzucić żywice, a te bakterie w gratisie to przecież tylko chwyt marketingowy bo ile one kosztują? 10zł?

Oczywiście gro bakteri jest w podłożu itp ale po coś wymyślili tą ceramikę że w 1L mieści się około 500-600m2 powierzchni dla bakteri bo pewnie w zwykłym piasku jest mniejsza porowatość inną kwestią ejst że woda nie przepływa przez podłoże a raczej je tylko powierzchniowo obmywa co wyklucza tak dobrą filtrację jak złoża w filtrze.

@SlavekG Zawsze wypełniam filtry w 90-100% i nie miałem problemów, a hodowałem również krewetki które wymagają znacznie lepszej wody niż wiele gatunków ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.