Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Damian27 napisał:

Mam pytanie a czy ten filtr Eheim 2080 będzie dorby

Ja bym sobie go odpuścił. Filtr jest zbyt drogi i masz za duże akwarium żeby pozwolić sobie na pomyłkę, A co jeśli okaże się, że jednak jest zbyt słaby, a jak znam życie to tak będzie. Bierz Fx6!!!, zaoszczędzisz kupę kasy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem filtrów eheim, jbl, ikola, aquaela, sunsun, i diversa wymieniłem w kolejności w jakiej bym je polecał, niestety nie używałem FX6 ale wiele osób je chwali, choć jak dla mnie minusem jest pompa na zewnątrz kubła uszczelniona tylko 1 oringiem aby nic się nie wylało, ale pompa ma moc i tego nie da się odmówić temu filtrowi.

Eheim ma porządne spasowanie i ultra cichą pracę

JBL podobnie jak eheim ale plastiki są jakby mniej solidne

Ikola, słabsze plastiki niż Eheim, moc pompy ok, ale trochę głośniejsza praca od Eheima, w sumie Ikola zmałpowała projekt Eheim, ale jakoś im nie do końca to wyszło, ale ceny mają bardzo przystępne.

Aquael niby dobre ale wydajność i plastik zostawia wiele do życzenia

Sun Sun tani chińczyk, trzeba często wymieniać uszczelki i wydajność na papierze ma się nijak do wydajności w rzeczywistości

Diversa podobnie jak SunSun ale przegrywa ze względu na cenę

@Damian27 co znaczy "z takimi filtrami" ?

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eheim ma fajną wydajność na papierze. Używałem Eheima i fakt, jeśli chodzi o kulturę pracy to jest mercedes wśród filtrów, ale niestety z deklarowanego przepływu 1050l/h po zasypaniu mediami wyszło niecałe 600l/h. Wybór należy do Ciebie

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sprinciu napisał:

Używałem filtrów eheim, jbl, ikola, aquaela, sunsun, i diversa wymieniłem w kolejności w jakiej bym je polecał, niestety nie używałem FX6 ale wiele osób je chwali, choć jak dla mnie minusem jest pompa na zewnątrz kubła uszczelniona tylko 1 oringiem aby nic się nie wylało, ale pompa ma moc i tego nie da się odmówić temu filtrowi.

Mam dwa filtry fx-6, oba mają coś koło 7-8 lat i nigdy ale to nigdy, nigdzie z niego nie pociekło. Może kolega bez obaw go kupować, a do niego zrobi sobie prefiltr i będzie to śmigać.

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sprinciu napisał:

@pavlofico @Mróz @Bartek_De

Czy fluval dodaje media filtracyjne w zestawie do FX6? Jeśli tak to jakie i w jakiej ilości? Pytam bo naprawdę nie wiem czyli bez żadnej ironii.

Eheim dodaje dobraną ilość pod konkretny filtr i odpowiednio dobre media.

Nie wiem czy dodaje, ale nawet jeśli nie to wystarczy litr najtańszej ceramiki, nie trzeba od razu kupować Matrixa. Gąbki na pewno są w zestawie.

A nawet jeśli kolega chciałby Matrixa, to litr kosztuje około 60zł dodaj to do ceny FX6 to i tak jest mega oszczędność

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.