Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ja bym proponował EHEIM PROFESSIONEL 4+ 600 2275 FILTR ZEWN.240-600l o wydajności 1250 l/h

PREFILTR HW-603A zewnętrzny kubełkowy 2,7L SUNSUN

OBSERWUJ

Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik i na tym kończy się mój budżet na założenie akwarium 

Edytowane przez Damian27
Opublikowano (edytowane)
11 minut temu, Sprinciu napisał:

2. bark sterownika

Do czego ten sterownik ma służyć??

11 minut temu, Sprinciu napisał:

Licz 2x prefiltr do Eheim 2080 bo ma 2 zasysy,

Nie wiem czy zauważyłeś, że kolega napisał, że ma 1200 budżetu

Edytowane przez Slawek-meszek
Opublikowano
1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Do czego ten sterownik ma służyć??

Nie wiem czy zauważyłeś, że kolega napisał, że ma 12000 budżetu

1200 budżetu 

Opublikowano (edytowane)

@Damian27postawił bym na coś co zwą kasieciakiem. Choć jest to całkiem podobna filtracja jaką posiadam. Moja filtracja jest oparta na filtrze Hamburg. Jest to prostota wykonania a efekt oczekiwany. Nie wiem ja się zapatrujesz aby to było w środku akawa. Ja mam pudełko do tego zrobione z czarnego PCV i tło z czarnego PCV i wcale nie rzuca się w oczy.

Widzę, że też liczysz koszty bo pisałeś o wodzie czyli podmianach. Taki filtr jak kaseciak czy hamburg to tak naprawdę duża oszczędność co do watów. U mnie tj na poziomie 36W cała filtracja.

Nie wiemy tak naprawdę czego oczekujesz. Może coś napisz czy to mają być kubełki czy .....

Mając taki budżet 12000 zł to chyba wszstko by rozwiązało, już nawet z rybami a to nie będzie także tanie.😀

Edytowane przez Slawek-meszek
Opublikowano
8 minut temu, Damian27 napisał:

 

OBSERWUJ

Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik i na tym kończy się mój budżet na założenie akwarium 

 

Wydajesz prawie 400 zł a naprawdę sterowanie jest zbędne. Lepiej kup lepszy filtr bo ten Sun Sun ma tylko 1250 l/h co nadaje do do 300l jak do zapełnisz i założysz prefiltr.

Opublikowano

@Slawek-meszek Napisałem wcześniej o Eheim 2080, a kolega potem napisał o Eheim 2275 na co powiedziałem że to za mało i że jeśli Eheim to musi być 2080 + 2x HW/LW

Jeśli chodzi o sterownik to po to aby nie pompował na pełnej mocy. Ja mam Jebao SOW-8 i działa na 40% w dzień, 10% w nocy i 100% przez 1h przed czyszczeniem filtrów. Do tego dzięki temu że jest to sterownik a nie ręczne ustawianie posiada on również czujnik zmierzchu dzięki czemu nie muszę się fatygować i pamiętać aby zmniejszać moc na noc, podobnie jak z oświetleniem.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.