Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Damian27 napisał:

Właśnie firma Nexus z ogłoszenia na OLX odpisała mi wysłała zdjęcia całego szkła pokrywy i szafki.

Jak na moje oko zbiornik nie ma żadnych wad.

Nie jestem jeszcze pewien co do zakupu tego zbiornika ale chyba wybiorę ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta firma nie jest taka zła na innych forach internetowych  z 2019 roku piszą w ogóle inne  rzeczy po za tym te opinie są z 19 lutego 2018 co mi tu podaliście  http://forum.klub-malawi.pl/topic/20587-aquarium-fish-karol-m%C4%85czka/

A tu osoba poleca link 

 

Edytowane przez Damian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Mróz said:

Aha, proszę Cię za żadne skarby nie kupuj kamieni przez Internet 😁 Masz na składach za grosze, na polach i nad rzekami/jeziorami za darmo 😉

@Mróz Nikt tu nie proponował zakupu przez internet a jedynie pokazałem ogłoszenie że oddadzą kamienie za darmo a do tego w okolicy zamieszkania autora tematu :)

 

A co do pokrywy i korony akwariów. Ciągle mnie zastanawia poco robicie pokrywy zamiast wziąć przykład z Eheima. Górę akwarium oklejono około 5cm folią, tak powstała korona. Akwarium posiada wzmocnienia wzdłużne na których zostały ułożone "plastikowe" ślizgi a na nich położone szyby które pełnią funkcję pokrywy. Na ścianach bocznych przyklejone plastikowe rynienki które służą jako prowadnice do oświetlenia. Proste rozwiązanie które nie wymaga żadnego rzeźbienia w PCV i nie ma niebezpieczeństwa że skraplająca się woda na pokrywie wypłynie przez połączenie korony ze szkłem.

Od razu żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, wielu z was samodzielnie wykonało takie pokrywy i nie jedna wygląda bardzo profesjonalnie, tak się zastanawiam poco sobie utrudniać życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8109]Mróz[/mention] Nikt tu nie proponował zakupu przez internet a jedynie pokazałem ogłoszenie że oddadzą kamienie za darmo a do tego w okolicy zamieszkania autora tematu
 
A co do pokrywy i korony akwariów. Ciągle mnie zastanawia poco robicie pokrywy zamiast wziąć przykład z Eheima. Górę akwarium oklejono około 5cm folią, tak powstała korona. Akwarium posiada wzmocnienia wzdłużne na których zostały ułożone "plastikowe" ślizgi a na nich położone szyby które pełnią funkcję pokrywy. Na ścianach bocznych przyklejone plastikowe rynienki które służą jako prowadnice do oświetlenia. Proste rozwiązanie które nie wymaga żadnego rzeźbienia w PCV i nie ma niebezpieczeństwa że skraplająca się woda na pokrywie wypłynie przez połączenie korony ze szkłem.
Od razu żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, wielu z was samodzielnie wykonało takie pokrywy i nie jedna wygląda bardzo profesjonalnie, tak się zastanawiam poco sobie utrudniać życie?
A po to chociażby, że w Twoim akwarium jest komin na rurki, kable i inny szpej. W koronie kupnej czy wykonanej samemu są przepusty na to wszystko.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_Dejestem zdecydowany na akwarium 600 l https://www.olx.pl/oferta/zestaw-200x60x50-600l-szafka-acryl-pokrywa-alu-led-od-nexus-CID103-IDC34GV.html#dfb7ee95d9  Akwarium będę zamawiał za jakieś 2/ 3 miesiące

Edytowane przez Damian27
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sprinciu napisał:

@Mróz Nikt tu nie proponował zakupu przez internet a jedynie pokazałem ogłoszenie że oddadzą kamienie za darmo a do tego w okolicy zamieszkania autora tematu :)

 

A co do pokrywy i korony akwariów. Ciągle mnie zastanawia poco robicie pokrywy zamiast wziąć przykład z Eheima. Górę akwarium oklejono około 5cm folią

Źle mnie zrozumiałeś, po prostu autor tematu coś wspominał ile kasy trzeba na akwarium i w tym wliczał kamienie - stąd mój wpis 😉 

A po co buduje się pokrywy to już fajnie wyjaśnił @Bartek_De 😉 poza tym np u mnie dwa kamienie wystają kilka cm ponad poziom wody, szyba nakrywowa by tu już przeszkadzała 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.