Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Bartek_De napisał:
38 minut temu, Damian27 napisał:
wolał bym mieć gotowy filtr fabryczny, gdzie będę wiedział że nić nie puści i nie będę miał powodzi
 

 


Tego akurat nie zagwarantuje Ci żaden fabryczny filtr. Osobiście bardziej ufam narurowcowi niż jakiemukolwiek kubełkowi. Jeśli wszystko prawidłowo i porządnie skleisz to nie ma prawa cieknąć.

 

Kubełki funkcjonują od lat i gdyby takie sytuacje były częste, to by nikt ich nie produkował. Ale jest proste ograniczenie skutków takiej ewentualnej powodzi. Planujesz mechaniczny filtr wewnętrzny, więc zasys zewnętrznego biologia możesz umieścić kilka cm. pod lustrem wody. W razie czego rozleje się woda tylko do zasysu. Filtr mechaniczny możesz dać Atmana at203. Pompa kosztuje ok. 100zł. a ma przepływ 2000l/h. Przy takim akwarium wystarczy. Teraz chyba inaczej się nazywa. 

Co do litrażu, to powtórzę za kolegami, rób jak największe, które Ci się zmieści. Rozumiem, że może Cię szokować i niepokoić taki litraż, ale szybko dojdziesz do wniosku, że trzeba było postawić jak największe. Każdy tu to przerabiał, włącznie ze mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie czy tylko finansowo się zmieszczę w takie duże akwarium 

A nie chciał  bym też oszczędzać na samej filtracji, bo znam takie osoby co oszczędziły na filtracji 300 zł a później musieli wymieniać na nową bo ta się nie nadawała i byli prawie 700 zł w plecy

Edytowane przez Damian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian27 napisał:

Rozumie czy tylko finansowo się zmieszczę w takie duże akwarium 

Światło możesz zrobić sam, wyjdzie dużo taniej, niż gotowe. Pokrywę też możesz zrobić sam. Na światło i pokrywę znajdziesz tu mnóstwo porad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

Światło możesz zrobić sam, wyjdzie dużo taniej, niż gotowe. Pokrywę też możesz zrobić sam. Na światło i pokrywę znajdziesz tu mnóstwo porad. 

A ile długości ledów  do tej pokryw 2 czy 1

Edytowane przez Damian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo licząc; akwarium ok. 2000, filtracja ok. 1000, oświetlenie ok. 200-400 (zależy od rozwiązania...może taniej), zostaje Ci ok 1500 na szafkę i resztę. Pokrywa z PCV, piasek, kamienie to grosze. Nie wiem, czy wliczasz w to ryby, bo tu też może trochę to kosztować. To tak z grubsza. 

10 minut temu, Damian27 napisał:

A ile długości ledów  do tej pokryw 2 czy 1

Jeśli chodzi o szczegóły, to w odpowiednim dziale. No i musisz znać wymiary akwarium. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Damian27 napisał:

Akwarium 200 x 50 x 60 szkoło 10 mm

Jeśli to możliwe, to dodaj do szerokości przynajmniej 10cm. Nie będzie to miało wpływu na grubość szkła. Tu liczy się wysokość. Najlepiej gdyby to było 20-30cm. Właśnie startuję z 80cm. szerokości i robi to ogromną różnicę w głębi i odbiorze. Miałem 55cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.