Skocz do zawartości

Start akwarium


Damian27

Rekomendowane odpowiedzi

@Sprinciu w tym wątku co mi podałeś jest świetne akwarium tylko od zawsze przeraża mnie Filtracja narurowa, kiedyś miałem i coś poszło nie tak i na podłogę wylało się ponad 250 l a teraz mam nowe mieszkanie w nowym budownictwie już wyposażone i nie chciał bym mieć dodatkowych kosztów remontu albo odszkodowania osobie podemną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Damian27 napisał:

Filtracja mechaniczna 

Moim zdaniem będzie dobra falownik Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik o wydajności  13000l/h  cena 399 zł

Link do falownika  https://allegro.pl/oferta/aqua-nova-nwm-13000-jebao-jecod-rw-15-falownik-7942954972

W jaki sposób  ma ten falownik filtrować mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damian27 napisał:

@Mróz a ile taki zbiornik kosztuje 

 

Na zestawy nidgy nie patrzałem, bo wolę sam zrobić i dopasować do swoich potrzeb. Ale tu masz naszych partnerów i tam możesz wycenić: 

http://www.akwaria.pro/kalkulator.php

http://akwarium.szczecin.pl/sprawdz-cene

Do tego musisz liczyć 200zł za przesyłkę na palecie.

U pierwszego 200x60x60 nawet z 12mm wychodzi coś ponad 1600zł, u Przemka trochę drożej. Czyli z przesyłką miał byś za niecałe 2000 porządny zbiornik. Ale nie wiem czy z 10mm z wzmocnieniami by nie wystarczyło, to by było już wgl mało. Napisz maila spytaj oni Ci doradzą.

I zostaje Ci ponad 3 tysiące na światło i filtrację :) Aha, proszę Cię za żadne skarby nie kupuj kamieni przez Internet 😁 Masz na składach za grosze, na polach i nad rzekami/jeziorami za darmo 😉

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Damian27 napisał:

A jeśli już miałbym zrobić akwarium na zamówienie to jakie szkło opti white czy flota i jaką grubość szkła ?

Bo znalazłem takie fajne akwarium za 1000 zł i  ma 500l  link do strony https://www.plantica.pl/produkty/akwaria-zestawy/akwaria-float/200cm-dlugosci/akwarium-float-premium-prostokatne-200x50x50-10mm-5287?gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFhTPy3XInRobTnMiwM58UgswLTtynqZB9h2UVkOLwn7UaE91ZrBkBxoCK6wQAvD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiaj akwarium jak najszersze. Jezeli możesz postawić akwarium 200 cm długości to stawiaj 200/70/60 - 840 l. W Twoim budżecie wg mnie powinieneś się zmieścić .

Boisz się powodzi to może zbuduj kaseciaka albo HMF? Oświetlenie  możesz sam zbudować  na diodach, sterownik mozesz dokupić pózniej.

Poczytaj na forum o budowie kaseciaka  i np. oświetlenia na diodach 9000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się powodzi @Tom74 wolał bym kubełek zamiast filtracji narurowej

A jeśli chodzi o litraż to max 600 l i chciałbym się zmieścić w 5000 zł żeby zakupić akwarium szafkę pokrywę aluminiową i cały osprzęt filtracyjny choć to może być ciężkie więc dlatego chciałbym jakieś porady , na pewno nie chciał bym budować sam filtra bo to nie na moje nerwy wolał bym mieć gotowy filtr fabryczny, gdzie będę wiedział że nić nie puści i nie będę miał powodzi i moim pytaniem jest czy zrobić akwarium na wymiar i pokrywę na wymiar szafkę czy kupić zestaw ?

 

Edytowane przez Damian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Damian27 napisał:

Nie boję się powodzi @Tom74 wolał bym kubełek zamiast filtracji narurowej

A jeśli chodzi o litraż to max 600 l

 

Jak proponuję Tobie  kaseciaka lub hmf. Na temat narurowca się nie wypowiadam bo nie mialem. Teraz mam hmf bo jestem leniwy😉. Zresztą zrobił już to kolega w watku przez Ciebie założonym.

Pytanie co chcesz trzymać? 

Do 600l to moze 160x60x60 566 l.  Na allegro przewaznie szyba 12 mm, dobry producent zrobi z 10 mm.  Parę stowek w kieszeni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Damian27 napisał:

A jeśli chodzi o litraż to max 600 l i chciałbym się zmieścić w 5000 zł żeby zakupić akwarium szafkę pokrywę aluminiową i cały osprzęt filtracyjny choć to może być ciężkie więc dlatego chciałbym jakieś porady , na pewno nie chciał bym budować sam filtra bo to nie na moje nerwy wolał bym mieć gotowy filtr fabryczny, gdzie będę wiedział że nić nie puści i nie będę miał powodzi

 

Nie upieraj się na tych 600l i bierz akwarium 720l. Jest to akwarium o stendardowym wymiarze i łatwiej będzie dobrać np. pokrywę... Przy niestandardowych wymiarach zawsze wychodzi drożej bo trzeba zamawiać na wymiar. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.